Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai okostelefonoknak miért...

A mai okostelefonoknak miért nem lehet levenni a hátlapját?

Figyelt kérdés
Most nézem őket, és legtöbbjüknél már nem lehet levenni a hátlapot. Ez marha idegesítő, ha az ember aksit akar benne cserélni, gyakorlatilag henteshez kell vinnie a telót, hogy le lehessen szedni a hátlapot.
2018. márc. 18. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Én már csak ilyen telefonokat veszek.


Szerintem jobb is így, ez egyfajta "fejlesztés" mint az Iphone 7-8 hogy nincs jack csatlakozó.


Mint mondtam jobb ez, oldalt beteszi az ember a sim-et, nincs mi letörjön, "komolyabb" megoldás.


Annyi a problem ha baj van az aksival akkor szervizbe kell vinni.

2018. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Ez a divat. Az emberek hozzászoknak.

Igazából a mai okostelefonoknak már az életidejük is max 1,5-2 év. Ezen időre jobb esetben amúgyis szól a garancia ha valami baj lenne.

Utána meg(2 év múlva), általában annyira kiöregszik a telefon hardvere és az alkalmazások is több erőforrást várnak el(könnyebb erőforrás igényt emelni, mint optimalizálni), így az ember arra a döntésre jut, hogy vesz egy újat.


Szóval nem éri meg az akksival bajlóni, ha meg mégis kell akkor ott a garancia és fájjon nekik a fejük iránta.

2018. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy a jövőben leginkább ilyen telefonok jönnek.


Pl. a Samsung a belépő kategóriánál is bevezette ezt, a J széria is beépített aksis már.

2018. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nevezik "Unibody Phone"-nak. Én szerintem a "vízállóság" is közbejátszik.
2018. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Követhető, bármikor (kikapcsolt állapotban is) lehallgatható a telefon környezete.

Ezt lehetetlenné tenni az áramforrás (aksi) eltávolításával lehetett.

2018. márc. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A másik lehetőség a méretcsökkentés elérése. Egyre több alkatrész mérete csökken és egymásra is vannak építve-forrasztva hogy minél vékonyabb legyen a készülék, így már az akku is fixen a telefon része marad a cserélhetőség helyett.
2018. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De akkor legalább olyan aksikat gyártanának amik nem adják fel 3 év után...
2018. márc. 18. 15:11
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Na figyelj már.


Amik most vannak mobilok azok ilyen "vedd meg dobd el" telefonok.


És igen az Iphone X is és az Iphone 8 és a Samsung S9 is ilyen.


A xiaomi meg főleg.


Ja és 200.000-től kezdődnek, mert az Iphone X 400.000.


Ez van sajna.

2018. márc. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Kreativizáld meg s levehető lesz;)

Aztán a szerviznek is élnie kell valamiből...belőletek s ha nem is pénzetekből gari miatt, de időtökből:D

2018. márc. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan új keletű dolog ez. A 4 éves telefonomnak sem levehető a hátlapja, pedig mikor vettem, már akkor kifutó modell volt.

Szerintem manapság nem sokaknak van arra igénye, hogy akkut cseréljenek a telefonban. A mai akkuk már elég jók. A 4 éves telefonomban is olyan mint új korában. Viszont jóval hamarabb avulnak el a komplett készülékek.

A többség pár évente új telefont vesz. A régi, telefonálásra még tökéletesen alkalmas készülék pedig mehet a kukába, csak mert egy újabb alkalmazás már nem fut el rajta, vagy ezzel mag azzal már nem kompatibilis, nem frissíthető, stb.

Sajnos ez a trend manapság.

Vedd meg, használd jó esetben 2-3 évig (annyit az akku röhögve kibír), majd dobd el, vegyél másikat, mert van újabb! Ez a gyártóknak, forgalmazóknak nagyon jó üzlet, eszük ágában nincs tenni ez ellen.

2018. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!