Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Motorola Moto G5 vagy Xiaomi...

Motorola Moto G5 vagy Xiaomi Redmi 4x?

Figyelt kérdés

4X 3GB - 4100mAh 7.1-es andoridot kapja csak meg

G5 2 GB, 2800mAh, 8a androidot is megkapja

Én személy szerint a Xiaomit venném az ára miatt ,de bizonytalan vagyok a márkával kapcsolatban. Melyiket érné megvenni hosszútávra?



2017. szept. 18. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
En a Moto-t vennem.
2017. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire használnád. Ha jó kamerát akarsz ennyiért, akkor G5, ha azt kevésbé használod, inkább a hardver többi része kell - játék, böngészés, ilyesmi -, akkor a 4X. (Egyébként arra is lesz, ha még nincs 8.0, csak nem hivatalosan, xda-developers.com tele van custom romokkal, amik közt sok nagyon jó minőségű is van. Nekem így van egy Redmi note 3-on MIUI9, és így volt rajta 7.1 fél évig.)
2017. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Nézegettem ezeket, a Xiaomi 4X-et venném.


32 Gb-osat.


Szerintem az jobb lenne.

2017. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Moto
2017. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem rég jelent meg a 8.0, emiatt nem érdemes listázni, mit kap meg, mit nem.

Maga a Xiaomi is ad ki frissítéseket - igaz sokkal ritkábban, mint a többi gyártó, de alig egy hónapja volt egy nagy hullám, ami alatt, több éves modelljeik is kaptak frissítéseket.

Ha te magad szeretnéd frissíteni, akkor a zárt bootlodert fel kell oldanod, az viszont egy külön procedúra és nekem sajna nem ment (még segítséggel sem :( )

2017. szept. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem Moto G5 van. (Amúgy a Lenovo megvette a Motorola-t, így már nem ez a márkajelzése)

Én nagyon nem vagyok vele megelégedve.

Nagyon megbízhatatlan, egyszer elromlott a töltőcsatlakozója és egyszer a rezgőmotor. (Mindössze 3 hónapja van meg)

Korábban egy Lumia 735-öm volt, a Moto G5 ugyanannyiba került, és nagyon sok szempontból visszalépés:

-Nincsen az európai modelben iránytű. Szóval a térképeken nem mutatja merre nézel...

-A kamerája elképesztően pocsék a Lumia 735-höz képest. Ugyannarról a dologról fényképet csinálni ugyanabból a szögből ég és föld a különbség.

-A kijelző nagyon rossz minőségű, ha csinálok a DSLR-emmel egy fotót egy tárgyról, a Lumia 735 kijelzője lényegesen közelebb áll a valós színekhez. A Moto G5-ön nem olyanok a színek, mint a valóságban.

-Nagyon rossz minőségű a beépített hangszórója a Moto G5-nek.

-Nagyon bugos a szoftvere, ha nem tiltod le a Lenovo által rárakott szoftvereket (Fm rádió, Moto Actions stb.), akkor folyamatosan újraindul.

-A biztonsági frissítések késleltetve jönnek ki rá. Volt, hogy 5 hónappal azután kaptam meg rá egy kritikus biztonsági frissítést, hogy a Google kijavította. (Az ugyanennyibe kerülő Nokia Lumia 735-ömre mindig azonnal kijött a biztonsági frissítés, amint az asztali gépekre is kiadta a Microsoft.)

-Még mindig Android 7.0 van rajta. Pedig már kijött a 7.1, 8.0 és 8.1, szóval 4 apiverzióval van lemaradva.

2018. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 vagyok

A Xiaomi-ről jókat hallottam amúgy.

2018. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!