Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az hogy csak egy...

Miért van az hogy csak egy márkát szeretek?

Figyelt kérdés

Csak az apple márkát szeretem számomra minden más elfogadhatatlan. Anyagilag alig engedhetem meg magamnak, de nem tudok lemondani róla.

Miért van?



2018. máj. 23. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Apple csicska lettél
2018. máj. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Ezt nevezik márkahűségnek.

Sokan vannak így vele.


Azt meg egyéni, vásárlói magatartásnak nevezik, hogy te mit és mekkora jövedelemből vásárolsz.


Ha neked ez így jó, akkor mégis ki mondhatná neked, hogy ne csináld?

2018. máj. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a nőkkel vagyok így. Más meg a mobilján élvezkődik.
2018. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Én is így vagyok vele.

Az őrületbe lehet kergetni az Android fanatizmussal.

Úgy rühellem, ahogy van, és nem gondolom, hogy valaha megváltozik a véleményem.

iPhone-om és iPadem is van.

Tökéletesen ki tudom használni őket.

Villámgyorsan tudnak “kommunikálni” egymással, sokkal jobbak és gyorsabbak az appok, nem mellesleg nem is lehet úgy benyalni velük a tipikus vírusokat.

2018. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

Inkább az fáj, hogy mindenki próbálja mocskolni az Applet csak azért, mert magasan veri az összes márka készülékeit.

Egy számítógép szerelő órákig papolt a szüleimnek arról, hogy mekkora szemét lehúzó cég az Apple, és csak a fogyasztói társadalmat támogatja.

Bocsi: Én inkább azt nevezem fogyasztói társadalomnak, hogy valaki leemeli a leggyagyibb Samsungot a polcról, eltelik pár hónap, és már semmire sem használható a készülék.

Egy iPhone akár 3-4, de több évig is tökéletes álapotú lehet.

Ha pedig az ember szeretne beruházni egy új modellre, akkor el tudja adni értelmes áron a régit, még “újra is hasznosul” így a régi, és ő is jól jár, mert sokkal kevesebbet ad ki érte.

Annak semmi értelme, hogy ősszegyűjtögessek egy csomó 1 évig használható mobilt.

És különben is: nincs nagy árkülönbség egy iPhone 8 és egy Samsung, Huawei, vagy franc tudja milyen márka legújabb csúcsmodellje között.

Az iPhone X tényleg nem éri meg annyira, de ez már más kérdés.

2018. máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Bár töbször elolvastam nem nagyon kaptam meg a válaszom.

Megjelenésének ideében a siemens-t szerettem tudtam hogy rosszabb a samsungnál de szerettem. Utána samsung bár mást használtam. Orba szájba dícsértem a huawei-t ameddig ki nem tolt velem a cég! Utána lett elegem és megnéztem a legdrágább telefont és bevezetésnek vettem apple 3g, 3gs, 4s, ipad1, megtetszett most iphone SE, és ipad2018, macbookpro1, van. De tervezek venni még pár apple-t. Majd kinövöm gondolom és vagy sajátot gyártok vagy valami kínai márkára váltok.

3 évvel ezelötti önmagam apple-ös köcsögnek hívot volna engem. Amúgy valami olyasmi választól féltem hogy függőséget okozó anyagból készítik az apple-t. Pl arany. :D Mégegyszer köszönöm a válaszokat és hogy kibeszélhettem magamból a véleményem.

2018. máj. 23. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, én hosszú évekig androidos telefont használtam. Tavaly vettem egy IOS készüléket (pontosabban Iphone7+ ot) hogy kipróbáljam milyen. Úgy vagyok vele hogy nem váltanék vissza, mivel egyszerűbb a használata.


Leginkább a rendszer stabilitás az ami miatt megkedveltem. Félbehagyhatok rengeteg munkát rajta majd újra kinyithatom nem omlik össze és ott folytatom ahol abbahagytam és az aksit sem meríti mert lényegében hibernálja a háttérben futva hagyott alkalmazást, nekem ez a munkám miatt kifejezetten hasznos hogy bízhatok a rendszerben

2018. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ó Mester, felnézünk rád! Mesélj még!
2018. máj. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Komolyan sírok az egyetemen is mikor egy drága telefon van a zsebben(legyen iphone vagy s8, stb) és nulla kaját eszik a gyerek. Nem vagyok irigy, de ha nem képviseled gond nélkül ezt a szintet, akkor felesleges.

Ez az értékállóság duma meg szintén egy nagy ferdítés. Többet buksz valamivel egy s9-en, de egy év alatt bőven 100k-val kevesebb ér már a 8 plus is... Felesleges ezen vitázni. Hatalmas összeget buksz rajta.

2018. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem, hogy csak az árcédula alapján lehet megítélni. Csak akkor, ha a szabadidőd mennyisége korlátlan, vagy az elvégzendő munka minősége és mennyisége teljesen mindegy.


Kb. 2004 óta Mac-en dolgozom. Ha most platformot váltanék, az hiába lenne pl. eszköz árban olcsóbb, ha közben a munkához használt szoftverekből mást kellene vennem, az elkészült produktumokat - amire még szükség van - át kell konvertálnom, az új szoftert és a rendszert ugyanolyan hatékonyan kellene kezelnem, ez elég sok pénz, és rengeteg szabadidő, és hát a munkaidő egy részét is elvenné a "szerencsétlenkedés" egy ideig. Ezt összeadva egyáltalán nem biztos, hogy az olcsóbb nem sokkal drágább. Erről ennyit.


A márkahűséggel szerintem nincs baj, minden gyártó arra törekszik, hogy a termékét a vásárlók a jövőben is vásárolják. Ezt mindenféle eszközökkel érik el, többek között a minőséggel, a marketinggel és magának a brand-nek az erősítésével, hogy ha valaki csak a brand miatt hűséges (magyarul sznob), az se pártoljon el. A kérdésből nem derül ki pontosan, nálad melyik eset merült fel.


Ja, egyet még elfelejtettem.. a presztízs. Nem kell röhögni, sajnos itthon bizonyos körökben igen is számít, hogy egy tárgyaláson mi világít a laptop kijelző másik oldalán, hány karika van az autód elején és milyen órát tudsz villantani. Egy közepes, a célját tökéletesen ellátó, de zéró presztízs értékkel rendelkező valamivel egyszerűen nem vesznek elég komolyan. És ha akarsz ezektől valamit, bizony villantani kell. Tehát nem csak az iskolákban megy a "menőzés", hanem sajnos később is, és ez ellen nem nagyon tudsz mit kezdeni. Na, ez esetben ezt úgy hívják: befektetés.

2018. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!