Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért bánhat az új telefonom...

Miért bánhat az új telefonom ilyen furcsán a zenéimmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem egy világrengető problémáról van szó ugyan, de engem mégis bosszant a dolog, remélem valaki tud segítséget nyújtani.

Nos, azt elöljáróban tudni kell, hogy én a számítógépen minden zenémnek állítok be albumborítót, valamint a Részletek menüpontban megnevezem az előadót, az albumot, az évet és a zenei stílust is. Így a telefonban többféle szempont szerint vannak csoportosítva a fájlok, és így könnyebb közöttük navigálnom. Az eddigi telefonjaimmal eddig működött is a dolog.

Viszont a minap vettem egy újat (Vodafone Smart E8), és miután felpakoltam rá a zenéimet, azt vettem észre, hogy egy csomónak nem ismeri fel az előadóját és albumborítót se jelenít meg, úgyhogy azok a zenék elszeparálva vannak a többitől egy kupacban. Akárhogy próbálkozok, eddig nem tudtam megoldani.

Nem értem, hogy ez mitől lehet, mert az eddigi telefonjaimmal nem volt ilyen probléma. És erre is ugyanazokat a zenéket töltöttem fel, mint azokra. Próbáltam már letölteni hozzá többféle zenelejátszót, hátha azzal van a baj, de mindegyiknél ugyanez mutatkozik.

Van valakinek valami ötlete, hogy ezt hogyan lehetne orvosolni??



2018. ápr. 27. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Vélhetően a lejátszót hagyod mp3 ID tag alapján rendszerezni, az nagyon gyorsan tudja az őrületbe kergetni a kezdő felhasználót. Olyan lejátszót keress, ami támogatja a mappák szerinti lejátszást is, azzal úgy nyomhatod, mint a pc-n a winamppal. Vagy tedd rendbe az említett tag-eket.
2018. ápr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
Esetleg az ID3v1 és az ID3v2 tagek közötti különbség zavarhatja meg?
2018. ápr. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat srácok, viszont az a helyzet, hogy én ilyen műszaki téren eléggé analfabéta vagyok, és a szakszavakban se vagyok igazán otthon.

2-es, ez az ID3v1 és ID3v2 tag kifejezés pontosan mit takarna? És hogyan lehet ezt a bizonyos különbséget megszüntetni?

Ha össze tudnád foglalni konyhanyelven, nagyon hálás lennék :D

2018. ápr. 27. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van a két verzió közötti különbség. Korábban nagyon sokat sz..tam ezzel, ami miatt összetartozó számokat választott szét (pl. mert egy-két számnál az album neve után volt szóköz, stb.), nem kívánom vissza ezeket az időket, ha most óradíjban kellene valakinek ezt megcsinálnom, tudnék 1-2 hónapra fizetés nélküli szabadságra menni :-) Szerencsére ezt most az Apple, vagy a Spotify elvégzi helyettem, sokkal olcsóbban.


Ha nem sikerül megoldani, az előadó/album/szám elrendezés általában ismerős a lejátszóknak, hátha úgy nem keveri össze.

2018. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!