Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Interneten aktivált SIM...

Interneten aktivált SIM kártya esetén az aktiváló levél hogy van?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy küldenek postán egy levelet amiben van egy kód amit 30 napon belül vissza kell küldeni smsben.


Eddig oké is.

De a netes aktiválás során nem az állandó lakcímet kötelező megadni?

Mert azt is ellenőrzik a BM rendszerében, nem?


De ha én attól messze lakok, kérhetem egy teljesen másik címre az aktiváló levelet?


Egyébként Vodafoneról van szó.


Köszi!



2018. febr. 13. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az aktiváló levelet bármilyen címre kérheted.
2018. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom van lehetőség arra, hogy külön szállítási címet adj meg a hivatalos címeden kívül.
2018. febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az állandó lakcímet kötelező megadni, de mivel nem vagy köteles állandóan ott tartózkodni (hacsak nem vagy házi őrizetben :) ), máshova is kérheted, hogy kipostázzák.

Egyébként ennyi erővel megnézhetted volna egy szolgáltató honlapján, hogy hogy megy ez.

2018. febr. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Állandó lakcim kötelező hozzá
2018. febr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ma kaptam meg postán a kártyát, amit a Vodafone oldaláról rendeltem.


Beaktiváltam. Az állandó lakcímem megadtam természetesen, de sehol nem kérdezte, hogy az aktiváló levelet hova kérem.


De még csak egy célzás sem volt a postán megküldendő aktiváló kódra.

Nektek hogy volt?

2018. febr. 20. 15:02
 6/12 anonim ***** válasza:

"sehol nem kérdezte, hogy az aktiváló levelet hova kérem.

De még csak egy célzás sem volt a postán megküldendő aktiváló kódra.

Nektek hogy volt?"


Azóta már biztos működik, mert nekem semmi se jött postán, csak kis idő múlva (talán pár óra, vagy még annyi se?, nem emlékszem pontosan) valami sms, aztán már lehetett is használni a kártyát rendesen. Merthogy valahogy rá is töltöttem egy összeget.

2018. febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

De hát nem úgy van ahogy régen volt hogy 30 napon belül vissza kell küldeni egy kódot a 1270-re amit postai levélben kapsz meg? És ha nem teszed meg 30 napon belül akkor letiltják a kártyát?


Régen mindenhol ezt olvastam.

2018. febr. 20. 23:19
 8/12 anonim ***** válasza:
A voda kiküldte a kártyát mindenféle adat megadása nélkül. Amikor megjött a kártya, akkor a neten meg kellett adni az adatokat arról, hogy ki fogja használni a kártyát, és csak azután aktiválták, hogy az adatokat megkapták, meg gondolom, ellenőrizték, hogy nem vagyok-e terrorista :). Ennyi. Nem kellett küldenem semmi mást, szóval semmiféle kódot sehova, csak az adataimmal együtt azon a bizonyos internetes oldalon meg kellett adni az akkor már a kezemben levő kártyán található valami azonosító számokat, magát a telefonszámot, ilyesmi, és így az én adataim összekapcsolódtak magával a kártyával. Ez elég volt. Régen nem tudom, hogy volt.
2018. febr. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az aktiváló oldalon majd úgy kell megadni az adataidat, ahogy a személyidben, lakcímkártyádon, stb. szerepel, de korábban, amikor a kártyát kéred, akkor még tökmindegy, hogy hova, hiszen aktiválás előtt úgyis csak egy kis fémmel kombinált műanyag vacak, semmire se jó. Nézz rá végre a voda oldalára, minden kiderül.
2018. febr. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Természetesen ránéztem, sőt ott kezdtem, de ott az aktiváló kódról ami levélben jön szó sincs.

Pedig korábban, nem is rég még tuti így volt és más helyeken is olvastam.


Az adataim elfogadták, pár perc alatt be tudtam regisztrálni.

2018. febr. 21. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!