Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iPhone-oknak miért van...

Az iPhone-oknak miért van akkora presztízsük?

Figyelt kérdés

Mitől számítanak az iPhone-ok nagyon menő luxuscuccnak? Azt értem hogy drágák, de míg pl. ha az autókat nézzük, akkor egy drága autó az azért külsőre, belsőre és teljesítményre is bőven felülmúlja az átlagot (egy Ferrari pl. lehet hogy 25-ször annyiba kerül mint egy Opel Astra, de azt meg is nézik az emberek, böhöm hangja van, belül extra luxus, és annyival megy amiről a legtöbben álmodni se mernek - vagy egy luxusvilla, lehet hogy 500 millió, de van benne 20 szoba, medence, jacuzzi, bár, golfpálya, biliárdasztal, házimozi, 10 autós garázs és sorolhatnám).


Na most az iPhone-oknál ez nincs meg. Semmivel nem tudnak többet, néznek ki jobban vagy akár csak ritkábbak mint bármely 40-50 ezres okostelefon. Az oké hogy 8-szor annyi az áruk, de a tartalom ugyanaz: a programok ugyanolyanok rajta, a net ugyanúgy fut mint egy Samsungon vagy Huawein a kamerájuk nem jobb szinte semmivel, és még csak exkluzívnak sem mondanám, mert szerintem több embernek van iPhoneja mint Samsung, Huawei, LG, Navon, Sony vagy bármi más. Sőt, ma egy srácnak néztem mellettem az iPhone-ját, nekem még túl kicsi is lenne. Nem fikázódni akarok, csak érdekelne mi az az extra a márka nevén túl (amit szintén nem értek mitől lenne annyira kimagaslóan menő), amiért 6-8-szoros árat elkérnek, és amiért minden gyerek meg csaj nagymenőnek hiszi magát akinek apuci olyat vesz. Valaki meg tudja ezt magyarázni? Mi benne az extra? Mitől ennyire presztízs?



2017. nov. 28. 21:48
 1/10 Bihar Valatonon ***** válasza:
90%
Jaj ne ...megint egy kérdés amiből IQ fájt lesz...
2017. nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Ti teszitek azzá, én nem is értem. Az olaszoknak a Maserati, Németországban a Porsce a luxus, a magyaroknál már az iPhone is kiveri a biztosítékot.
2017. nov. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Mert az elsők között gyártott prémiumot, rengeteg reklámmal...azóta bővült a választék. Elsősorban a csóró országok státuszimbóluma, presztizs telefonja...aki 3-400 ezres teloval rohangál az a menő, az tele van pénzel biztosan! Miközbe fogalma sincs azért nem bír ki az almája egy napot mert kedvenc cége szart ad drágán...
2017. nov. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na de ez az: erre lennék én kíváncsi. Hogy mitől presztízs? Mit nyújt amitől azzá válik? Mert szerintem (ahogy legalábbis eddig láttam) egy full átlag telefon bődületesen túlárazva. Tud valamit amiről nem tudok? :D
2017. nov. 28. 21:59
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

"Hogy mitől presztízs?"

Attól hogy elhitetik azzal aki megveszi.

"Mit nyújt amitől azzá válik?"

A tudatot hogy neked olyanod van, ami menő.

2017. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az lehet a dologban, hogy a legelős iPhone 2007-ben forradalmi volt, legalábbis a jövő irányú fejlesztések minden gyártónál ebbe az irányba indultak, hogy utolérjék.

Na meg ezt megfelelő marketinggel adták elő, így kiépítettek egy stabil vásárlóbázist. Ezért is tudják drágábban adni a készülékeket, mert a márkanév miatt sokan megveszik.

De mondjuk az tény, hogy az androidos konkurencia már elérte az almás telefonok szintjét, sőt némely dologban többet is tudnak. De ez az első iPhone-ok idejében nem volt még így.

Az Apple utolsó nagyobb gurítása szerintem az 5S-nél volt az ujjlenyomatolvasó, illetve az első 64 bites telefonos SoC a 6 óta viszont egy az egybe ugyanaz a dizájn, még a 8-nál is, ezért érzi azt az ember, hogy szinte tök ugyanaz a készülék. Na meg az ilyen baromságok hogy a jack csatlakozó hiánya, ami egyértelműen csak smucigság, hogy mindenáron a lightning liszenszéből szerezzenek bevételt.

Az X ugyan szintén újszerű, de forradalminak nem nevezném, a face id még lassabb is az ujjlenyomat-olvasónál, meg kávamentes telefonok is már vannak, pl. a Xiaomitól.

2017. nov. 29. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Captain Logic ***** válasza:
39%
Már nem forradalmi, de még mindig ott van a legjobbak között. Az meg, hogy nem néz ki jól, az szubjektív. Ahhoz képest a Google Pixel 2 szerintem úgy néz ki, mint az első iPhone… Az meg, hogy túl kicsi, megint fasság, hiszen 4”-tól 5,5”-ig minden van. Hardvere nem jobb semmivel, mint a többi gyártóé, ellenben a szoftveres támogatása fényévekkel jobb. Állítólag a 11-el sok embernek probléja van, nekem SE-vel semmi gondom. A FaceID lassabb, mint a második generációs TouchID, viszont amellett, hogy biztonságosabb, sokkal könnyebb feloldani (napszemüvegben, sötétben is), míg (aktuális) télen a TouchID-val kesztyűben besz0ptad. És ne felejtsük el, hogy ez egy új technológia első verziója, a következő gyorsabb lesz.
2017. nov. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Lehet hogy régen volt presztizsük, de most már nincs.

Egy közepes android is tudja azt , sőt sok téren már fölé nőtt. Csakhát még erőlködik, erőlködnek .

Itt is nagyon sokat lehet róla olvasni , hogy mennyi probléma van velük. A legtöbb probléma az iPone és a

Samsunggal van.

2017. nov. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta kötelező megvenni?


Ha nem tetszik, otthagyod a polcon.

2017. nov. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Presztizse a forradalmi múltja miatt van, amit úgy vívott ki magának, hogy operációs rendszere a felhasználót helyezi a középpontba. Így a mai napig ez a telefon a legérzékenyebb az érintésre, és ha valami parancsot adunk neki, azt a benyomást kelti, mintha késedelem nélkül azonnal reagálna. Ha dolgozik valamin, folyamatosan történik valami a képernyőn, (jó esetben) semmi akadás nem tapasztalható. Gyorsabbnak tűnik, mint egy számszerűen ugyanolyan gyors Android telefon. Ezen kívül kidolgozottabb a kezelőfelülete, minőségibbek az ikonjai.

Az embereknek fontos a szubjektív benyomás, az illúzió, amire az Apple profin épít. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy régebben jóval megbízhatóbb is volt az iPhone, mint az Androidos telefonok, de mára ez az előnye eltűnt.

2017. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!