Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megbízhatóak ezek a mobilflott...

Megbízhatóak ezek a mobilflotta ajánlatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a szerződés a döntő, de szeretnék tapasztalatokat hallani:


www.mobilflottak.hu

www.mobilflotta.net


Fontos lenne, hogy a telefonszám, a SIM kártya az én nevemen maradjon, a flotta csak a tarifacsomag legyen.



Vannak-e rossz tapasztalataitok ezekkel a cégekkel? Melyiket választanátok a kettő közül? Azon belül aztán díjcsomagot majd választok én.



Aki szerződött rajtuk keresztül, feltehetnék még pár kérdést?


Köszi!



2018. jún. 9. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Megnéztem az oldalukat, mindkettő flottaszolgáltató.


Az elsőről onnan tudni, hogy a szerződést csak belépés után lehet megnézni. Ráadásul szakmaiatlan és butaság szerepel a GYIK-ban: "Van-e telefonadó a mobilflottákban?

Mobilflotta-tarifáink esetében mára már nincs jelen a telefonadó." Nem létezik olyan, hogy "telefonadó". Távközlési adó létezik és azt kötelező fizetnie minden mobilszolgáltatónak, így nekünk is. De ez a flottaszolgáltató nem mobilszolgáltató, tehát kb. ennél a pontnál máris sért egy törvényt. Röviden: nem őket keresed, mert a telefonszámodról le kell mondanod.


A második esetében is hasonló a helyzet. Mindent távban végeznek. Magyarországon a személyes beazonosítás fontos. Azaz, hogy a magyar sim-kártyákkal történt pár évvel ezelőtti terrorista események miatt a mobilszolgáltatónak törvényi kötelessége, hogy személyesen beazonosítsa a szerződőt, hogy ott, előtte saját kezével kék tollal írja alá a szerződést. A mobilszolgáltató ezt megtette, a flottaszolgáltatóval leszerződött, tehát a sim-kártya az övé. Ő már bátrabb és kiadja akár távszerződéssel is a kártyákat, mert a sim-kártya az övé.


Ne kockáztass flottákkal, de még flottacsomagokkal se. Szerintem nem éri meg a telefonszámodat kockáztatni havi párezer forintért.

2018. jún. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Természetesen csak akkor megyek bele, ha a telefonszám az én nevemen marad.


A másik pedig, hogy nyilván egy flottába belépési hozzájárulást kapnék tőlük amit a szolgáltató üzletében alaposan átbeszélnék. Beleértve az árakat is.


Ha nem felel meg bármi akkor nem írom alá a szerződést.


Persze telefonon alaposan átbeszélném először ezekkel a flottakezelő cégekkel a feltételeket és csak akkor megyek bele ha megfelelő nekem.


A jó tanácsaid köszönöm!

A kérdésem inkább arra irányult, hogy gyakorlatban ismeri-e már valaki.

2018. jún. 11. 09:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt tájékozódhatsz:

[link]

2018. jún. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rögzítsd a telefonbeszélgetést!
2018. jún. 12. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!