Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mediamarkt garancia bármelyik...

Waffi BalD kérdése:

Mediamarkt garancia bármelyik országban felhasználható?

Figyelt kérdés
Németben lett véve egy telefon(Mediamarkt-ba), és azt Magyarországon is be tudom vinni ha baj lenne vele?

2018. jan. 26. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen nem.
2018. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Hívd fel előtte az üzletet ahova vinnéd.

2018. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kettes, mire alapozod ezt a marhaságot?
2018. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csupán arra, hogy én magam már 2 alkalommal is igénybe vettem ezt a marhaságot.

Akik pedig itt kérdezték, és megfogadták a tanácsom, szintén el tudták intézni.

Először nagyon csodálkoznak rajta, de ha az alkalmazott nem tudja mi a teendő, az üzletvezetőt kell megkérdezni.

A blokk legyen meg, bármelyik magyarországi üzletbe beviheti a kérdező.

2018. jan. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
A magyar jogszabályok ezt nem teszik lehetővé, ergo nem mondasz igazat.
2018. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"A külföldön vásárolt tartós fogyasztási cikkek (pl. műszaki, telekommunikációs eszközök) esetén a hazánkban ismert kötelező jótállás (hétköznapi nevén garancia) intézménye nem védi a magyar vásárlót, így például a fogyasztók által megszokott jótállási vagy garancia jegy sem jár a termék mellé."



[link]



Hát erről ennyit.

2018. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

"Hát erről ennyit."


Dugulj már el.

Nem a törvényes kötelező jótállásról van szó.

Ha akar, olyan garit vállal amilyet csak akar.

Ha én cég vagyok, vállalhatok akár 10 évet is, vagy 25-öt.

2018. jan. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Nyilván magukra kedvezőtlen garancia feltételeket fognak vállalni. Igazából a "Dugulj már el!"-en kívül nincs semmiféle, amivel alá tudod támasztani az igazadat. Kapod is a pirosakat tőlem, ne aggódj!
2018. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" 61%-os, az általad idézett cikk (még csak nem is jogszabály, bár azon alapul) mindössze annyit állít, hogy a eédiaMarktnak NEM KÖTELESSÉGE foglalkozni külföldön vásárolt termékkel.


Azt azonban semmilyen jogszabály nem tiltja, hogy önszorgalomból foglalkozzon vele, és ezt meg is teszik.


Ez akkor is így van, ha te itt mindenkit lepontozol.

2018. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nyilván magukra kedvezőtlen garancia feltételeket fognak vállalni."


És ez miért zavar téged?

Menj máshova trollkodni.

Én leírtam hogy van személyes tapasztalatom az ügyben, neked pedig gőzöd sincs arról hogy miről van szó.

Akkor lenne igazad, ha felhívnád a MM ügyfélszolgálatát, és azt mondják neked hogy az állításom valótlan, vagy írásba adnák neked.

Nem azt mondom hogy nincs igazad az alap kötelező garit illetően, hanem azt, hogy az aktuális kérdésbe úgy szóltál bele, hogy semmi alapod sincs megcáfolni.

2018. jan. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!