Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung A5 2017 ( Android 7....

Samsung A5 2017 ( Android 7. 0 Nougat gyári, ezzel vettem újonnan) nem tud kapcsolódni a kocsi bluetooth kihangosítóhoz. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Minden máshoz ( más telefon, TV, laptop, tablet,500 Ft-os ebay kínai bluetooth kütyühöz igen! A kihangosító jó, mert S2, S6, C7, Note 1,3,8 Huawey P7,9, simán pill alatt kapcsolódik. Az A5 is látja, próbálkozik de aztán kiírja, hogy nem tud kapcsolódni. Nem egyedi eset, a neten angolnyelvű oldalakon sokan panaszkodnak. A visszaállítás sem megoldás, mert a boltból kihozva 0 kilométeresen sem kapcsolódott. A Samsung.hu-nak sincs ötlete csak elvinnék szervizbe (kb 1 hónap). Van megoldás?

2018. febr. 14. 22:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kompatibilis az android 7-tel az autód.
2018. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát a 7.0 bluetoothjából hiányzik valami akármi, ami az említett készülékek bluetooth szoftverében benne van?


Egyébként a kihangosító egy régi pofonegyszerű gyári Nokia CK-W 1-es. kb 14 éves utólag beszerelt cucc. De a 2014-es Honda CR-V gyári kihangosítójához sem csatlakozik...értem én ha fejlesztik a programot de akkor a legfejlettebb Note8 miért kattan össze 1 pill alatt a 14 éves cuccal? És a Not 3 ami öregebb az A 5 nél?

2018. febr. 15. 00:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi köze az androidhoz meg a Samsunghoz, meg bármi máshoz.

A bluetooth egy kommunikációs szabvány.

Harmincvahahány úgynevezett profil segítségével alkalmas a különböző szolgáltatások megvalósítására.

Az A520F 11 bluetooth profilt támogat.

Ha nincs közte a kihangosítód által használt profil, akkor itt a mese vége.


[link]


[link]


A kihangosítódról nincs információm.

"A Samsung.hu-nak sincs ötlete csak elvinnék szervizbe (kb 1 hónap). Van megoldás?"

Inkább a kihangosítód vidd el olyan helyre ahol ki tudod próbálni egy azonos telefonnal.

Nekem is A520F van, ha miskolci vagy akkor összehozhatjuk.

2018. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha 11 szabványt támogat az a5 2017 akkor ezek szerint pont az az egy nincs benne amit a 15 éves Nokia használ? A többi felsorolt készülékben meg pont benne van??? Ez véletlen ? Egyébként megyek miskolcra a jövő héten kíváncsi lennék... És köszi. A nokia cw-1 autós kihangosítót ki tudnád bulizni hogy mit használ?

Many thanks!!!

2018. febr. 16. 01:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted Nokia CK-1W?
2018. febr. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elvileg 1.1 verziós HFP-t használ.

Az A520F is használ ilyen profilt, csak nem tudni melyik verziót (elvileg a legújabbat). És elvileg lefelé kompatibilis.

Szóval mennie kellene.

Viszont a Bluetooth szabvány mögött álló szervezet ösztönzi a gyártókat hogy a legújabb verziókkal dolgozzanak, így simán megeshet hogy egy már nem támogatott profil verzió valóban nem működik újabb készülékek esetében.

Igaz hogy az 1.1-et még nem vonták ki a forgalomból, de az ajánlott minimum verzió az 1.5.

Így megeshet hogy 1.5 alatti profilverzióval már valóban nem kapcsolódik az A520F, ha a tervezői figyelembe vették az erre vonatkozó ajánlást (azaz a Nokia nem ismeri az újabb, a A520F nem ismeri a régebbi verziót).


[link]


[link]

2018. febr. 16. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értem és köszi!!

Azonban a Samsung Note 8 (a legeslegesleg) meg kapcsolódik azonnal.Összehasonlítottam és a 2 teló közöt csak a Low energy a különbség. Hogy van ez?


Köszi

2018. febr. 18. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!