Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Arab piacos CE-s okostelefon?...

Arab piacos CE-s okostelefon? Nem lesz ezzel gondom?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy Samsungot, teljesen ismert, gyakori modell, de amikor megkaptam, eléggé meglepődtem, mert a dobozon az szerepel, hogy "middle east and north africa sim card only", de magán a telefonon meg ott van a "CE 0168", azaz akkor mégis európai megfelelőséggel rendelkezik, nem?


Valaki érti ezt?

(ugyan olyan nano kártya kell bele, amilyet itt használunk itt amúgy, tehát fogalmam sincs, mi az az afrikai sim kártya ...)


A márkaszerviz azt mondja, állítólag softweres eltérések lehetnek, és ők nem vállalják a javítását, és szerintük ott a probléma, hogy összeakadnak egyes itt használt applikáéciókkal és akkor borul össze a szoftverük és annyi neki. Ez igaz lehet?


(a műszaki lapját is megnéztem, és ebből a típusból azt írja a samsung, hogy csak egyetlen félét gyárt, azaz nincs külön európai vagy ázsiai vagy afrikai piacra szánt, műszakilag minden paraméterében megegyező típust gyártanak minden régióba).


Akkor most mit gondoljak szerintetek?

Küldeném is vissza szívem szerint, de az a "CE 0168" elgondolkodtat...



2017. okt. 19. 08:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nem azérz van ráírva hogy middle east sim, mert náluk más méretű kártya lenne


egyszerűen bizonyos országokban totál más frekvenciák vannak, mint amit európában használunk


lehet hogy egyáltalán nem lesz 4g-d, vagy 2-3g-ből is kevesebb frekit támogat a telefon, így rosszabb lesz a lefedettséged

2017. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Nesze neked sufni gsm!legalább olcsóbb volt 1000ft al mint valami normális helyről vásárolt?!
2017. okt. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 bp1985 ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy nincs rá normális garancia, illetve jó eséllyel normális töltőt sem adnak, vagy visszazár valamely ázsiai szolgáltatóhoz, végülis semmi.
2017. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

na tök jó hozzáállások, de tudjátok még csak olcsóbb se volt semennyivel, mint egy MediaMarktban pl. csak nálunk nincs, ez nem Bp, csak rendelni tudtam, ennyi.


és nem értem, miért írjátok le az ellenkezőjét annak, amit már leírtam, azaz leszedtem a gyártói műszaki adatlapot, és se frekvenciában se semmiben nincs eltérés !! tudom h sok modell esetén van, de speciel ebben az esetben csakis egyetlen modellt gyártanak (az tudja az összes frekvenciát, ami létezhet a világon, és végül is logikus, hát nekik se jó, ha 10 félét kell gyártani, nem?)


itt az adatlapja, sztem ebből egyértelmű, hogy csak 1 féle létezik, nem? és arra továbbra sincs válasz, hogy a CE jel akkor mit keres rajta ???


[link]

2017. okt. 19. 09:45
 5/17 A kérdező kommentje:
és a töltőjével sincs semmi gond, teljesen olyan mint bármelyik másiké ... nem értem, miért mondjátok ezeket komolyan, amikor tényszerűen nem igaz.
2017. okt. 19. 09:46
 6/17 anonim ***** válasza:
49%
Én is neten rendelek ,de ha rámsóznának egy nem eu garanciás telefont küldeném vissza a p...ba,azt ha betojik ki szervizeli?hivatalosan senki mert nem eus a régiókódja...a CE csak azt jelzi h az európai technikai szabványoknak megfelel...a Bp.-s részt nem is értem tán csak a budapestieknek lehet ilyen telefonja vagy mi?
2017. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A Samsung szeret minden régióba más típusjelzésűt gyártani, de ez a modell tényleg pont nem olyan, ezzel elvileg nem lesz ilyen problémád. A márkaszerviz állítása, miszerint összeszarja magát a szoftver, ha Magyarországon használod, is kamunak tűnik, valszeg csak a mundér becsületét védik. Ettől függetlenül a szürkeimportos cuccok gariztatása tényleg szívás. És persze nem különbözik a MENA-s sim az európai simtől, csak ezzel jelzik, hogy az adott telefont abba a régióba szánták.
2017. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

köszi az egyetlen hazsnjálható hozzászóülást, de elmondanál nekem két dolgot?


1, MIT JELENT AZ H SZÜRKE IMPORT?

2, mit jelent az h szívás lesz a garancia? tehát van csak nehezebb ? vagy mit értesz ez alatt?

3, "csak ezzel jelzik, hogy az adott telefont abba a régióba szánták" > azaz tök semmi különbség nincs, egész egyszerűen ugyanazt a modellt csak azért címkézték fel észak-afrikai módon, hogy abba a konténerbe tegyék, de ha átteszik az európai piacos konténerbe, és átmatricázzák, akkor is tök ugyanaz?

2017. okt. 19. 14:43
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Azt se tudod h mi az a szürkeimport és még te kekeszkedsz?az előző válasz ugyanaz volt mint a többieké,kivéve h hiába ugyanaz a telefon ,mivel a régiókód nem európai...ez pont azért van h ne terheljék más régióból vásárolt telefonokkal a helyi szervizeket.viheted szervizelni a samsung atyaúristenhez is akkor is elküldenek...
2017. okt. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

tudja a világ össze frekvenciáját... lol


azt se tudod mi a szürke import, de okoskodsz


tudod mit? tartsd csak meg, itt mindenki hülye, te értesz hozzá

2017. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!