Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 65 éves édesapámnak kellene...

DyttaDetty kérdése:

65 éves édesapámnak kellene új mobiltelefon, de nem találok megfelelőt. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az alábbi kritériumoknak kellene megfelelnie:

- 4"-os kijelző (max 4,7), hogy elférjen a zsebében

- hosszú ideig bírja az aksi

- lehetőség szerint gyors legyen

Amire használja:

- telefonálás, kihangosítással

- sms

- ritkán face

- időképet óránként ellenőrzi

- 1-2 fényképet félévente ellő A hosszú üzemidő nála fontos lenne nagyon.30. 000 Ft-ig keresek telefont. Amiket találtam ebben a méretben, azokat nagyon lehúzták. Alcatel ONETOUCH PIXI 4 (4) Dual 4034D?



2017. nov. 19. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek az ő elvárásai a telefonnal kapcsolatban? Az én apám is ennyi idős, de ő csak telefonálásra szereti használni a telefont és egy egyszerű nyomógombos van neki. Internetezéshez a számítógépet szereti használni.
2017. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is van ilyen idős rokonom és jobban keni a netet mint akármelyik fiatal. Úgy hogy nyugodtan lehet neki komolyabbat is venni. Sőt nekik mivel már talán a szemük is gyengül, jobb egy nagyobb kijelzős.

Az hülyeség hogy beleférjen a zsebbe. Ha a 4.7 belefér , akkor az 5.5 is belefér.

[link]

[link]

2017. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Apámnak sem idegen az internet, de neki egy telefon képernyője kényelmetlenül kicsi az internethez (megjegyzem, nekem is, pedig én nem vagyok idős). Nem véletlenül kérdeztem, hogy valóban annak az igényei-e ezek, akinek a telefon kell, vagy a gyerek szeretné, ha ilyen telefonja lenne az apjának.

Természetesen ha a telefon későbbi használója akar ilyen készüléket, akkor már lehet továbblépni a kérdésben.

2017. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezek az édesapám igényei, tehát ilyen telefont kell találnom. A 4" a megfelelő méret számára.2x2 ikonokat tudok kitenni neki, erre találtam appot, látni tehát látja az ikonokat. A zsebében pedig ez a méretű telefon fér el, és nála fontos, hogy biztonságosan, zárt kabátzsebben tudja tartani a telefont, különben pillanatok alatt elveszti. Most egy Samsung Galaxy S3 mini telefonja van, de ez már nagyon rossz neki.
2017. nov. 20. 06:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Ok.


Nos, nekem évek óta egy Huawei telefonom van, de Kínából, így tudtam jó árban maradni. Nem tudom, itthon mi a kínálat ebben a márkában, de én ezzel a készülékkel elégedett vagyok. Bár jelenleg nem netezek rajta, de kipróbáltam, és jó, szóval feltételezem, hogy hazai kínálatban sem gyengébb. Esetleg ezeket is nézzétek meg.

2017. nov. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos évek óta nem létezik kis méretű és jó Android-os telefon. 40e Ft alatt 5" a legkisebb, ami még elfogadható (fölötte 4,6, de inkább 4,7). Én inkább vettem használtan egy 2015-ös, 4,5"-os Samsung Galaxy A3-at 25e Ft-ért, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Van rajta "egyszerű mód" is az idősebbeknek. Ugyanebből létezik 2016-os és 2017-es is, azok nagyobbak egy kicsit (4,7") és drágábbak.
2017. dec. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!