Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tanulhatom meg normális...

Hogyan tanulhatom meg normálisan használni ezeket az új telefonokat?

Figyelt kérdés

Nos, nem egy barlangban laktam eddig, 43 éves vagyok, 2000 óta van mobiltelefonom. Hétköznapi életet élek, családom van, két autóm, a mellékelt ábrán látható, hogy netezem, beszélek angolul, értek németül stb. De nem tudom megszokni az okostelefont. Eddig csak hagyományos telefonjaim voltak, különféle okok miatt csak most vettem egy ilyen kapargatós - simogatós telót (Huawei akármi), de kikészülök tőle.


Eleve alig bírtam beüzemelni. Nincs hozzá használati utasítás, ami volt, annyit írtak benne, hogy töltsem le valahonnan azt. Oké, de hogyan, ha alig tudom bekapcsolni? Érdekes, a közelmúltban vettem új autót, ahhoz van egy vastag könyv és minden érthetően le van írva, pedig annak is vannak olyan funkciói, amelyek a Wartburg idejében sci - fi kategória voltak.


Kamionsofőr vagyok, éveken át hozzászoktam (kresz huszárok ne figyeljenek), hogy egy kézzel vakon sms - t írok menet közben, oda se nézek úgy, csak a végén egy pillantás, aztán küldés. Ezzel a szarral ez felejtős.


Akkor az előbb hív a húgom, ott virít a neve, mellette egy zöld telefon szimbólum. Megérintem - semmi. Nyomkodom - semmi. Kaparászom - semmi. Nem bírom felvenni a rohadt hívást!


Eleve nagy a kezem ezekhez az apró jelekhez. Aztán olyan vékony mint egy szelet Albert keksz, ha ezt leejtem, ráülök, ennek reszeltek.


Az a millió ikon, a négyötödét azt sem tudom micsoda, két napja csak kotlok rajta, de már - már azon vagyok, hogy visszateszem a kártyát a régi ütésálló Caterpillar - ba. Mi a reteknek ilyen bonyolult menü? .aszki, csak telefonálni akarok! Csak azért vettem egyébként, mert ezzel tudok netezni külföldön, akármilyen maradi vagyok, haladnom kell a korral.


Szóval fiatalok, hogy a francba lehet ezzel együtt élni? Teljesen el vagyok keseredve, bocsánat a panaszáradatért, az ember megveszi, örül neki, aztán nem tudja használni.



2018. jún. 3. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A használati utasítást a telefon alkalmazásai között keresd. Lehet teszteket nézni pl. mobilarena.hu.
2018. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem használ minden lehetséges funkciót, figyelj azokra, amikre szükséged van a többivel még ne foglalkozz, majd fokozatosan megismerheted azokat is.

Ha nem írsz SMS-t menet közben, az határozottan pozitívum.

A hívás fogadását meg kell tanulni. A régin sem tudtad, amikor először került a kezedbe. Egy bluetoot kihangosítóval, vagy headsettel megoldható egy gombnyomással vagy akár hangutasítással és még biztonságosabb is, mint egy kézzel zsonglőrködni menet közben. Mindenki nagyon ügyesnek gondolja magát az első balesetéig.

Szóval gyakorold és menni fog. A kamionnal sem boldogultál elsőre úgy, mint most. :)

2018. jún. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Megérintem - semmi. Nyomkodom - semmi. Kaparászom - semmi. Nem bírom felvenni a rohadt hívást!"

El kell húzni. Némi kísérletezés nem árthat.

[link]

[link]


"Az a millió ikon, a négyötödét azt sem tudom micsoda, két napja csak kotlok rajta,"

Megnyomod és látod mi történik, még rá is van írva.

Másrészt ezek konkrétan kis számítógépek, ne várd el egy nyomógombos Nokia néhány menüs kezelhetőségét.


"egy kézzel vakon sms - t írok menet közben"

Nyomógombossal elhiszem. Viszont a tapitelefonnal meg ékezethelyesen meg tudsz írni egy néhány mondatos emailt két perc alatt, de ezt nyilván két kézzel érdemes. A Swiftkey billentyűzetnek nagyon jó a magyar szótára és jól tanul is.


"ha ezt leejtem, ráülök, ennek reszeltek."

Ez sajnos jórészt igaz. Egy 1-2 ezer Ft-s, jobb tokkal a zuhanásos halál esélyét lehet csökkenteni.


Viszont az is igaz az androidra, hogy megveszed, bekapcsolod és a kártyádon van mobilinternet, alapjáraton halvány fingod sincs róla, hogy a telefonod mit csinál és mivel kommunikál. Aztán a felismerések után jön a tűzfal, reklámblokkoló, folyamatok tiltása című mókuskerék :))

2018. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Gyakorolj kolléga, menni fog az előbb utóbb. Esetleg ha valaki ért hozzá azt megkéred hogy magyarázzon el alap dolgokat.
2018. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a könyvet: Android kézikönyv - avagy okostelefonok kezelése laikusoknak (az Android az operációs rendszer, ami fut a telefonodon). A tartalomjegyzék alapján nem biztos, hogy a legjobb, és nem is a legújabb könyv, de valószínűleg hasznát vennéd. Üzletben kb. 1900 Ft, de van e-könyv változat is fele ennyiért (linket nem tehetek a céghez).

