Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tegyek hogy ne merüljön...

Mit tegyek hogy ne merüljön olyan hamar?

Figyelt kérdés
Tegnap hozta a futár a xiaomi redmi 4a-mat. Azonnal felraktam töltőre (lehet az volt a gond) majd miután feltöltötte levettem, és rá kb fél órára már csak 96%on volt. Most merítsem le teljesen és kikapcsolva töltsem fel?
2017. dec. 2. 03:05
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ne merítsd le teljesen, azzal csak ártasz neki!
2017. dec. 2. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha ment a wifi, a mobilnet, meg minden kutyafüle, akkor ez teljesen normális.
2017. dec. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Ja, egyébként jól csináltad, nem kell lemeríteni. A nikkeles akkukat kellett anno lemeríteni, de egy jó 20 éve már nem raknak telefonba ilyen akkukat.
2017. dec. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Egész éjszaka nem kell tőltőn hagyni és nem szabad lemeríteni ahogyan a többiek is mondták.
2017. dec. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

AZ nem sok a fél óra alatti 4 %.

De ez egy pár nap után javulni fog.

2017. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Le lehet meríteni, amikor nyilvánvalóan nincs bekalibrálva a töltöttség jelzése. Nem fog ártani neki, messze van a kikapcsolásig merítés is az akku teljes lemerülésétől. Szabad éjszakára töltőn hagyni, ilyenkor az akkut leválasztja, 2017 van, nem kell űrhajósnak lenni egy bánat telefon töltögetéséhez is. Nem kell kikapcsolva tölteni. Az arra jó, hogy a gyorstöltés még gyorsabb legyen, miközben nem zavar senki a készülődésben. :)
2017. dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Aki azt mondja, hogy nyugodtan lemerítheted, annak van igaza.

Tele van pakolva mindenféle (túltöltés/túlmerítés elleni-) védelemmel. (2017 van, csúcstechnika van még egy kenyérpirítóban is...) Teljesen bolond biztos. Ha napokra töltőn hagyod, akkor leválasztja az akkut és töltőről működik. (Progikat lehet telepíteni minden androidos eszközre és lehet monitorozni az akku energiaáramlását, sőt, aki pontosabb eredményt akar, az az akku és a teló közzé berak egy multimétert és mér, mint én az előző telómmal...) Ha kikapcsolásig (kb 3,5V) meríted, azzal sincs gond, hisz a li-ion/li-poly akkuk 3V -ig meríthetőek biztonságosan.

Ajánlott a megvétele után egyszer megmutatni a készüléknek a max és min töltést, hogy be tudja kalibrálni a töltöttségjelzőt. Vagyis egyszer tele kell tölteni (amikor 100% -ot ír, még hagyd csak töltőn pár óráig is akár, hogy "megtanulja" a teló, mikor van tele az akku, hisz elsőre akár több % is lehet a különbség a gyári adatok és a mért adatok közt), majd lemeríteni kikapcsolásig. Érdemes ezt átlag használattal végrehajtani és nem direkt nyúzni, hogy gyorsabban merüljön. Ha már "látta" a teló mindkét végletet, akkor úgy használod, ahogy akarod.


Szerintem az olyan dolgok, minthogy csak 80% -ig töltsük és 20% alá sohase merítsük, csak a tudatlanságból származik. Ezzel a kapacitás 40% -át kidobnánk... A technológiát ismerve azt tudom javasolni, hogy ha kell a hosszú üzemidő, akkor nyugodtan töltsd tele, sőt ha megoldható, indulásig le se húzd töltőről és nyugodtan merítsd akár kikapcsolásig is, ha muszály/nincs töltő. De ha pl 40% -on van és pár óra múlva hosszabb útra indúlsz, nyugodtan feltöltheted 100% -ig, nem muszály lemeríteni töltés előtt. A töltést akár félbe is hagyhatod, ha épp indúlnod kell, de nem kell mindig csak x % -ig tölteni. A gyorsabb töltés erőteljesebben igénybeveszi az akkut, ha nem szükséges, érdemes inkább lassabban tölteni.

Azt hiszem mindent leírtam...

(Most fognak a hozzá nem értők lepontozni...)

2017. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 80%-ban annyi igazság van, hogy JÓL KALIBRÁLT töltöttségjelző mellett egy hónapokra fiókba dobás előtt érdemes CSAK 80%-ra tölteni a telót, a Li ion akku sajátosságai miatt így minimum egy évre el lehet felejteni a töltögetést az (egyébként újszerű) akku károsodása nélkül. A gyár egy elég precízen kalibrált 80% (vagy ami a valódi, pontos érték) töltöttségen ad ki minden Li akkut a kezéből, így kerülnek beépítésre és gyors teszt után a boltok polcaira a cuccok.
2017. dec. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hűha köszönöm mindenkinek. Tegnap délután vettem le úgy toltorol hogy direkt rajta hagytam még az után is hogy teljesen feltöltött. Hajnali 1 van, és 61% szóval tökre büszke vagyok :) igaz hogy meloban nem nyomkodtam annyit, de már ez is haladás :)
2017. dec. 3. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!