Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az sd kártyánál mit jelent a...

Az sd kártyánál mit jelent a class (osztály)? Befolyásolja ez a mobillal való kompatibilitását?

Figyelt kérdés
Ha jól láttam 10 class van, amiből gondolom a 10-es a legjobb. Kinéztem egy 64gb-s class 10-es micro sd-t a mobilomhoz(mivel eddig bővíthető+a nagyobbak már túl drágák nekem) és érdekelne, hogy megvan e, hogy mondjuk ehhez a mobilhoz csak a class 4 jó, míg a másikhoz csak a class 7 stb. vagy minél nagyobb, annál jobb elven működik(vagy fordítva)?

2017. okt. 12. 17:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A memóriakártyáknál az osztály besorolás az adott kártyára való maximális írási sebességet jelöli, a számadat MB/s írási sebességet jelöl. 2-4-6-8-10 lehet a besorolásuk.

Ha a telefonod class 4-et tud, akkor használj legalább olyan sebességű kártyát, de használhatsz gyorsabbat is.

Lassabb kártyát ne használj, mert várnia kell majd az írásra, azt pedig nem szeretik a készülékek.

Pl. videófelvételnél hamar hibára is fut, ha nem tud folyamatosan írni az adott meghajtóra.

2017. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!