Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Normális, hogy a pár napja...

Normális, hogy a pár napja vett Xiaomi telómon néha leáll egy-egy alkalmazás? (chrome)

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete vettem egy MiA1-et és már előfordult 2-3 alkalommal, hogy vagy a chrome vagy a messenger magától leállt pedig azt olvastam, hogy a stock android tökéletes. Azt sem értem, hogyha ezen a telón android one van, akkor miért Android 8.0-át ír ki a rendszer információknál? Laikus vagyok tehát ne nézzetek hülyének. :D

2018. ápr. 30. 11:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Normálisnak nem épp normális. A messenger kilépés meg mondjuk nem hinném, hogy az android hibája lenne. Nálam ios-on is rendszeresen kilép. Szóval ott magával az app-pal lesz a gond.

Az Android One nem is igazán egy rendszer, hanem egy kezdeményezés, program, hogy az olcsóbb kategóriában is megjelenjenek olyan telefonok alap android rendszerrel amihez rendszeresen jönnek a frissítések.

2018. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg a Xiaomi és a Chrome is elég gyakran kap szoftverfrissítést, szóval lehet, hogy orvosolni fogják a hibát. Ez mindig nagyon nehezen eldönthető, hogy az adott app a hibás vagy a Xiaomi rontott el valamit, mert rengeteg dolog tud alkalmazáskilépést okozni. A Chrome-ban a "Help & feedback" -> "Send feedback" menüpontban tudod a google-nek bejelenteni. Nekem korábban gyorsan (pár nap alatt) kijavították a hibákat, amiket bejelentettem a Google alkalmazásokhoz.

De esetleg a Xiaomi fórumain is megírhatod, hátha a Xiaomi részében van a hiba.

2018. ápr. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

# 2 vagyok

Nekem amúgy a Chrome még sosem lépett ki, viszont a Google Maps korábban igen. Bejelentettem a Google-nek és pár nap múlva jött egy update az "Android System WebView" nevű rendszerkomponenshez a Google-től, ami után megjavult a Google Maps-em. :-)


Az Android One az kb. annyit jelent, hogy viszonylag "Stock Android", a Xiaomi viszonylag keveset nyúlt bele. (Nincsenek Bloatware-ek, Google Pixel-re hasonlít a Launcher stb.)

Ahogy az előttem szóló írta, az Android One frissítése olcsóbb a gyártónak (esetünkben Xiaomi), így előreláthatólag gyorsabban és tovább kapod a frissítéseket.

2018. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!