Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vásároltam egy telefont,...

Vásároltam egy telefont, pixelhibás, pár napra megszűnt a cég?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Vásároltam a M********.hu oldalról egy Galaxy s8 at. Több pixel is hibásan jelenik meg, még aznap jeleztem nekik E-Mailban. Mondtam nekik, csere vagy pénz, megbontani az 1 napos telefonomat biztos nem fogjak. Mindenre csak azt mondtak javítás javítás (pedig elvileg 3 napos csere garancia még számlás vásárlás esetén is van). Hosszas érdem nélküli levelezések után nem válaszolnak már, oldalra ki lett téve a "karbantartás stb stb" szöveg. Úgy vélem az oldal megszűnt. Telefonomra gyártói garanciát írtak, de úgy úgy látszik csalás (Samsungnál van garancia vizsgálaton, hogy van e garanciám) Ilyenkor mi a lehetőség? Feljelentés?

2018. febr. 23. 14:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

ja, fogyasztóvédelem.


Mondjuk én se örülnék ha vettem volna egy dobozos telefont, hazamegyek, kibontom és hibás, és akkor majd várjak 4 hetet szervizre.


Aha, persze.


Hívd fel a fogyasztóvédelmet.


Privi-be küld már el légyszi melyik bolt.

2018. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad szürkeimportos telefont vásárolni.
2018. febr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Ha végére jártam az ügynek, elküldöm! :)

És marhára nem örültem neki. Még ő mondta, hogy ő is így jart, és szervízelte. Mondom én is így jártam egy laptoppal, 1 oran belül cserélték. És még azt mondjak, ott a számla, el is vihetem a samsunghoz. Meg ők csak kereskedők, nem ők szervízelik stb. Már pedig velük szerződtem, baj van ők cselekednek.


2. Tudom, de vonzo a 80 ezres árkülönbség. Eddig mindig jó volt minden (Bár B-Teltől vásároltam korábban). Itt ráadásul még gyártói garancia is volt. Mondom akkor baj nem lehet.

2018. febr. 23. 15:13
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Elállsz a vásárlástól indoklás nélkül. Jogszabály szerint 14 napon belül van rá lehetőséged.


[link]

2018. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Ezt vállaltad amikor olcsóbban n em h ivatalos forrásból vetted meg.. tanulópénz
2018. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Nincs itt semmi tanulópénz! Ha kijelenti a vásárló 14 napon belül, hogy eláll a szerződéstől, akkor ha fejre állnak, akkor is vissza kell fizetniük az árát.


Pár nagy felbontású képpel, de még jobb ha videófelvétellel dokumentáld, hogy a készüléken nincs sérülés (az nem baj ha védőfóliát levetted), majd szépen csomagold be gyári csomagolásába.

2018. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

14 napos elállás magánszemély esetén él. Számlás vásárlás esetén elvileg nem.


Utolsó. Minden ilyet lofogok pontozni. Azért mert olcsó helyről veszem, nem kéne átbaszni a vevőt. Mikor 160 ezreket adsz valamiért. Ez nem a sarki bolt, ahol 500 forintos dolgokkal vernek át. Te nem gondolkodsz el, hogy 160 ért vagy 240 ért veszel meg valamit? Több ilyet ne köszi.

2018. febr. 23. 15:26
 8/18 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti*
2018. febr. 23. 15:28
 9/18 anonim ***** válasza:

Számlás vásárlás nálad azt jelenti, hogy nem magánszemélyként vetted hanem vállalkozás nevére?

Ez esetben tényleg nem minősülsz fogyasztónak.


De a Samsung Pixel Policy-t akkor is be kell tartaniuk. OLED-nél 7 napon belül csere 3 halott pixelnél, 1 világító pixelnél.

2018. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Egyébként az olcsóbb vas az amit román, bolgár piacra szánnak.

Én is így vettem anno sokkal olcsóbban Sony Z2-t (180 helyett 100 ezerért), harmadikat tartottam meg. Első kettőnél pixelhiba volt, harmadiknál a hátlap ragasztásánál volt minimális elcsúszás, de ez nem zavart, mert kinyitható bőr tokban használtam.

2018. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!