Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért okoz ekkora felháborodás...

Miért okoz ekkora felháborodást az embereknél, ha egy mobiltelefont jack aljzat nélkül adnak ki?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért okoz ez ekkora gondot az embereknek? Nekem egy Pixel 2 öm van és járt hozzá egy adapter, amibe beledugom a fejhallgatóm és csak annyi a különbség, hogy nem egy jack csatlakozót dugok be a telefonomba használatkor, hanem egy usb-c -t. Tudomásom szerint, minden népszerűbb telefonhoz jár jack adapter, amiknél elvetették a 3.5 -s aljzatot.

2018. febr. 27. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A vezetékes fülhallgató használata telefonnal már önmagában is macerás, egy közbeiktatandó plusz átalakító tovább ront a helyzeten. Még egy bigyó, amit magaddal kell vinned. A sérülékeny USB csatlakozónak bőven elég lenne, hogy nyugalmi helyzetben a töltéshez szükséges használatot bírja, nem hiányzik, hogy a menet közben könnyen előforduló feszítés tönkretegye.

Ezek nagyjából.

2018. febr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a 3,5 mm-es TRRS phone jack csatlakozós headset egy régóta (~ 1980-as évek óta) bevált kőegyszerű, olcsó dolog volt. Nem igényelt külön tápellátást, nem fogyasztotta le külön az akkumulátort, nem igényelt drivert (inkompatibilitással is kevesebb gond volt: [link] ), nem volt biztonsági kockázata (ki tudja, hogy egy kínai jack-USB átalakítókábelben a chip az mit csinál - esetleg nem hallgat-e le: [link] ), nem kellett külön aggódni (eltörik, elszakad, elveszik) az átalakítókábelért, relatíve olcsón megoldható volt a pótlása.
2018. febr. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azzal az érvvel egyet értek, hogy az usb aljzatnak nem tesz jót, hogy dugdosva van plusz feszül a kábel. Viszont az adapter szerintem nem plusz teher, mert a legtöbb ember egy fejhallgatót használ a telefonjához és az adaptert rajta lehet hagyni és úgy tárolni nem?
2018. febr. 27. 15:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használja máshoz akkor igen. De még akkor is útban van, hordozva problémásabb a használata.
2018. febr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Mert kb. egyik vezeték nélküli füles sem ad olyan jó hangminőséget mint egy vezetékes. Ha még azt is hozzáteszem, hogy ugyanannyi pénzért, akkor meg végképp elbuktak a vezeték nélküliek.

Nem is beszélve arról, hogy a vezeték nélküli átvitel plusz áramot igényel, így hamarabb merül a telefon. Meg aztán a fülesbe is kell akku...


Szerintem ez sokkal macerásabb mint a vezeték.

2018. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
Szerintem azokat kellene erről megkérdezned, akik "ekkora" felháborodást éreznek amiatt hogy egy mobiltelefont jack aljzat nélkül adnak ki!
2018. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!