Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet kikapcsolni...

Hogyan lehet kikapcsolni indításkor "az android optimalizálása"kellemetlenül hosszú vizsgálatát?

Figyelt kérdés
Ahhoz kérnék segítséget, hogy a DOOGEE X5 telefonomon bekapcsoláskor a DOOGEE felirat után megjelenik egy ablak és "AZ android indítása..." szöveg van benne. Alatta pedig pörög egy szám/114. Hosszú percekig "optimalizál" (7-8perc) mire végül megjelenik a számtábla ahol a pin kódot kell beütni. Kérdésem, hogy hogyan lehet ezt kikapcsolni, mert igen kellemetlen ennyit várakozni , ha sürgősen kellen????

2018. jan. 10. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a jelenség android frissítésnél szokott jelentkezni és egyszer akkor itt a rendszerrel lesz valami gond ha minden bekapcsolásnál kéri próbálj egy hard reset et az szerintem megoldja a problémádat. :-) (Adatmentés szükséges)
2018. jan. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos minden indításnál ezt csinálja. Ma kíváncsiságból lemértem, hogy pontosan mennyi is és bizony rendesen mellé tippeltem, mert a bekapcsolástól a pin kódig 19perc 51 másodperc.

Köszönöm a tippet, megpróbálom. Nem vagyok jártas a telefonok világában, de gondolom a "Telefon újra indítása" menü pontlesz az enyém!

2018. jan. 11. 08:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: kevered az "indítás" és "optimalizálás" fogalmát. A kettő nem ugyanaz. Indításkor bootolás van. Betölti a drivereket, elindítja a szolgáltatásokat, betölti a háttérfolyamatokat és az alkalmazásokat. Szóval, feláll a rendszer.

Minden oprendszer indulása időbe telik. Az, hogy neked ez majdnem 20 mp, az lehet a sok betöltendő, háttérben futó alkalmazás miatt, a kevés rendszermemória miatt, kevés tárhely miatt, meg még sok más egyéb ok miatt. Ha most jóval lassabban bootol, mint új korában, akkor csinálj egy mentést az adataidról aztán állítsd vissza a rendszert és kiderül.

2018. jan. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Az, hogy neked ez majdnem 20 mp,"

Bárcsak ennyi lenne, de sajnos mint írtam is ez majdnem 20 perc!!!!!

Ez azért több mint 20mp!!!

2018. jan. 11. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt benéztem...

Csinálj egy adatmentést és utána gyári visszaállítást.

Ha nem lesz jobb, akkor egy tiszta telepítéssel fel kellene tenni rá újra a romot. Ha úgysem, akkor teló csere...

2018. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos a gyári visszaállítás nem hozott sikert! Talán annyi, hogy most már nem 19 perc, hanem 15perc!


"egy tiszta telepítéssel fel kellene tenni rá újra a romot"

Ez pontosan hogyan is megy?

2018. jan. 11. 10:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Van a Doogee oldalán fórum, ahonnan le lehet tölteni a gyári, meg egyéb ROM -okat, de ha még nem csináltál ilyet, akkor nem biztos, hogy sikerülni fog.

Angol nyelvű, itt találod:

[link]


Inkább bízd szakemberre.

2018. jan. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Úgy lesz.

2018. jan. 11. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!