Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az iphone-k miért ilyen...

Az iphone-k miért ilyen értékállóak? És pl most mivel másabb megvenni egy iphone 6s plust mint egy iphone 7 plust?

Figyelt kérdés
Ezt igazából sosem értettem,hogy miért mondják azt az emberek(itt is sokan) hogy régebben megjelent telefont felesleges venni,mivel gyorsabb meg jobb egy 7 plus mint egy 6s plus?És mi miatt van az,hogy a durván 3 éves 6s plus még mindig alaphangon 130-140.000Ft?

2018. márc. 27. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert Apple és IPhone. Az Anrodios telefonokat általában árulják két évig, aztán többet nem is tudsz venni újonnan.
2018. márc. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Androidos csúcstelefonokról, tabletekről váltottam 1 éve iphone-re, ipadre, és nekem is az a véleményem, hogy igen, sokkal jobbak az iphone-ok.


Nem a nyers műszaki dizájnban, hardverben (bár abban is minden jó benne), hanem a szofveres szolgáltatásaiban, és abban hogy az egész összességében egy érzelmekre is ható iparművészeti remek.

Pár dolog, ami nincs Androidon:

1) naprakész rendszerfrissítések

2) ingyenes ITunes U (világ egyetemeinek nagy előadásai ingyen)

3) ingyenes GarageBand zeneszerkesztő (pár hónapja vettem egy 88 billentyűs MIDI billentyűzet, ezzel a szoftverrel a lehető legszuperebb szintetizátor)

2018. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%

Azért mert márka. Eleve magas árral kezdtek már az első gyártmányuknál, így az embereknek az vésődött be, hogy ami drága az minőségi. Pedig egyaltalán nem igaz. Semmivel sem tud többet egy iPhone mint egy fele annyit érő kevésbé ismert androidos társa.

Az Apple egyedül a külsőségekre ad. Szép, csili-vili, üveg vagy fém ráadásul drága is, szóval más nem is kell a népnek. Habzó szájjal veszik.

Az a telefon az előnyét is az operációs rendszernek köszönheti. Az IOS-nak kevés a rendszerkövetelménye, így gyorsabban is fut rajta minden. De ha képesek lennénk Androidot tenni egy újabb iPhone-ra, lehet egy középkategóriás telefont sem tudna megfogni.


Gondolkoztam azon, hogy veszek egy iPhone 3-at vagy 4-et, majd jó mélyre elrakom a szekrénybe. 10-15 év múlva meg elcserélem egy autóra :]

Láttátok az első illetve második generációs iPhone-ok árát?? Annyiba kerülnek mint a mostani csúcsmodellek. Nem tudom hpgy csinálta ezt az Apple, de valami nagyon jól megy nekik.


Érdekesség:

Úgy fél éve edzőteremben egy ismerősöm odajött hozzám, hogy "De menő! S7-et van??". Majd elsétált mellettünk egy srác iPhone 4-essel a kezében és elkezdett majdnem sikongatnia csaj, hogy "ÚRISTEN ÁJFOOOONN", majd utánaszaladt hogy megnézhesse.

Ezt egy 18 év körüli lánytól sokalltam egy kicsit, főleg hogy úgyahogy mondhatni értelmiségi családból származik.

De Magyarországon ezt mát sokszor észrevettem, hogy mindegy csak alma.

2018. márc. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
22%
Ha egy Iphone 6S, 7, 8 készüléket a kezedbe veszel egy Samsung S7 után akkor azt mondod, hogy ebben nincs semmi különös. Egy hónap után, amikor már kitapasztalod, hogy minden pont úgy működik rajta, ahogy a legkényelmesebbnek érzed, akkor állapítod meg róla, hogy igen, ez egy iparművészeti remek.
2018. márc. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nincs ebben semmi extra dolog. nincs házon belül sem konkurens, márpedig ha valaki iOS-t szeretne, akkor csak iPhone-t tud venni.


androidnál azért nem ilyen könnyű dönteni. pláne ha még van középkategória is, és az ember el tud azon gondolkozni, hogy vegyen egy használt, egykori flagship-et, vagy esetleg ugyanazért az árért vegyen egy kicsivel kisebb teljesítményű, de korszerűbb hardverű, szoftveresen tovább támogatott középkategóriásat garanciával meg minden egyébbel...vagy esetleg vesz egy xiaomi-t vagy oneplus-t, amiknek a flagship telói is jóval kedvezőbb árfekvésűbbek....ameddig ilyen választása is van a usernek, addig nem kell arra számítani, hogy egy jó drága, mondjuk samsung vagy lg csúcsteló sokáig tartja az értékét, hisz árulni lehet, de ha nincs rá kereslet, akkor úgyis lejjebb kell tolni az árat, ha eladni is elszeretné az ember.

2018. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Több oka is van.


Az egyik nyilván a brand maga. De ez még önmagában kevés lenne szerintem az üdvösséghez.


A másik a nagyon hosszú szoftveres támogatás. Most a legfrissebb rendszert telepítheted egy 5 éves készülékre is(5s), ezt rajtuk kívül kevesek csinálják (ha csinálják egyáltalán). Ráadásul a működési sebessége is bőven az elfogadható szinten van.


Aztán ott van az eredetileg magasabb ár is, %-osan az értékvesztése ugyanaz (vagy közel ugyanaz), mint a többinek, csak nem egy szintről indulnak lefelé :-)


Ha minimálisan vigyáztál rá, eszétikailag is rendben vannak a korosabb készülékek is, elsősorban az anyaghasználat és az összeszerelés minősége miatt (ez már azért elmondható több másik gyártóról is egy bizonyos szinttől).


És hát a kereslet is nagy, ami még a használt iPhone-ok árát is magasabban tartja.

2018. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!