Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez igaz az Iphone aksijáról?

Ez igaz az Iphone aksijáról?

Figyelt kérdés

Azt tanácsolták az iphonnal kapcsolatban, hogy rosszat tesz az aksijának, ha nagyon lemerítem 20% alatt, illetve ha nagyon feltöltöm és 80%-on ajánlott kivenni a töltőről.

Sosem szoktam teljesen lemeríteni, vagy feltölteni. Kíváncsi vagyok mennyire határozza meg ez az iphone aku karbantartást, mert 80 nekem kevés ahhoz, hogy ne merítsem le hamar gyakorias használattal


2017. okt. 20. 12:27
 1/8 anonim válasza:
25%
Minden telefon aksit tonkretesz ha teljesen feltoltod, vagy teljesen lemerited. Meg elvileg nem lehetne nyomkodni toltes kozben.
2017. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Az iPhone-ban is ugyan olyan lítiumos aksi van mint a többi telefonban.

A teljes lemerítés nem tesz jót neki.

2017. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szirty ***** válasza:
84%

"A teljes lemerítés nem tesz jót neki."


Ez teljesen igaz.

Ahogyan az is, hogy a készülék által jelzett %-os töltöttségi érték nem az akkumulátor abszolút töltöttségét jelenti, hanem azt hogy a készüléknek még hány % energia kivételére van lehetősége.


Tehát amikor a telefonod 0%-nál kikapcsol, az akku akkor sincs TELJESEN lemerítve!

2017. okt. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam a többi telefonról, ezt meg kiemelték nekem, hogy az iphone-nál van így.


Azért is láttam így, mert jelzi ezeket az iphone 20/80-nál, más telefonomnál nem jelzett ilyent.


Van olyan, aki a mobilját már 20%-on tölti csak 80%-ig?

2017. okt. 20. 13:21
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezeknél a Li akksiknál marad még töltés, ha teljesen lemerül a telefon, különben az akksi tönkremegy, kigyullad, elfüstöl, ez egy biztonsági dolog. A legjobb, ha folyamatosan van használva, feltöltve, ha folyamatosan merül. Nyílván nem jó az, ha nagyon lemerül, de nem mérhető a különbség.
2017. okt. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Megint beindul a hülyeségvonat.


Na akkor elmondom neked.


A legjobban úgy vigyázl az aksira és az egész telefonra, ha csak bekapcsolod, feltöltöd, és kiteszed az ablakba, nem szabad nyomogatni, max. ránézel.


Én az autóvásárlóknak is azt mondanám hogy akkor lesz az autó sokáig jó, ha nem ülnek bele, és nem mennek vele, akkor több évig nem lesz semmi baja, max poros lesz.


Ennyi.

2017. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

A mai akkuk abszolúte gondozásmentesek, úgy használod őket, ahogy akarod. Az akku vezérlő elektronikája bőven a biztonságos határon belül tartja a töltöttséget, akárhogy használod.


Az iPhone akkuja ebből a szempontból nem különbözik az összes többitől, a legtöbb esetben hamarabb avul el a telefon, mint hogy tönkremenjen az akku. Persze, hosszú távon nem tesz jót neki, ha 100%-on tartod (Akár egy év alatt mérhető kapacitáscsökkenést okoz), és ha fullra lemeríted, majd elteszed a padlásra pár évre, akkor előfordulhat, hogy az önkisülés miatt már veszélyes szintre merül. De mindennapi használatban sztem ilyesmi miatt fölösleges aggódni.


A 7 éves Galaxy S-em akkuja még mindig a névleges kapacitás 70%-át tudja (lemértem), pedig sosem kíméltem azt a telefont, illetve pár évet töltött fiókban is.

2017. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Igy kell, nem szabad csak 79 %-ig feltölteni.

A mérnökök azok tök hülyék hozzá. Minek is lehetne feltölteni 100 %-ra.

Direkt azért van az, hogy minél hamarabb tönkre menjen az IPHONE. !!!!

2017. okt. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!