Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyenek a mai kevésbé 'neves'...

Milyenek a mai kevésbé 'neves' telefonok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Xiaomi, Honor, One Plus telefonokra.

Életem során a családban szinte mindig Samsung telefonjaink voltak. Pár évvel ezelőtt vettem egy Sony Xperia Z1 Compactot, különösebb baja nincs, amire használom, arra jó. Sajnos már a második akksi-csere érik, így elgondolkoztam hogyha netán tönkre megy, akkor mégis mit vennék?!

A mai Samsungok valahogy nem fogtak meg, biztos így jó meg úgy jó, de valahogy túl sokat kérnek értük (szvsz).

Szóval a lényeg az, hogy nézegettem, és megtetszett a OnePlus 5, mind tudásilag, kinézetileg, árilag megfelelne nekem, de nem igazán tudom, hogy tartósság terén mit bírnak. A családban van egy Galaxy S2, ami már szinte megjelenése óta hibátlanul (kopkopkop) működik.


Összefoglalva, mennyire megbízhatóak ezek a telefonok?

(Bocs ha összevissza lett picit:D)



2017. nov. 2. 11:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egy dolgot kifelejtettem: Megbízhatóság alatt értem, hogyha netán valami gáz van a telefonnal, akkor a javítása, a szervíz mennyire hol tudják megcsinálni stb.
2017. nov. 2. 11:13
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Azok a kevésbé neves telefonok, pofátlanul olcsóbbak, mint a samsungok és jobbak is minőségben, ugyanabban az árkategóriában meg főleg.

A xiaomi a világ első 5 készülékgyártója között van. Ebből kettő az Apple meg a Samsung.

A One+ az egyik legjobb kínai gyártó. Nekem a rendszer nem jön be meg a külleme sem, viszont simán elfogadnék inkább olyan telefont, mint egy samsungot.

2017. nov. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Az az igazság hogy a mi családunkban már mindenki lecserélte a telefonját kinaira. Már közel két évesek lesznek , de olyan hogy szerviz, akku csere , még idáig ismeretlen fogalom. Pedig vannak köztük 30 ezer alatti telefonok is. Itt meg ha olvasgatok , meg máshol is, csak azt látom hogy a Samsungok meg az Iphonok mindig rosszak , valami baja mindegyiknek van.

De legalább van szervizük, ezt mondják.

Úgy hogy nyugodtan vegyél egyet és meglátod.

Én úgy fogom csinálni , 50 ezres telefon, ha el éri a 2 évet, lecserélem, ha jó hanem jó. De már igen kifogja birni odáig. Jobban iparkodnak a kinaiak mint bármelyik gyártó, minden téren.

Amikor a Samukban 1,5 Gb RAM volt, már a kinaiak 3 Gb-tal nyomták kifelé. Akkumlátor terén meg nagyon el van maradva szinte minden gyártó.

Kiadják 3000 mAh-val? Röhej.

Nekünk már 2 éve 6000 mAh akkuval jött a telefon. Nem kellett a konnektorok mellett ülni hogy tudjuk használni. Vagy vesznek plusz külső akkut hozzá, kábellel. Na ez is egy agyrém.

2017. nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
A One Plus nemrég bukott le, hogy kémkedik. A Xiaomi is kifogásolható ilyen téren. Nem hiába olcsóbbak ezek. A Xiaomi pedig persze, hogy az egyik legelterjedtebb márka. Annyi kínai van, mint a fene, márpedig ők a saját márkáikat részesítik előnyben a magyarral ellentétben. Ilyen téren értelmesebb nép. Indiában is népszerű a Xiaomi. Viszont normálisabb, nem csóró országban (pl. Németország, Dánia, Finnország, Japán) alig lehet ilyet kapni. Csak a magyarhoz hasonló nincstelen népek veszik, mint a cukrot. A Huawei különb márka, ezt viszinz már lehet is kapni. Egyik kínai telefon kamerája sem egy nagy szám. Szóval nem a Huawei a legnépszerűbb ezekben az országokban sem.
2017. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
* viszont
2017. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat jöhetnek még. :)

Az nem különösebben zavar, hogy kémked. Teljesen átlagos ember vagyok, nem rejtegetek semmi extrát.


Alapból szeretem a lehető legrészletesebb módon testreszabni a telefonomat, és úgy tudom, hogy a OnePlus elég jó támogatásnak örvend ilyen téren.

Amíg még jó a z1c-m, addig nem tervezek venni, csak képben szeretnék lenni.

2017. nov. 2. 11:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Honor az a Huawei márkája. Őket meg gondolom nem kell bemutatni.

A Xiaomit meg már vagy 7 éve, a legelső modelljét is vitték mint a cukrot és jókat írtak róla a tesztekben. Az elmúlt pár évben kezdett gombamód növekedni. Egy ideje azért már elég közismert és nevet szerzett magának a márka.

2017. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

4. " Az One Plus nemrég bukott le hogy kémkedett".

Ez mit jelent a vásárló szempontjából?

" Egyik kinai telefon kamerája sem nagy szám ".

Nem igen van benne kinai kamera. Csak Sony és Samsung kamerát raknak bele.

" Viszont normálisabb nem csóró országokban , alig lehet ilyet kapni. "

Ezt te honnan tudod hogy az ottani emberek mennyit rendelnek kinából, (ebay, tinydeal, aliexpress, stb )??

Szóval próbálj meg valami ész érvet felhozni, ne ilyen zagyvaságot össze hordani, mert minden szavadat meglehet cáfolni.

Gondolom nagy Samu vagy ájfon FAN vagy, akit megvezettek a jó drága telefonnal ( 200-300 ezer) és most szégyelled magad. De inkább nem ismered el , csak dobálódzol a hülyeségekkel.

2017. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

8-as. Hagyd ő csak egy buta troll. Mindenhová belöki ezt a gyagyás szövegét. Igazából ő maga sem tudja LOL :D :D :D :D


A xiaomit már a telenor is forgalmazza. A O+ is megjelenhetne már a kínálatban meg én az oppo-t is szívesen látnám. Azok nagyon jó készülékek, csak elég drágák.

2017. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Mi a bajotok a samsung-al?
2017. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!