Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sajnos elkövettem egy nagy...

Sajnos elkövettem egy nagy hibát és egy megbízhatónak hitt, jómódú ismerősöm rávett, hogy telefont vegyek fel neki, ezután jött a szokásos történet. Hogyan lehet helyrehozni?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva: az illetőt régebb óta ismertem, megbízhatónak tűnt, stabil anyagi háttere van, azt mondta segítsek neki a Magentás előfizetésemmel telefont felvenni, mert ő már nem tud, mert túl sok van a nevén. Én barom bele is mentem, azt hittem, hogy rendben fizetni fogja a havi részleteket, de nem fizette, folyamatosan hitegetett, ígérgetett, hogy szerez embert, aki átveszi a nevére, ebből se lett semmi, eljutottunk oda, hogy felmondás alatt van a szerződés és csak napok kérdése, hogy kötbéresen átrakják az egész követelést egy behajtócégnek. Az illető már a telefont se veszi fel.....


Mi tudok tennu? Ha letiltatom az IMEI számot, akkor a telefont semmiképpen se tudja használni ő vagy akinek eladta? Mehetek e rendőrségre csalás miatt, vagy polgári pert kell indítanom ellene? A vicc az egészben az, hogy gazdag, jómódú illetőről van szó...... Úgy néz ki, hogy kötbéresen közel 650.000.-Ft-ot fognak rajtam követelni, ha nem lesz megoldás.....



#átverés #ismerős #csalás #mobil felvétele
2018. jún. 15. 18:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá bizonyíték hogy kényszerítettek, hogy kényszer vagy fenyegetés hatására cselekedtél, vagy van írásos megállapodásotok amiben le van írva hogy neki kellene állnia a költségeket, akkor mindezekkel menj el egy ügyvédhez és kérd ki a tanácsát.

Ilyesmi hiányában pedig jogosan követelnek rajtad minden egyes forintot.

Hiszen szabad akaratodból cselekedtél, teljességgel beszámítható állapotodban voltál, magadtól írtad alá a szerződést.

A per indításához sajnos olyan bizonyítékok szükségesek, amelyek egyértelműen arra utalnak hogy az általad vásárolt előfizetés költségviselését ő vállalta.

Van ugyan olyan megállapodás ami szóban köthető, de ez a jelen esetben nem elegendő sajnos a vitás helyzet rendezéséhez.

2018. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
No, ezért jómódú az ismerősöd. Nem tudom, milyen segítséget tudnál elképzelni? Ha nem tudod rábírni ara, hogy fizessen, akkor vagy te fizeted, vagy ha te sem, akkor letiltják a telefont, de a hátralékot a nyakadba varrják. Te max tehetsz feljelentést...persze ha mindezt okmányokkal is tudod bizonyítani.
2018. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Értem. Annyit biztosan tudok, hogy a telefont ő használja, de más SIM kártyával, ugyanis az én előfizetésemhez tartozó mobilszám, amire ki lett váltva az inaktív.


A kérdés az, hogy az IMEI számmal mit lehet bizonyítani? Ha letiltatom az IMEI-t, utána bujeráltan tudja még használni a telefont?

2018. jún. 15. 18:42
 4/33 A kérdező kommentje:
jav: buheráltan
2018. jún. 15. 18:43
 5/33 A kérdező kommentje:
A tudakozónál lekérdeztem, a saját nevén lévő elfizetéssel használja az én nevemre felvett Mobilt.
2018. jún. 15. 18:56
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha letiltatod az IMEI számot, akkor a telefon nem fog tudni a mobilhálózatra kapcsolódni. Minden másra lehet majd használni, csak mobiltelefonálásra, és mobilnetezésre nem.
2018. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Az épp elég lesz kezdetnek, hogy érezze a törődést.
2018. jún. 15. 19:06
 8/33 anonim ***** válasza:
78%
És attól, hogy letiltod, a tartozás megmarad, szerintem nem az a rohadt telefon a legnagyobb problémád jelenlét...
2018. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlét nyilván jelenlegi akart lenni
2018. jún. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ha nem lesz más, visszaszerzem tőle a telefont, eladom, a tartozás annyival kevesebb lesz, a maradék összeget meg behajtom valamogy rajta....
2018. jún. 15. 19:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!