Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyivel lennék előbb ha...

Mennyivel lennék előbb ha rootolnám a mobiltelefonomat, hogy tudjak vele raw képet készíteni?

Figyelt kérdés
Ha tudnék RAW ban fotózni jelentősen jobb lehetne a képek minősége vagy elenyésző lenne?Tudom dslr gépeknél pl sokat jelent de mobiltelefonnál nem tudom.

2018. jún. 4. 00:08
 1/5 anonim válasza:

Az Android tud RAW képeket készíteni, ha beletették a Camera2 API-t.

Ha nem, akkor a telefonodra keress custom ROM-ot, amiben van. A custom ROM telepítésének első lépése szokott a root-olás lenni.


Tehát a root-olás önmagában nem fog segíteni.

2018. jún. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A kérdés második fele: Jobb lesz a RAW kép? Pontosabban: Jobb képet lehet készíteni a RAW fájlból kézi konvertálással?

Szerintem vannak olyan szituációk, amikor érezhetően jobb képet fogsz tudni készíteni.

Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy vannak olyan helyzetek, amikor a gyári beállítások botrányos képeket készítenek (pl.: kevés fény és mozgás is van), de ebből ki lehet hozni egy rossz képet (tehát a pocsék helyett egy sokkal szebb - de rossz képet kapsz).

Ne várj csodát. A telefonod F értéke nem vetekedhet egy DSLR-el.

2018. jún. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké vágom a dolgot és tudom egy dslr raw jóból mit lehet kihozni.Csupán az lenne a kérdés,hogy ha tudnék a telefonommal rawot készíteni mennyi minőségi ugrást jelenten elhanyagolhatót vagy sokkal jobb lenne a kép.Ha azt nézem,nem rosszak így sem a képek ha olyat fotózok de természetesen látom a zajt a képen amit valószínű rawban sem tüntethetek el teljes mértékben mert ugye kis érzékelő.Mondjuk van még 4 app a telefonomon amik kicsit javítanak a jpg minőségén meg úgy gyárival is elég tűrhető képeket lehet készíteni.Csak úgy vagyok vele kicsit szeretnék telefonnal is elszórakozgatni azzal is alkotni.
2018. jún. 4. 01:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen telefon?
2018. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Xiaomi redmi note 5
2018. jún. 4. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!