Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy működnek a telefonok...

Hogy működnek a telefonok akkumulátorai? Mitől töltődik gyorsabban, mitől lassabban? (mélyebben érdekel a téma, linkelhettek oldalakat esetleg könyveket a témával kapcsolatban)

Figyelt kérdés
2017. szept. 7. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyorsabban:

Egyertelmuen, ha minnel kevesebb app van megnyitva, kisebb fenyero, REPULO mod (ez tenyleg nagyon sokat dob rajta), keves kamerahasznalat

Lassabban meg a fentieknek az ellentetei...

2017. szept. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz nagyon sok leírást, javaslom a bal oldali

menüt böngészni :)


Egyébként a gyorstöltés átka, hogy gyorsabban megy

tönkre az aksi. Csak ezt nem reklámozzák. "Normál"

töltéssel akár 5x annyi feltöltést kibír egy aksi,

mint a gyorstöltéssel.

2017. szept. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy hamarabb menne tönkre. Én már 2 éve így töltöm és tökéletesen működik.
2017. szept. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
#3: Én nem vagyok professzor, de a fizikával/kémiával nem vitatkozok :) Már pedig ez sajnos fix.
2017. szept. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

"Mitől töltődik gyorsabban, mitől lassabban?"


Nagyobb töltőáramtól gyorsabban töltődik, kisebbtől lassabban.

2017. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van, fix. És nem támasztja alá a véleményedet.

Már a NiMH akkukra is igaz volt, hogy a lassú töltéstől ellustultak, megnőtt a belső ellenállásuk. A kapacitás negyede-fele közötti gyorstöltés viszont határozottan jót tett az akkunak.

2017. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi történik az aksiba töltés közbe?Mennyi a megengedett és mennyi a legkisebb töltőáram, amivel érdemes tölteni?Hogyan épül fel az akkumulátor?Az elektromos autók, hogyan használják ezt ki?Mi az ami átadja az energiát, hogy menjen fizikailag az autó?Mennyi idő egy akkumulátor elkészítése?Kik csinálják ezt?#2-es bocsi még nem tudtam átlapozni rendesen az oldalt.Ha lesz időm alaposabban átnézem a dolgokat.
2017. szept. 8. 12:06
 8/8 anonim ***** válasza:

#6: [link]


Nem az én véleményem :) Egyébként az öregebb aksik

gyorsabban feltöltődnek, gyorsabban érik el a küszöb-

feszültséget.

2017. szept. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!