Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefont válasszam?...

Melyik telefont válasszam? Nem tudok dönteni.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy milyen telefont vegyek.

A következő részben csak az előzményeket írom le, különösebben nem lényeges, a választásom szempontjából. Szóval akinek így túl hosszú, nyugodtan ugorja át.

Eddig éveken keresztül androidom volt, egészen pontosan 5 évig kétféle, de eljutottam arra a pontra, hogy elég volt.

Volt egy galaxy s3-asom, amit eleinte szerettem, de vmivel több, mint fél év utan katasztrofálisan belassult, szó szerint használhatatlanná vált a telefon.

Ezek után a következő telefonomnál (xperia z3, amit jelenleg is használok), más jellegű, de kifejezetten bosszantó, főként szoftveres hibákkal találtam szembe magam. Az összeszerelésével, és a különböző alkatrészek minőségével is elég komoly gondjaim lettek, így egy év után tökéletesen megérett egy szervizelésre. Szépen meg is csinalták, de a komolyabb problémák csak ezután jöttek. A telómon a szoftver hibás lett, a mai napig úgy használom, hogy nem tudok rajta elérni különböző funkciókat, vagy nem úgy, ahogy szeretném. Sajnos, a használatból akadó problémák megint előjöttek, és külön bosszantó, hogy egy akkor androidos "csúcsmobilnak" számító készülék ennyire nem bírja a strapát. Hardveresen ugyan még mindig jó, bár lehet azért is, mert frissíteni a galaxy s3-mom óta nem merek, de sajnos ez is bőven megérett már egy cserére.


Részben ezek miatt, és a szüleim tanácsára úgy döntöttem beadom a derekam, és Applere váltok. Úgy vélem, hogy szoftveresen biztosabb lábakon áll, mert készülékek töredékére kell optimalizálni, és a szüleim valamint a legtöbb ismerősöm 5s-e is bőven bírja még. Ti mit gondoltok? Az Iphone tényleg megbízhatóbb telefon? Egy év múlva nem fogok sikítva rohanni a szervízbe, hogy ez, meg az, meg amaz a bajom?

Sajnos eddig csak egy iPodom volt, így kevés tapasztalatom van az Apple-el.


Két Iphone között vacillálok, ez a 7, és a 8. Ezeknél régebbit nem szeretnék, mert én most végre nem egy, vagy két, hanem 4-5 évre néznék telefont, ha már ilyen marhadrágák manapság..

Az Iphone X nálam nem játszik, mert ha pénzem is lenne rá, se költenék el ennyit egy készülékre, így meg aztán pláne nem.


Tudom hogy nekem kell döntést hoznom, de az érvek, és ellenérvek felsorakoztatása mellett sem tudom egyértelműen letenni a voksom egyik verzió mellett sem.

Na most a 8 azért csábító, mert az Apple valószínűleg legalább 4, de inkább 5 évig fogja támogatni, minden alkatrészét ők gyártották, ahogy a chipet is, fantasztikus a kamerája, és a Truetone miatt is csábítónak tűnik, valamint a 64 gb-s verzió sokkal jobban passzolna az elképzeléseimhez, mint a 7-nél a 32, 128, vagy esetleg a 256 gb-s. És mégis idei modell, a proci ugyanaz benne mint a x-ben, amit ráadásul ők gyártottak, és brutálisan gyors.

Ellenérvek számomra a magasabb ára, az üveg hátlapja (ami egyben masszívabbá, de a törés és karcolódás miatt mégis sérülékenyebbé tenné a telefont), a nagyobb súlya a 7-el szemben, az üzemidő nem ugrott pozitív irányba, meg alapjáraton a számottevő, komolyabb újdonságok hiánya, a vezeték nélküli töltés meg abszolút hidegen hagy, sokkal inkább egy jack csatlakozót sírnék elő, ahogy a 7-nél is ez lenne a bajom..

A 7 miatt pedig azért érvelek, mert azért még mindig elég drága, de olcsóbb mint az új modell, azok az ismerőseim akik eddig azt használták, nagyon meg vannak vele elégedve. Ugyan jobban "hajlik" mint a 8, de azért nem ülnék rá, és a 8-ról láttam olyan képeket, melyeken szétnyílt a telefon..

Talán egy cseppel jobban is tetszik az alumínium hátlap, nem mintha az üveg csúnyább volna, de annyira nem kéne féltenem a karcoktól, annak ellenére sem, hogy tokban hordanám. Apropó tok, az iTouchomra még anno volt, gyönyörűen karcolódott sajnos abban is.. A biztosítás kisebb összeget jelentene rá, mert alacsonyabb árkategóriába tartozik, és talán több kiegészítőt is kapni rá, a kijelzője pedig talán ugyanolyan..

Hátrányai, hogy a 32gb-s változat nekem kicsi lenne egész biztosan, a 128-at pedig soknak érezném, és ugyan kellene többet költenem, de mégse annyival a 8, 64gigás verziójára. Aztán ott van az is, hogy hamarabb fogja egy évvel avultatni az Apple, és halkabb is a hangszórója a 8-al szemben elvileg.

Nagyjából mindent felsoroltam amit tudtam, bár lehet kihagytam dolgokat..


Szóval a lényeg..melyik telefon érné meg jobban? Az iPhone 7, vagy 8?

Előre is köszönöm a segítségetek.:)



2017. nov. 13. 07:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól le irtad , hosszan a nagy semmit.

Felesleges itt rugóznod, olyat vegyél ami teszik, és meg van rá a pénzed. Ennyi !

2017. nov. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%
Csakis ájfón, azon gyorsabban bejön a fészbuk és nem maradsz le a divatról.
2017. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Döntsd el h neked mire kell, mi az amire szükséged van és megengedheted-e magadnak....

Szerinted itt az átlag Kovács János majd értekezést ír konkrét szakmai adatokkal alátámasztva, h melyik a jobb v melyik épp nem? Vicc komolyan.

Véleményem: Egyik sem kell. Ha vennék épp, akk se kellene.

De ettől neked még lehet, h tetszene és pont az egy Ájfón, amit keresel......

2017. nov. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
8 felé hajlik a péc nálad, ezt éreztem 🙂 Hajrá, vedd azt.
2017. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!