Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha létezne olyan rendszer,...

Ha létezne olyan rendszer, ahol nincs ez az örökös frissítgetési és cserélgetési kényszer, hanem a tartós, megbízható változatlanság van hosszú távon, akkor igénybevennéd?

Figyelt kérdés

Példa: magam is használok okostelefont, immár 4 éve. 4 éve azért vágtam bele, mert szükségem volt arra, hogy bárhol emailezzek, hogy tudjak navigálni, vagy a neten megnézni valamit, illetve a facebookon megnézni, hogy miújság.

4 évvel ezelőtt az a készülék és az az oprendszer ezt maradéktalanul teljesítette. A waze gyönyörűen futott, a mail, net, fb ment, működött.

Úgy ahogy és amiképpen ezek akkor működtek, nekem ma is tökéletesen megfelelne. Nekem nem hiányozna a sok macskapofás szelfi retus lehetőség, vagy ekkora mennyiségű emoji vagy emotikon vagy minek nevezzem. Stb stb.

Az akkor telefon felbontása, mérete, sebessége (az akkori oprendszerrel) nekem tökéletes lenne ma is, mert én nem változtam és az igényeim sem, hiába van 2018.


A kérdésem annyi, hogyha lenne egy nagyon jól megalkotott hardver és szoftver együtt, ami szépen és zökkenőmentesen tenné a dolgát, kopások, lassulások, nehézkességek nélkül mondjuk akár 10 éven át, akkor mit választanál?

Egy olyan rendszert használni, ahol egy-két-háromévente készüléket kell cserélni (kiadás, szemét termelődés, nesze környezettudatosság) és magát az oprendszert is párhavonta frissíteni kell, amitől persze egyre bizonytalabb lesz az egész, vagy belemennél egy egyszerűsítettebb, de minden funkciót akár hosszútávon is változatlanul jól működtető, mind hardveresen mind szoftveresen megbízható, tartós dologba?


(Macskapofák, többtízféle grimasz meg matricakészlet nélkül, de cserébe mindent tudna és stabil, tartós lenne)



2018. márc. 4. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne és kb 2 hónap után bárki feltörné és nem lehetne az appok új verzióit használni... előbb olvass utána miről beszélsz!
2018. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen nincs. Ami él, fejlődik, növekszik, az folyamatosan cserélődik változik. Gondolj csak bele akár magadba is. Ha 10 évig ugyanolyan maradnál, kiröhögnének, és végleg elvesznél.
2018. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
83%
Én egy moduláris harder/szoftver designnak örülnék, ahol én választanám ki, hogy mire van szükségem. Sajnos az ilyen irányú kezdeményezések eddig nem jártak sikerrel. Nekem is az a bajom, hogy rengeteg olyan funkció van, amire nincs szükségem, és feleslegesen nem akarok értük fizetni.
2018. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
A Symbian rendszer az ilyen volt, nem igazán frissült, akkor is későn, meg is bukott.
2018. márc. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szirty ***** válasza:

Több éves a telefonom. Soha egyetlen egyszer sem frissítettem.

Működik, semmi baja, köszöni jól van.


Az orrba-szájba frissítés részben divat, mert az új rendszer iszonytatóan sokkal jobb szebb és magasabb. Pedig nem.

Részben sznobság is, mert nehogymá' ilyen régi verziód legyen gyökér vagy? :)

Részben ezzel a frissítés mániával (főleg amikor kéretlenül történik) az orruknál fogva vezetik a gyártók és fejlesztők a felhasználókat. Bármit belebarmolhatnak a rendszerbe, adathalászattól kezdve nyomkövetésen át bármit, szinte azonnal frissíti mindenki az újabb (és szerintük jobb) rendszerre.


Lehet olyan aplikációt írni ami indításkor lekérdezi a rendszer verzióját és ha nem a legújabb akkor közli hogy frissíts és kilép. Holott minden probléma nélkül futhatna ha akarnák. :)


javítások, biztonsági rések foltozása?

Igen ez is benne van egy kis mértékben. Az örök versenyfutás a konkurenciával arra kényszeríti a gyártókat hogy a lehető leggyorsabban kiadják az új készüléket. Tele van hibával a félkész rendszer? sebaj, majd frissítjük ha kész lesz :)

2018. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Én egy moduláris harder/szoftver designnak örülnék, ahol én választanám ki, hogy mire van szükségem. "

Igen, a felhasználóknak kb 0.2%-a gondolkozik így.

Miattuk nem fog változni a helyzet. Ez olyan kis piaci szegmens, hogy nem lehet rá megbízhatóan építeni. És ha meg is próbálnák, akkor is találnál benne valami kifogásolni valót.

