Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy egyedül a...

Shofia kérdése:

Miért van az, hogy egyedül a telefon készülékek nem fogják a wifi-t a házunkban?

Figyelt kérdés
Eddig tökéletesen működött minden készüléket, de egyik pillanatról a másikra csak úgy el tűnt a wifi kapcsolódás a telefonjainkon itthon. Csak a laptopok, és számítógépek érzékelik úgy mint eddig. De telefonon semmit. Van, hogy néhány családtagunk telefonja érzékeli, van hogy nem, de az enyém fixen nincs már jó pár napja. (Nekem iPhone-om van, a többieknek más és más, ha ez segít a válaszolásban, hátha más a tulajdonságuk)

2017. nov. 14. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én valami szabvány inkompatibilitást gyanítok, mert más tippem nincs nekem se...

A legtöbb wi-fi router a b/g/n szabványt stabilan ismeri, és elképzelhető szerintem, hogy bizonyos telefonok nem kezelik mindhármat...

Ha ez a helyzet és a router szarakodik, akkor szerintem lehetséges, hogy a telefonoknál nincs elérhető hálózat, a laptopok viszont kezelik a "megmaradt" szabványon vételt is...

Be kéne mérni mit tud leadni a router és utána kéne nézni, hogy a adott telefonok ismerik-e azt.

Más tippem nincs.

2017. nov. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Nálam többnyire a router újrain!ítása szokott segíteni ilyen esetben. A routert áramtalanítod kb. fél percig (dugó ki a konnektorból). Inditás után kb. 2 perc kell a routernek, hogy teljesen üzemben legyen.
2017. nov. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Router restart aztán annyi
2017. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már számralanszor újraindítottuk sajnos a routert, ugyanis eddig is elég szar volt nálunk a net, és ez általában segít, de ez ma már semmit nem segít. De azért köszönök minden választ
2017. nov. 14. 22:01
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Bekapcsoltad a wifit a telefonodon?
2017. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%

"Eddig tökéletesen működött minden készüléket, de egyik pillanatról a másikra csak úgy el tűnt a wifi kapcsolódás a telefonjainkon itthon"

Így látatlanban (az eszközök ismerete nélkül):

* nincs bekapcsolva a telefonon a Wifi (bár ez eléggé banális hiba lenne)

* próbáld meg "elfelejtetni" a telefonokkal az ismert hálózatokat és újból hozzáadni:

"Az adott Wi-Fi-hálózat törlése az eszközről

- Nyissa meg az eszköz Beállítások Beállítások alkalmazás alkalmazását.

- Koppintson a Hálózat és internet És még Wi-Fi lehetőségre.

- Szükség esetén kapcsolja be a Wi-Fi-t.

- Tartsa lenyomva a listában található, törölni kívánt mentett hálózatot.

- Koppintson a Hálózat elfelejtése lehetőségre.



A Wi-Fi-hálózat újbóli hozzáadása

- Nyissa meg az eszköz Beállítások Beállítások alkalmazás alkalmazását.

- Koppintson a Hálózat és internet És még Wi-Fi lehetőségre.

- Koppintson a lista végén lévő Hálózat hozzáadása gombra.

- Adja meg a hálózat nevét (SSID-azonosítóját), valamint szükség esetén az egyéb biztonsági információkat is.

- Koppintson a Mentés gombra. Szükség esetén adja meg jelszavát."

Forrás: [link]


"Állítsa alaphelyzetbe a hálózati beállításokat: koppintson a Beállítások > Általános > Visszaállítás > Hálózati beállítások visszaállítása menüpontra. Ekkor alaphelyzetbe állnak a korábban megadott Wi-Fi-hálózatok és jelszavak, mobilhálózati beállítások, valamint VPN- és APN-beállítások."

Forrás: [link]


"Ha nem tud kapcsolódni egy korábban már sikeresen használt hálózathoz, törölje a hálózatot a telefonról, majd csatlakozzon újra. Ismert hálózat törléséhez nyissa meg a Gépház lapot, és válassza a Hálózat és kapcsolatok > Wi-Fi > Ismert hálózatok kezelése elemet, majd jelölje ki a hálózat nevét, és válassza az Elfelejtés műveletet. Ez törli a társított beállításokat a telefonról. Ezután térjen vissza a Wi-Fi hálózatok listájához, jelölje ki ugyanazt a hálózatot, és próbáljon újból csatlakozni. Ha szükséges, írja be újra a jelszót."

Forrás: [link]


* esetleg tegyétek át a router vezeték nélküli interfészét más csatornára - lehet hogy a szomszéd új routert vett (vagy ti szereztetek be új kütyüt) és az zavar

2017. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehetséges, hogy a wi-fi 5GHz -en megy most csak? A telefonok közül jónéhány nem ismeri csak a 2,4GHz -es wi-fi -t. Érdemes lenne a wi-fi eszközt újrakonfigurálni. Egyszer egy "nagyokos" user elállítgatta az otthonában modemet és csak a laptop meg 5 telóbol 1 látta az 5GHz -es wi-fi -t. Vissza kapcsoltam a 2,4GHz -est is és láss csodát, minden eszköz látta a wi-fi -t.
2017. nov. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Én úgy jártam egy Asus router-rel (dual-band volt - 2.4 és 5 GHz-n is üzemelt), hogy egyik napról a másikra csak az 5Ghz-n volt hajlandó sugározni, azok az eszközök, amelyek ezt nem ismerték, nem találták meg a hálózatot még akkor se, ha mellette álltam, hiszen csak a másik sávot ismerték...

Simán lehet, hogy átállt 5 GHz-re.

Bár iPhone ismeri 5 GHz-t, de a magasabb hullám miatt a falakon rosszabbul megy át (különösen ha vastag a fal), szóval lehet, hogy eddig volt 2.4 GHz ami jó lefedettséget biztosított (mert jobb a terjedése), hirtelen átállt 5 GHz-re és nincs igazán jel....

Ismerőstől próbaként kölcsön tudnál kérni router-t? Nem kell elállítani semmit, csak megnézni a Wi-fi jelet, ha azzal működik, akkor router-csere...

2017. nov. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes.
2022. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!