Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sűrgős! Mit tehetek, ha a...

Sűrgős! Mit tehetek, ha a szervízbe ahol vettem a telefonom, jobban elrontották mint ahogy bevittem?

Figyelt kérdés
A tavaj tavasszal, lassan 2. Éve vettem egy iphone 6-ot hasznàltan, itt nálunkfele elég híres telefonosboltból. Ahogy megvettem a telefont és elindultam haza, szerettem volna telefonálni és észrevettem hogy nem megy a hangszoró és a fülhallgató jack dugasz se. Egyből visszavittem, és bevették hogy megcsinálják. Adtak cseretelefontként egy szintén iphone 6-ot, csak tárhelybe és színbe külömbözött. Időközben ahogy a telefonom javítottàk, megtetszett az amit adtak cseretelefonként(ez is használt volt), és végül ezt vettem meg kicsivel drágábban. Kettő hétre rá összetörtem, kb félméteres magasságból ejtettem le és háttal esett le... Visszavittem és nagyon drágán akarták kicserélni a kijelzőt, hiába hogy nem rég vettem és hogy garanciába volt... Elvittem egy kevésbé híres szervízbe, ahol olcsóbban kicserélték a képernyőt. Megkérdeztem az ottani szakembert aki a telefonom javította, hogy eredeti volt-e a kijelző ami összetörött és aztmondta, hogy nem és hogy làtszik hogy cserélve volt. Nem tudom ilyenkor lehet-e valamit tenni, vagy úgy az korrekt hogy a tuttom nélkül nem eredeti képernyőjű telefont adnak el?!(tuttommal ezek a "hamis" képernyők sokkal kevesebbet bírjàk, és ez elég jól be is bizonyosodott.) Aztán kb fél évre rá(télen), ráejettem a telefonom a jégre. Hamar felkaptam semmi baja nem volt, 5percre rà mire hazaértem, észrevettem hogy összevissza megy a touch és nem oda érzékel ahova én nyomok. Megint kiderült hogy képernyőt kell cserélni... Ez megis történt. 1 évig tök jól ment(kisebb hibákkal, közbe lelassúlt), és most sikerült eláztassam(2napot rízsbe szárítottam és elég jól helyre jött, csak volt mikor a touch nem oda érzékelt ahova nyomtam). 3 szervízbe vittem el és mindenhol aztmondták hogy képernyő csere kell, 4. Szervízbe is elvittem, oda ahol vettem eredetileg a telefont. Itt végül kicseréltettem a kijelzőt, vagyis csak szinte, mert pont mikor bementem hogy vegyem el a telefonom akkor tették rá az új képernyőt csak még nem volt összeszerevle, de megmutatta a srác hogy azzal a kijelzővel jól megy. Aztmondták üljek le 10 perc és összeszerelik. 20perc múlva azzal jön ki a srác, hogy nem tudja mi van de nem indul el a telefon, és hogy hagyjam bent még egy napra és megcsinálja. Na egy napra rá(vagy is ma), be is mentem és megint rossz hír fogadott. Nem tudjàk megcsinálni DE BIZTOS HOGY AZ ÁZÁS MIATT VAN, EZ BIZTOS. Mindent kicseréltek rajta új aksi stb s úgyse indult el. Aztmondták hogy még van egy utolsó lehetőség, az ultrahangos tísztítás, és hogy ezt csak az engedélyemmel csinálják, csak tudom ezzel megint pénzt akarnak lehúzni, nem elég a képernyő csere.... Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ez így rendjén van ahogy ezek "megoldják" a helyzetet? Nincs valami kevésbé kölcséges kiút efelöl? Csak mert alapból egy sz*rt adtak el nekem és ez által rengeteg pénzel le is húztak...már elegem van ezekből!

2017. dec. 6. 00:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

"kb félméteres magasságból ejtettem le és háttal esett le... Visszavittem és nagyon drágán akarták kicserélni a kijelzőt, hiába hogy nem rég vettem és hogy garanciába volt... "

Tévedsz, nem volt garis.

Én azt mondom hogy nem való neked ilyesmi.

Vegyél egy nyomógombos telefont egy jó tokkal.

2017. dec. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Csapj az asztalra, hogy márpedig nem áztattad el, legtöbb gsm bolt lehuzas. És igen a cserért kijelző minősége meg se közelíti az gyari almásat, ez sajnos tapasztalat
2017. dec. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Először is: ha van is garancia a telefonon, ha azt saját hibádból éri bármi is, akkor arra nem érvényes a garancia! Ha borsos biztosítást kötsz rá, amiben ez is benne van, hogy ha te teszed tönkre, akkor is érvényes, akkor él csak a díjmentes csere.

Szegény telefon az csoda, hogy eddig kibírta! Egy beázás igenis teljesen tönkreteheti a telefont, hiába szárítod ki. A kis apró helyekre elég ha csak egy csepp bemegy és nem tud felszáradni 2-3 nap alatt se, akkor annak annyi.

Vigyázz rá jobban.

2017. dec. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

A következő (lehetőleg vízálló) telódra vegyél tokot és kijelzővédő üveget. És ne dobáld.

Bár egy helyesírási szótárral többre mennél; olcsóbb is, és nehezebben törik...

2017. dec. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Már iphone-al szaladgál a gyerek, de helyesen írni nem tud.
2017. dec. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Inkább te rontotad el azal hogy vízbe ejteted,meg 3x 4x leejteted és összetört rajta a képernyö,egy ilyen javitatás nem olcso te annyit költötél a javitásra mint telefonra mint mikor használtan megveted.
2017. dec. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Bihar Valatonon ***** válasza:
94%
Azok után, hogy összetörted garanciába akartad megcsináltatni, majd ne híggyék el hogy nem áztattad el?! Már nem azért de téged sem az eszedért szeretnek :DDD
2017. dec. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
De minek egy ilyen kisgyereknek ilyen drága telefon ? Szifon ? Jó neked a 30 ezres is, azt sem használod ki. És akkor nincs ekkora sírás, ha valami történik vele... ezt beszoptad most, kőkemény torkosborzos cumi. Így jártál.
2017. dec. 6. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Vigyázhatnál jobban a telefonodra. Nekem már 20-25 éve van mindenfajta mobilom, de összesen ennyi kár nem érte őket, mint amit te okoztál.

Az általad okozott hibára nem jár a gari, szóval a drága képernyőcsere jogos, hisz te ejtetted le.

Azt meg nem értem, miért képernyőcserét akarsz a beázás után, mikor nem csak a képernyő megy tönkre. Persze, hogy a zsebedbe kell nyúlnod, ha már te eláztattad. Örülj neki, hogy egyáltalán meg lehet csinálni. Drága telefonnak meg drága a szervizelése. Vehettél volna 20ezres alsókategóriás mobilt is, azt nem sajnálnád ennyire. Ha ennyi baleset éri szegény telefonokat nálad, akkor jobban járnál egy olcsóval.

2017. dec. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Hamarosan meg kapod az Apple-tól

az "Aranykoszorús törzsgárda" jelvényt.

Mint legjobb felhasználó.

Ez is egy szép eredmény.

2017. dec. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!