Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy s7 edge vs sima s6?

Galaxy s7 edge vs sima s6?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy az információk szerint a samsung galaxy s7 edge-nek a screen to body ratio az 76.09% az s6 nak pedig 70.48%.. ez mit jelent pontosan? A galaxy s7 edge-nek szebb a képernyő felbontása (élesebbek,jobbak,erősebbekba színek?) Annal ellenére hogy a ppi az 534 és az s6 nak pedig 577..A válaszokat előre köszönöm
2017. dec. 6. 11:08
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
A screen to body ratio az, hogy a kijelző a teló elejének hény százalékát foglalja el.
2017. dec. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ahha.. szóval a kijelző méret az, értem.És szerinted annak ellentére hogy kevesebb az s7 edge-ben a ppi akkor is jobb mint az s6 ban? (43 ppi a külömbség)
2017. dec. 6. 11:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Az egyik 534 a másik pedig 577
2017. dec. 6. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy év után váltottam s6-ról sima s7-re. Minden tulajdonsága jobb, a kijelzőn sem vettem észre visszalépést. Sőt, az s7-et még áttudod tenni 2k-ra, ami sokkal szebb képet ad mint az s6.

Egyedül a design ami nem tetszik. Én magyon egy üvegfólia mániás vagyok ha telefonokról van szó, de mivel a sima s7-nek a kijelzőjében is van egy kis hajlás, így nem lehet rá találni használhatót. Amik vannak rá, azok vagy nem fedik teljesen a kijelzőt, vagy nem tapad rá rendesen.

Egyedül csaj ez az egy tényező ami miatt jobban szerettem a korábbi modellt.

2017. dec. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

A ppi-nek (pixel per inch, inchenkénti pontok száma) nincs köze a screen to bodyhoz. A kijelző méretéhez és felbontásához van (a készülék teljes méretéhez nincs). Viszont csak a ppi-ből sem lehet megmondani, hogy melyiknek szebb a képe, mivel egy jobb technikánál azonos, vagy akár kisebb felbontás (kevesebb ppi) is adhat szebb képet azonos méretben. Pl valószinűleg egy 1280x720 AMOLED-nek szebb képe lesz, mint egy régebbi, 1920x1080-as TFT-nek.

A két telefont nem ismerem, nem láttam még egymás mellett a kettőt, így nem tudnám biztosra mondani, hogy melyik a szebb. Valószinűleg az S7 edge, mivel valószinűleg újabb technikával, jobb minőségű kijelzővel szerelték fel (és valószinűleg fejlettebb a kijelzőt vezérlő szoftver is).

2017. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!