Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan töltsem a telómat hogy...

Hogyan töltsem a telómat hogy ne menjen tönkre az aksija 2 év után? (Samsung galaxy S6)

Figyelt kérdés

Vagy ezeknél a telóknál 2 év és tönkre megy az aksija?

olvastam hogy másoknál is ez a probléma 2 év után.


Én elég gyakran töltöttem, ha már 50 % volt akkor töltőre tettem ha volt rá lehetőségem. Lehet itt rontottam el?

Komolyan mondom nálam ez valami mániákus betegség hogy mindig fel legyen töltve a telefonom ha megyek valahova mert ha bármi történne ne adj isten akkor legyek feltöltve és legyek elérhető.

Szóval hogyan lehetne kímélni az aksit? Ezt most megcsináltatom, de mivel lejárt a hűségem így rendeltem egy Samsung galaxy A5 2017-et és ennek az aksiját valahogy jobban szeretném kímélni. Nem játszottam rajta meg ilyenek de pl. sokat használtam úgy hogy töltőn volt.

Köszi előre is a tippeket! :)



2018. márc. 27. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nekem még sose ment tönkre a telefonom aksija 2 év után, pedig soha nem törődtem azzal, mikor és mennyire töltöm. Lehet, ez a trükk :) Amúgy is hajlamosak ráparázni az emberek erre az akku témára. Gyakran a "tönkrement az akku" = "úgy érzem, hogy valamivel gyorsabban merül, mint 2 éve, igaz, nem emlékszem, akkor milyen gyakran használtam, milyen fényerőn, kint vagy bent voltam többet stb., szóval semmilyen valós összehasonlítási alapom nincs"
2018. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ny.Gréta válasza:
Ne nagyon használd töltőn, ne töltsd fel 100%-ig csak 90% vagy 95%-ig. Ne hagyd fent este töltőn és ne tedd a párnád alá. Szerintem jől teszed hogy nem hagyod ,,csontra,,lemeríteni. Remélem azért segítettem valamit
2018. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! egy kérdés: miért ne hagyja a párna alatt? szinte mindig úgy alszom hogy a fejemnél :)

egyébként az előzőt sem hagytam sosem teljesen lemerülni és éjszakára sem hagytam töltőn.

Pár nap alatt tönkre ment az aksija már csak kábelről üzemelt de csak úgy hogy 30 %ig töltötte csak fel...

2018. márc. 27. 18:08
 4/7 Ny.Gréta válasza:
Az elsőnek igaza van ha muszáj ne tedd teljesen fel a fényerőt mer az is meríti az akumulátort
2018. márc. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ny.Gréta válasza:
Azért mert volt , hogy miközbe aludt nem a feje alatt volt de valahogyan felgyullatt a telefonja
2018. márc. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vigyázol az akkura, és csak azért reszketsz, akkor nem 2 év után megy tönkre, hanem 2 év és 3 hónap alatt. Ugye rohadt nagy különbség...használd a telefonodat ahogy kedved tartja, és ne az akkutól reszkess...
2018. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy a telefonodban 2 év után elromlott az akku, nem a te hibád, a hangszóró is elromolhatott volna. A mániádnak biztos nem tett jót, de hidd el, normál használat mellett az átlag akku sok évig bírja, hamarabb válik elavulttá a telefon, mint hogy elhasználódna az akku.
2018. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!