Addig is amíg nem fejlesztesz magadnak hardvert és szoftvert, marad a meglévő választék.

"zökkenőmentesen tenné a dolgát, kopások, lassulások, nehézkességek nélkül mondjuk akár 10 éven át, akkor mit választanál? "

És fel lenne készítve arra, hogy az 5-10 év múlva felmerülő igényeknek is megfeleljen?

8 éve jött ki a Froyo. Most is megvan a lehetőséged hogy vegyél egy készüléket amin az fut, nem is kell sokat fizetned érte. A fejlesztők mégsem erre mozdulnak rá.

Addig is ez van neked, amíg meg nem csinálod magadtól amit szeretnél.

"A waze gyönyörűen futott, a mail, net, fb ment, működött. "

Ajándék lónak ne nézd a fogát.

"Nekem nem hiányozna a sok macskapofás szelfi retus lehetőség, vagy ekkora mennyiségű emoji vagy emotikon vagy minek nevezzem."

Az alkalmazások fejlesztése, üzemeltetése pénzbe kerül. Gondolom a 4 év alatt nem sokat tejeltél se a Wazze, se a Face, se a többi részére. Tehát más megoldás után kell nézniük ami pénzt hoz. Ez a reklám. Mivel a reklám pusztán kevés önmagában, mert senki sem akar reklámot, kell valami, ami mégis megtartja a felhasználókat. És itt jönnek a macskapofák, és egyebek. Nem azt nézik hogy mi lenne mindenkinek jó, mert olyan nincs. Azt nézik, mi az ami minél több felhasználó számára elfogadható. Ahogy a népszavazáson is az 51 százalékos többség döntése ellen ott a 49 százalék elégedetlenkedő.

És amíg nem fizetsz érte egy vasat sem, esélytelen hogy megváltozzon a rendszer.

Mindig többen lesznek az ingyen macskapofa pártiak.

2018. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én egy moduláris harder/szoftver designnak örülnék, ahol én választanám ki, hogy mire van szükségem."

Szerintem aki kicsit is többet ért az IT-hez, mint egy átlag szelfikirály, az így gondolkodik. Örülnék én is, ha általánossá vált volna a moduláris telefon. Mert pl. nekem egy 5Mpx-es kamera több, mint elég lenne, előlapi kamera meg szerintem nettó baromság, mégis kénytelen vagyok fizetni érte. Helyette inkább választanék több RAM-ot meg nagyobb tárhelyet. A vékony design-t is bármikor elcserélném egy erősebb akksira.

De az átlag paraszt csak azt nézi, hogy milyen a kamera a telefonban...

2018. márc. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kérdésem arra akart egyfajta nem reprezentatív felmérésképpen választ kapni, hogy az átlagember, a felhasználó, csúnya szóval élve "fogyasztó" önmaga mennyire igényli ezt a habzsoló hajhászó rohanást, ami ma a mobiltelefóniában tapasztalható, vagy adott esetben az emberek beérnék egy sokkal lassúb, de megalapozottabb, kiforrottabb evolúcióval.


A saját véleményem az, hogy az sajnos igaz, amit az elején írt valaki, hogy a biztonság miatt fontos. Bár hozzáteszem, hogy a feltörési kísérletek is mind mind emberi gyarlóságokra vezethetőek vissza, hisz nem az ufók vagy a makimajmok akarnak betörni az informatikai rendszerekbe.


Tehát ez a része a szükséges rossz.


Szóbakerült az ingyenesség is, mint olyan.

Ez is csak döntés kérdése, mert ha pl az összes applikáció fizetős lenne, de elérhető összegekért, akkor a fejlesztők is pénzüknél lennének, a felhasználók meg valóban csak annyit töltenének le, amennyit valóban használnak.


Én egy két ezret pl adnék egy totál jó és stabil naviért, vagy előfizetném,mha párszát ft lenne havonta. Ha ez lenne az ára a teljes stabilitásnak.


A fizetősség általi szűrés olyan, mint anno a sokat szídott vizitdíj. Háziorvos haverom mesélte, hogy az egymással versenyt szenvedő, unatkozó nyugdíjasok egyből otthon maradtak, így csak a valós esetekkel kellett foglalkozni, mindenkire rögtön lett idő.


Nade visszatérve: a sok sok fejlesztés és értelmetlenül sűrű frissítés, energia, a sok új készülék és a régiek megsemmisítése pláne.


Ami miatt pedig én személy szerint okádok a frissítésektől az az, hogy minden frissítés után szarabb, bizonytalabb, lassúbb lesz.

2018. márc. 5. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!