Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Még ilyenkor is vízálló?

Még ilyenkor is vízálló?

Figyelt kérdés
Van egy vízálló telefonom (Samsung Galaxy A5 2017) és mondták, hogy tengervízben már nem vízálló. Igaz?

2018. jún. 19. 16:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2018. jún. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

na igen, a linkelt kérdés első válaszában mindent leírnak.


minden telefon vízálló, ameddig be nem ázik, kb. ezt vállalja az összes gyártó.


ahogyan ott írják is, de ez tök logikus, az IP minősítést laboratóriumi körülmények között végzik, tehát akár a telefon állapota(használatból adódó mikronnyi eltérés az illesztéseknél), tesztnél hidegebb vagy melegebb környezeti hőmérséklet már okozhatja azt, hogy mégsem fogja kibírni, és utána megy a vizsgálódás, hogy hát most ezt bevállaljuk-e, vagy érvénytelenítsük a garanciát azzal, hogy "nem rendeltetésszerű használat".


soha nem is értettem, minek a vízbe vinni...víz alatt videózni meg minden baromság...vannak vízálló tokok, amik tényleg hermetikusan lezárhatóak...de ezek a minősítések nagyjából arra jók, hogyha az embert elkapja a szakadó eső vagy véletlenül leönti, akkor nem hal meg a telefon tőle...

2018. jún. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Nekm A3 van,en sem viszem direkt vizbe.

Pont azert valasztottam ezt a telefont amit a masodik valaszo is ir.

Marhan feltettem az eddigi telefonjaim nagy esoben,(1 telefonom elazott a taskamban par eve egy nyari zapor alkalmaval)es mivel van 3 gyerkocom is,igy a konyhaasztal is egy veszelyforras volt mindig a telefonjaimnak.

Igy azert nyugodtabban indulok el szakado esoben is,es 1 hetes volt a telefon mikor a gyerek raboritott egy nagy pohar vizet veletlenul.

Voltunk mar furdeni 3x miota megvan,es hat azert batrabban bevittem a medencebe fotozni,de nem raktam viz ala.eszembe nem jutna direkt megfurdetni.

Mikor valasztottam kerdeztem,hogy megis,hogy a banatban ellenorzik azt,ha esetleg beazott,hogy biztosan 30 percnel rovidebb ideig tartottam viz alatt,de nem tudtak ra ertelmest valaszt adni(sem a samsungban,sem a mediaban)

2018. jún. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!