Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Bele ejtettem vízbe a telefono...

Bele ejtettem vízbe a telefonom és sokszor próbáltam be kapcsolni, most már vége neki?

Figyelt kérdés

kicsit utólag kerestem rá és mindenhol azt hangsúlyozták hogy bekapcsolni még csak ne is próbáljam(1-2 nap kiszárítás előtt), na most ha én ennek nem voltam tudatába és sokszor próbáltam már bekapcsolni akkor veszett ügy az egész már nem fog működni,

vagy mi jelentősége van ha még nem teljesen száraz telefont sokszor bekapcsolni próbáltam?



2018. jún. 3. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Maradjunk annyiban, hogy drasztikusan lecsökkentetted az esélyét, hogy helyrejöjjön.


A víz vezeti az áramot, ha egy nyomtatott áramkör vizes lesz, akkor abban rövidzárakat fog létrehozni.

A rövidzáron marha nagy áram folyhat, és amelyik alkatrészen átfolyik ez a nagy áram, az túlmelegszik és tönkremegy.

Kikapcsolt állapotban nincs minden része feszültség alatt, bekapcsolt állapotban viszont igen, így szinte biztos, hogy valamit tönkre fog tenni.


Ilyenkor a legjobb megoldás, ha kiveszed az akkumulátort és megvárod, míg teljesen kiszárad a készülék belseje.

2018. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vagy tönkremegy, vagy nem. Most jön a szárításos rész.

Az akku kivétele előny.

Ha drága készülék, vidd szervizbe, bízd szakemberre.

2018. jún. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De ha bekapcsolt állapotban ejted a vízbe (legtöbbször így történik), akkor már alapból áram alatt van, tehát instant rövidzárlatot kap és kuka, hiába szárítod utána ki, nem?
2018. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-as. Ezen már én is elgondolkoztam.

Hisz a zárlat miatt kapcsol ki.

2018. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Tedd egy tálba jó sok rizzsel és várj 2 napot hátha hejrejön.
2018. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és ha ez menthetetlen, akkor ér még valamit, telefon telefonszervíz tud vele kezdeni valamit?
2018. jún. 5. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:

Szervízben meg tudják csinálni.

A kérdés, hogy érdemes-e.

2018. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hogy érdemes e? miért ?
2018. jún. 5. 11:49
 9/10 ~Brigi~:$ válasza:
Én eddig mindkét telefonom bekapcsoltam azután, miután beleejtettem a vízbe,s 3 nap szárítás után minden olyan volt, mint mielőtt beleejtettem a vízbe
2018. júl. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"De ha bekapcsolt állapotban ejted a vízbe (legtöbbször így történik), akkor már alapból áram alatt van, tehát instant rövidzárlatot kap és kuka, hiába szárítod utána ki, nem?"


Ha ki is kapcsol, ekkor még nem feltétlenül megy tönkre. Fő probléma az elektrolízis, amitől szétrohadnak az áramkörök, zöldes lerakódás kíséretében (rézvegyület, patina).

Az elektrolízis feltétele pedig a feszültségkülönbség és a nedvesség együttes jelenléte. De akkor viszont meglepően gyorsan képes korrodálni az alkatrészeket.

Tehát alap dolog az áramtalanítás, utána szárítás, illetve belső tisztítás, ellenőrzés.

2018. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!