Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Symbian okostelefonok jogait...

Symbian okostelefonok jogait miért nem vásárolja fel egy cég?

Figyelt kérdés
Legjobb op rendszer szerintem, nekem megy rajta fb, Instagram, google maps, Shazam, youtube, sok más még. Fel fogják úgy éleszteni, mint ahogy a Microsoft frissíti az XP-t, vagy ahogy kiadnak rengeteg elfeledett nyomógombost is? Vagy esetleg miért nem vásárolja valaki fel a Symbiant és fejleszti tovább? Legutolsó a Symbian Donna op rendszer, 2013-ban adták ki ezt a patchet.
2018. márc. 27. 17:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mi benne a használhatatlan? Ezzel az elavulttal és használhatatlannal divat dobálózni. Valószínű viccből is lett sikeres az újra kiadott 2001-es 3310-es. Nemrég hallottam, és egyre inkább igaz: buta embernek okostelefon, okos embernek buta telefon. Szerintem az arany középút a nyerő, az alternatíva. És igen, felvásárolhatná azért, hogy kiszolgálja a réteget, vagy még üzletet is csinálhatna belőle. Most nem írom ide le a sikeres üzleti tervét egy ilyen folyamatnak, nem nagy ördöngösség, de a lényeg a függetlenség. Ennyire nem menő már okosnak lenni? Mint régen Windows helyett Linuxot vagy Unixet használni?
2018. márc. 29. 01:30
 12/17 Alex Fly ***** válasza:

Hogy mi benne a használhatatlan? Egy csupasz oprencer; felhasználói programok nélkül. A Microsoft is ezen bukott el: nem fejlesztettek ráappot, mivel nem volt akkora részesedése, hogy megérje. És nem terjedt el, mivel nem voltak hozzá appok.

Az új Nokia 3310-es pedig nem tudom, hogy jött ide. Egy sima tucattelefon, amelynek típusjelzése megegyezik egy régi modellével, de semmi köze hozzá.

A Linux viszont egy jó példa: a mobilokon az a legelterjedtebb rendszer, Android néven.

De hogy ne térjek el a témátólb megismétlem: senki nem fog milliókat befektetni egy halott és eleve bukásra ítélt rendszerbe, amikor szabadon felhasználhatja a világ legelterjedtebb, mindenki által támogatott és opensource operációs rendszerét.

2018. márc. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem érted a lényeget. Vedd ki a piacot. Ez szigorúan piacellenes, azaz pont az a lényeg, hogy minél kevesebben használják, annál jobb. A Microsoft nem értem, hogy kerül a képbe, amikor a Nokia finn. A Microsoft csak a nevet vásárolta meg. A volt finn Nokia dolgozóknak van már egy külön telefongyártó és oprendszergyártó cégük, ez:

https://www.youtube.com/watch?v=6CujSvOu0z0

Ez már sikeresen működik 2013 óta, és független. Igaz lassan fejlesztik, de létezik, és minden fut rajta. Fel fog támadni a Symbi, ez a saját véleményem, mert már mindenkinek elege van Androidból és iOS-ból. Ha fizetnének, akkor se használnám ezeket a rendszereket.

Van még számtalan feltörekvő fejlesztőcsapat, a jövőben megjelentetnek majd oprendszereket és telefonokat, majd eldől melyik fut be jobban, de semmiből se tart egy 10 fős brigádnak kifejleszteni egy működő hardvert és szoftvert, kb. 1-2 év munka, és elég csak 200 készüléket legyártatni. Azt meg senki ne mesélje be, hogy a fejlesztés pénzbe kerül, amikor ingyen megcsinál mindenki third party appokat mindenfelé, mindenből, facebookból, Instából, sok kis fejlesztő már annak örül, ha használják a programját.

2018. márc. 29. 02:48
 14/17 Alex Fly ***** válasza:

Ok. Kiveszem a piacot. Legyen az alapfeltételb hogy minél kevesebben használják.

Ebben az esetben viszont miért is fektetne bele bárki is, ha bevételt nem foghozni? Melyik cég lenne azb aki ezt az összeget kidobja az ablakon a megtérülés minden reménye nélkül?

Lehetb hogy a véleményed szerint a Symbian fel fog támadni (kizárt, mivel a jelenleg elterjedt hardverekhez nincs támogatás, a Symbian átal támogatott hardverek meg már nem elérhetőek); ami ugye esetünkben az alapoktól való teljes újraírást jelentené.

A kérdés, hogy mi értelme lenne?

A többi ehhez képest csak részletkérdés, mint pl. Milyen platformon, milyen szoftver- és hardverkörnyezetben működne, milyen célokra lehetne használni, stb.

2018. márc. 29. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

" Azt meg senki ne mesélje be, hogy a fejlesztés pénzbe kerül, amikor ingyen megcsinál mindenki third party appokat mindenfelé, ..."


Hajrá, tiéd a pálya.

Ne minket győzködj, bizonyíts.

Szólj ha készen vagy.


"sok kis fejlesztő már annak örül, ha használják a programját."


Sok kis fejlesztő már annak örül ha egy kis pénzt lát.

Én is fejlesztenék szívesen, de a rezsit fizetni kell, az autót, a kaját, a technikát, a bármit. Ezért inkább olyan dolgot csinálok, amivel pénzt lehet keresni. Az sem opció hogy nem eszek egy hónapig és megspórolok egy rakat lóvét.

2018. márc. 29. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Aztán még egy érdekes dolog, hogy mindenki arról beszél, hogy mekkora siker lett az új 3310, arról nem, hogy mégis mennyi darabot gyártottak/adtak el belőle... én legalábbis nem találtam számadatokat sehol.
2018. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"mindenki arról beszél, hogy mekkora siker lett az új 3310"


Miért, siker lett?

Ezt most hallom először. Szerintem pedig kár volt lejáratni a legendás 3310-es nevét egy ilyen hulladékkal.

A retro telefon csak egy marketing fogás volt és 20 ezerért piacra dobtak egy olyan mobilt, ami a 6-8 ezres kínai társainak nyomába sem léphet. Ha nincs az elődje, hidd el, a századrészét nem adják el mint ami így elkelt. Leginkább a "Jó az, majd melóba elhasználom, a réginek úgyis sz@r az akkuja" kategóriába illik.

2018. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!