Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy A5 (2017) +...

Samsung Galaxy A5 (2017) + tengervíz?

Figyelt kérdés
Tegnap bevittem magammal a telefonom a tengerbe. Tudom hogy vízálló ezért gondoltam nem lesz gond. Hát ami azt illeti egy éjszaka után is azt jelzi hogy vizet érzékel a töltő csatlakozónál. Ezzel semmi gond nem volt tegnap de az hogy ma reggelre sem tűnt el kezd aggasztani. Lassan tölteni kéne a telefonom de ha bedugom a töltőt jelzi hogy nedvességet érzékel és kapásból letiltja a töltést. Meddig várjak vagy mit csináljak?

2018. jún. 18. 05:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A sós víz nem igazán tesz jót a készüléknek.Két mondatot idézek a használati útmutatóból.Az első a sós vízre vonatkozik, a második meg úgy mindenre hogy mennyire vízálló is ez a telefon.Érdemes az utolsó mondatra figyelni.


"Ha a készüléket

más folyadék, például sós víz, ionizált víz vagy alkoholos ital éri, azonnal öblítse le tiszta vízzel,

és törölje szárazra alaposan tiszta, puha ruhával"


"A készülék felügyelt környezetben került ellenőrzésre, és megadott körülmények

között víz- és porállónak minősült (megfelel az IP68 szabvány követelményeinek az IEC

60529 nemzetközi szabvány szerint - A védelmi szintet a burkolatok biztosítják [IP-kód];

tesztkörülmények: 15-35 °C, 86-106 kPa, 1,5 méter, 30 percig). A szabvány ellenére a készülék

nem áll ellen minden esetben a víznek."

2018. jún. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magyarán előfordulhat hogy tönkre tettem a telefonom
2018. jún. 18. 06:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Csap alatt melegvízzel próbáld kiöblögetni a töltő csatlakozót, aztán kifújkálni alaposan.

A só a hibás, ha kimosod jó lesz.

2018. jún. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek megoldódott a dolog. Kiszárítottuk a napon
2018. jún. 18. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mossátok át édesvízben, különben elrohadnak a tömítések.
2018. jún. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem rothadnak el a tömítések, hanem az éles sókristályok összecsikarják a felületeket, amin a tömítések már nem lesznek képesek rendesen zárni.

A só nem olyan kemény, de a műanyagot képes összekarcolni. És ha bemegy pár csepp, nem lehet majd csak úgy kiszárítani.

2018. jún. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerinted,ha egy kocsi karosszériája képes a sózott úttól szétrohadni, akkor egy telefon tömítései, ragasztása nem?
2018. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azt nemtudom, hogy mennyire van különbség az édes és sós vízbe való használat között, de az általad leírt próbléma nem a sós víz miatt jött elő. Az összes Samsung telefon így van programozva! Ha víz éri a csatlakozót kijön egy üzenet, hogy víz érte és ez letiltja a töltést. Hiába törlöd szárazra, nem fog eltűnni az üzenet és bezárni se lehet, csak a telefon újraindításával szűnik meg és lesz újra tölthető a telefon. Nekem is ilyen telefonom van, én csapba próbáltam ki és ugyan ezt produkálta mint neked.
2018. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!