A felület úgy van tervezve, hogy könnyen rá lehessen jönni, mi a teendő (intuitív). Pl. amikor hívnak, a zöld és a piros pöttyök körül animációt látsz, hogy húzd el. Így nem fogod véletlenül sem felvenni, sem kinyomni. A huawei-től biztos le tudod tölteni a használati utasítást, keresd meg a termékoldalt. Talán nem lesz a legrészletesebb, de nem is 500 oldalnak felel meg.

Nyugodj meg, sokan csak a legalapvetőbb funkciókat ismerik, de érdemes körülnézni a menükben, mert rengeteg hasznos funkció van, amiket tovább is lehet bővíteni alkalmazásokkal.

SMS-t egyébként diktálni is tudsz, egész jó a hangfelismerés, bár írásjeleket tudtommal nem fog beletenni.

Nincs egységes Android egyébként, mint a Windows-nál. Egyrészt vannak verziók, másrészt a gyártók is tesznek hozzá általában ezt-azt.

Amúgy ha a leejtéstől félsz, vehetsz rá tokot, vagy vannak ütésálló okostelefonok is.

2018. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, közben asszony is próbál oktatni, fog ez menni, csak dühít, hogy hagytam, így elmenjen mellettem a világ.


Jelen pillanatban pl. arra próbálok rájönni, hogy lehet sms - t kitörölni...Nem hiszem el, hogy nem lehet ezt szájbarágósabban megtervezni, én még rájövök majd idővel, de Mari néni Bivaj.asznádon hogy boldogulna egy ilyen kütyüvel azt nem tudom.


Azt is tudom, hogy van hangfelismerős sms is, csak nálam az bajos, mRt a család & havRi körbN 1más köz5t évek óta 1 ilyN rövidíTsS módxt használunk.

2018. jún. 4. 07:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Sajnos az androidhoz nehéz használati utasítást csinálni, mert verziófüggő a viselkedése, meg a gyártók is szeretnek egyedi felületeket barkácsolnak. Pl. pár éve még általánosan elterjedt volt az opciógomb elhelyezése a telefonokon, mostanra már inkább beköltözött az alkalmazásokba, három pont vagy három vonal formájában. Illetve sokszor az extra opciókat egy hosszú nyomással lehet előhívni. Pl. üzenetek listájában ha rányomsz egy üzenetre, akkor megnyitja. Ha viszont hosszan nyomsz, akkor kijelöli az üzenetet, és előhozza a törlés gombot. Tényleg csak gyakorlás kérdése, és megszokod.
2018. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem, ez egy gyalázat. Gyűlölöm ezt a telefont. Értem én, tanulni kell, mindent meg lehet tanulni, kínaiul is meg lehet tanulni, segg kérdése.


De miért kell nekem expertnek lenni androidból vagy mi a francból? Pl. most akartam egy képet elküldeni. Ott a kép, megérintem. Valami történik, de nem leszek okosabb.


Jó, biztos velem van a gond, de nem kéne annak megjelennie, hogy küldés, törlés, szerkesztés, forgatás stb?


Jó, van egy választás "továbbiak". Aztán "megosztás"- Nyomom, kaparom. Erre van egy ikon "üzenetek". De jó, ez kell!


Kiválasztom az asszony számát. Nyomom - kaparom. Egy kis négyzet beikszelődik a neve mellett. Megint nyomom, kiikszelődik. És aztán...aztán semmi. Más ikon nincs. Most mi a fene van?


A retek szar Caterpillar, Nokia kiírta: "küldés". "elküldve". Ez meg csak úgy van. Most mi van?


Bemegyek az sms - ek menüjébe. Rányomok egy korábbi sms - re. Nem kéne itt megjelenni valaminek, hogy mi a fenét akarok azzal az üzenettel? Törölni, szerkeszteni, vagy továbbítani? Semmi. Semmit nem ír.


Le fogom cserélni ezt a telót. A többi is ilyen szar?

2018. jún. 4. 15:18
 9/15 A kérdező kommentje:

Eleve nincs olyan, hogy kimenő, bejövő üzenetek, egy kupacban van mind, hogyan lehet ezen kiigazodni? Még új, de annó a Nokián 1000+ üzenetem is összegyűlt, hogy lehetne azt ezen áttekinteni?


Egyáltalán: hogy lehet ilyen szar menüt kitalálni? .aszki én fizetek ezért, hát miért nem lehet áttekinthetőbbre kialakítani?

2018. jún. 4. 15:22
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd, hogy *minden* le legyen írva, de ha le is lenne, nem sokan olvasnák el (azt a röpke pár ezer oldalt). Sokan még egy oldalra sem vesztegetik az időt. Amúgy általában szerintem nem bonyolult, és tényleg célszerű letölteni a használati utasítását. Egy kis füzet legalább biztos volt hozzá. Ha megírod a típust, linket is küldök.


Egyébként az Apple iPhone telefonokon (amik 100e körül indulnak) más rendszer van, valakinek kényelmesebb, de az sem Nokia-egyszerűségű szerintem, bár még nem használtam.

2018. jún. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!