Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A 60-70 ezres kategóriában...

A 60-70 ezres kategóriában melyik a jelenlegi legjobb választás mobiltelefon téren?

Figyelt kérdés

Maximum 70 ezret adnék egy új telefonért és fogalmam sincs ebben a kategóriában melyik lenne a legjobb választás. Mivel tudom, hogy ebben az ársávban közel sincsenek tökéletes telefonok, így szeretném kiválasztani azt amelyikkel a legkevésbé szívnék. :D Lehet ebben a kategóriában felesleges igényeket támasztani, de azért megteszem:

* A konkurensekhez képest a legjobb kamera (lehetőleg slow-motion móddal)

* Megbízható, stabil anyázásmentes működés

* Normális kijelző (mostani Lumia 510-esemet nem látom napszemüvegen keresztül, ha süt a nap!! xD)

Amit eddig nézegettem:


Xiaomi MiA1: A nagy kijelzőjét leszámítva (ami gyakorlatilag minimális probléma) tökéletes lenne, de sokan gagyinak tartják a kameráját, ami 1-2 vélemény szerint egy Galaxy Ace/P9 Lite szintjén van. (Ez tényleg igaz?) Ráadásul fogalmam sincs mennyire megbízható ez a márka és volt aki azt írta, hogy nincs normálisan honosítva (ez mondjuk gáz lenne).


Samsung Galaxy J5: Viszonylag korrekt véleményt olvastam mobilarena-n (kamera terén is), de nem tudom van-e ennél jobb választás.


Sony Xperia XA1: Szintén mobilarena-n pozitívumokat írnak a kamerájáról, de a régi Xperia U telómnak gyári kijelzőhibája volt (ami a készülék sajátossága) és az egyéni vélemények (arukereso.hu) is eléggé lehúzzák a márka alsó-középkategóriás modelljeit. Márpedig a megbízhatóság a másik kritériumom a kamera mellett.


Vagy inkább vállaljak be egy drágább iPhone SE-t/iPhone 6-ost +20-30 ezerért? Keret lenne rá, de nem szívesen költenék 100-at egy telefonra, mert bizonyos mértékig kompromisszumkész vagyok.



2018. ápr. 15. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:

70.000 körül ezeket venném:


Xiaomi A1 vagy Xiaomi Note 4, a 64 Gb-os verziók.


Vagy


Samsung A3 vagy A5-ös.


De ha van több pénzed akkor akár egy Apple Iphone SE vagy Iphone sima 6 is jó, a 32 GB-os verzió.

2018. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában a moto G5 plusnak van a legjobb kamerája, és stabil rendszere
2018. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2: Na végre! Egy ilyen konkrét válaszra vártam. És akkor tuti nincsenek gyermeteg/rejtett hibái? Pont egy ilyen telóra gondoltam: korrekt kamera, semmi cicoma és extra feature, normális sebesség és megbízhatóság.

Egy játékot/filmet sem fogok rátenni, a mobilnet sem érdekel (mert nincs) és a kijelzőminőséget is lesz***m, ameddig napszemüvegben látom napsütésben is. Tényleg utóbbira még kíváncsi lennék, mert a jelenlegi Lumia 510-es extra gáz abból a szempontból, hogy még enyhe napsütésben sem látom a kijelzőt, ha rajtam van a napszemüveg.

2018. ápr. 15. 15:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Moto G5 Plus +1.

Volt szerencsém személyesen kipróbálni, azt lehet mondani hogy annyi pénzért hibátlan telefon.

Nem túl nagy, Stock Android, egész jó kamera.

Nincs telepakolva felesleges dolgokkal.

2018. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Viszont most olvasom a G5 Plusról, hogy nincs benne iránytű vagyis a szenzor amire gyalogos navigálásnál eléggé szükségem lenne, mert sokszor bolyongok egy-egy városban. Illetve árukeresőn inkább konvergál a 80k felé, mint a 70k-hoz. Áh, nem hiszem, hogy ez annyira jó választás lenne. A Xiaomi MiA1-el van itt valakinek báriféle tapasztalata? 60 körül már tudnék venni 32 gigásat és egy-két kósza kommenten kívül azért csak pozitívumokat lehet róla hallani... Vagy zsákbamacska?
2018. ápr. 15. 23:24
 6/9 levis56 válasza:
2018. ápr. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

MI 1-et csak papirról ismerem vagyis olvastam róla, de a REDMI 5 plus 4/64 GB az legalább olyan jó és kicsivel olcsóbb (55000 ft) az Eustockkon.

Nekem ez jobban tetszik, nagyobb kijelző , nagyobb akku.

MI 1- ben dupla kamera , a többi teljesen ugyanaz mind kettőben. A REDMI 4-ről se halottam rosszat, ez is úgy tűnik 2 hét után hogy elég jó.

2018. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Xiaomi Redmi 5 Plus jobb! Kamerában, kicsit gyengébb, de 50000 Forintért bőven jó! Amúgy én is ezt az árkategóriát nézegetem! :D De én inkább megvárom a Xiaomi Mi A2-t. Ez a Mi 6x Európai verziója lesz. Mivel a 6x már megjelent, a Mi A2 is nem sokára kapható lesz. :D De ha nagyon sürgős neked, akkor a jelenlegi legjobb telefon 70000 forintig a Xiaomi Redmi Note 5 Pro. Én is ilyet akartam, de a Mi A2 erősebb lesz, és inkább megvárom! :D
2018. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

iPhone SE boltból 85 ezer. Az előlapi kamerája gyenge, meg a kijelzője kicsi, de ezektől eltekintve jó készülék. 6s hardver van benne a 3d touch kivételével, ebből adódóan 2-3 évig még lesz szoftverestámogatottsága. Visszatérve a kijelzőre, színhű, jó betekintési szöge van. Tartalom böngészőben jól van tördelve (Safari), nem nyomasztó. 5,2 coll után félóra után megszoktam. Bár azért néhol jól jönne a nagyobb kép.

Használtan egy patika állapotú 6s is még beleférne. (80-85 ezer)

Sima 6 nem jó az 1 gb ram miatt, már lassú...

2018. máj. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!