Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha veszek egy használt mobilt...

Ha veszek egy használt mobilt honnan tudom meg hogy ki van fizetve és nem e fogják letiltani ha a volt tulaj nem törleszt?

Figyelt kérdés

2017. okt. 4. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az utóbbi 3-4 mobilomat használtként vettem. A legfontosabb a számla amit az eladó fel kell, hogy tudjon mutatni. Ha nincs már meg akkor legyen az üzlet tárgytalan. A mobil és a számlán feltüntetett EMEI-szám egyezzen!Vételkor ki kell próbálni a saját SIM-kártyával, hogy működik-e. Ha ezekre oda figyelsz kisebb a valószínüség annak, hogy átvernek. Végül a legfontosabb: Miyennek tűnik az eladó. Én már volt, hogy az utolsó pillanatban visszakoztam mert a "faszi"gyanusnak látszott. Üzlet kötés mindíg nyilvános helyen legyen. Sok sikert.
2017. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem csak konkrétan az érdekel hogy telekom tetilthatja e a készüléket ha elõfizetésbe vettem.vagy a simet az adatforgalmat zárolja?
2017. okt. 4. 16:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Az összegtől függ, akár a telefon is tiltható.
2017. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván ha a készülék részletfizetése nem járt le még, akkor kitilthatja a hálózatról a szolgáltató(k).
2017. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hálózatnak csak a simhez van köze ott tudják korlátozmi tiltani az adat forgalmat. Magyarul ti se tudjátok.
2017. okt. 5. 06:23
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hlózatnak csak a simhez van köze ott tudják korlátozmi tiltani az adat forgalmat."


E-e.

A mobil IMEI száma alapján tilt a szolgáltató, ezáltal automatikusan blokkolja a csatlakozást a hálózathoz.

2017. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Hálózatnak csak a simhez van köze .."


Nem. A hálózatra csatlakozáshoz több dolog kell.

Egy előfizetői azonosító modul, illetve egy olyan gsm végberendezés, amely alkalmas a modulon engedélyezett hálózatra csatlakozni, illetve megfelelő hálózat.


[link]


[link]

2017. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!