Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Frissítés frissítés hátán!...

Frissítés frissítés hátán! Nem lehet valamit eleve jól megírni, megcsinálni?

Figyelt kérdés

Elnézést mindenkitől, hogy nem sorolok be a közfelfogás fősodrásába, de bennem valahogy ezek a "tákolások" mindig azt juttatják eszembe,hogy képtelenek kiforrottan jól megírni pl egy oprendszert és akkor mindig foltozgatni, baśżogtatni utólag. Persze valahogy ettől még sosem láttam, hogy bármi jobb lenne.


Gyerekként és nagyon fiatalként nagy technkokrata voltam. Általában nekem volt a társaságban szinte először mindenem. Legyen az a video, dvd, személyi számítógép stb. Persze ezeknél sosem a folytonos cserélgetés volt a cél, hanem az ütősen jó technikát birtokolva, hosszú távon élvezni azokat. Aztán jöttek a 90es évek, majd az ezredforduló óta elszabadul a pokol, elszaladt a paci. Az okostelefonok egytől egyig múlandó rakás fosok lettek. Az árukhoz képest kevés ideig jók. Amikor elkezdődnek a frissítések, akkor meg észrevehetően egyre nagyobb szar lesz minden velük. Legyen az akár iOS vagy akár Android. Az oprendszerek is és az appok is olyanok, mintha képtelenek lennének a fejlesztők tisztességesen megcsinálni őket és egészen sűrű időközönként foltozgatni kell.


De ez miért jó? Nem lehetne valamit elsőre jól megcsinálni?



2018. júl. 8. 06:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem "jól megírni" nem érdek, meg ha nem toldozgatnák-foltozgatnák, akkor esetleg nem lassulna be és több ideig tudná használni a felhasználó...

Érdek minél előbb lecserélni, újat venni, hogy pörögjön a piac...

Engem is elképeszt a frissítési gyakoriság, frissítések információiban meg csak annyit írnak általában, hogy "hibajavítások és fejlesztések", meg "a legújabb változat, javasoljuk hogy tedd fel hogy élvezhesd a felhasználói élményt" és ezekhez hasonló.

2018. júl. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Esküszöm már arra gondolok sokszor, hogy visszatérek a butatelefonhoz és lekakkantom a mobilinternet dolgait. Végülis korlátlan hívás van, smst is ingyen küldök, bárkit visszahívok oszt jónapot és hagyjon békén a fogyasztói társadalom a mesterkélten gerjesztett fasżkodásaival.
2018. júl. 8. 07:18
 3/11 anonim ***** válasza:

"Nem lehetne valamit elsőre jól megcsinálni?"

De, ha megmondod előre hogy mit jelent a jó.

Azaz mit kellene tudnia. Úgy érte, hardveresen 5 ezer féle vason fusson, mindennel legyen kompatibilis, minden app menjen rajta.

A Windows phone itt vérzett el.

Tegnap voltam egy üzletben, egy csaj nézegette a mobilokat, kérdezi a másikat hogy az A5 2017-ét mire cserélje le, mert neki újabb kell, meg hogy sokkal többet tudjon a telefon. Történetesen nekem is az van, csodálkoztam ezen a dolgon. De nem ő az egyetlen aki ezt a trendet követi. A gyártók meg rá vannak kényszerülve hogy mindig újat toljanak eléjük.

És ha itt szétnézel a gyakorin, a kérdezők is szép számmal érdeklődnek dolgok iránt, amit elvárnának egy mobiltól, és mindent nem lehet hardverből lekezelni.

Itt egy szép példa: https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


Szóval azt mondod, hogy amikor az Android 1.0 platform 2008. október 21-én került kiadásra, akkor már olyannak kellett volna lennie mint az Oreo, vagy azt, hogy maradhatott volna azon a szinten és ma is használhatnánk ha olyannak építik meg, hogy az képes kiszolgálni a 8 évnyi mobiltelefon evolúciót?


No way. A parasztnak az új feature kell. Abban van a biznisz. Az iskolás korosztály képes tönkretenni a karácsonyra kapott mobilt csupán azért, mert az újabb modellben több emoji van, meg ilyesmi. Ez nem egy elhanyagolható dolog üzleti szempontból, a gyártóknak meg az az érdeke hogy a cuccot vigyék mint a cukrot. Nem a konzervatívokra építenek.

És ha az üzleti modell az hogy új telefont mindenkinek, akkor eleve nem kell azzal számolni hogy örökké tartson rajta a szoftver. Sok gyártó emiatt is nem ad ki frissítéseket.


Tehát van egy rendszer, ami alá ezer féle vas kerül, ezer féle app fut rajta, ezer féle elvárást kiszolgálva.

Hogyan mehetne szerinted tákolás nélkül jobban a dolog?

Minden gyártó fejlesszen saját rendszert?

2018. júl. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Esküszöm már arra gondolok sokszor, hogy visszatérek a butatelefonhoz és lekakkantom a mobilinternet dolgait."


És mi az ami miatt mégsem teszed?

2018. júl. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz és jól látod. Itt az a baj, hogy nincs középút. És az nagy baj.

Vagy beszállsz ebbe a frissitős cserélgetős ringlispilbe, vagy marad a butatelefon.

Én mondjuk örömmel vennék egy olyan középutat, ami funkcionális, pragmatikus és kibír frissítgetések nélkül hardveresen és szoftveresen mondjuk 5-6 évet.

Nekem nem kellenek emojik, nem kell macskapofás nyuszifüles szelfi. Sima email, böngészés, navigálás, messenger, néha fel tudjak nézni a facera, de pl amikor 2014 legelején első okostelóm egy iPhone 4S volt, na az a szint ma is elég lenne nekem.

Nem azt mondom, hogy legyen kőbe vésve minden, mint dédanyáink faszenes vasalója, de ez ami ma megy már a ló túlsó oldala.

Tehát azt sajnálom, hogy az nincs, mint anno a butatelefonokkal, hogy akár 5-6 évig lehetett használni őket, max az akksit cseréltük. És ne mondja senki, hogy ezt nem lehetne ma is így. Mondom, nekem nem kell macskapofa, sosem használom. És egyéb haszontalan fasságokat. Ami miatt tanulmányozófázisban van még csak a butatelefon, annak az az oka, hogy navigálni elég sokat szoktam, illetve mail és messenger viszonylag fontos. De ennxi. Nem több.

2018. júl. 8. 07:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Az iPhone-ok azért ma is egész jók.
2018. júl. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az iPhone-nal nekem is jók a tapasztalataim valamelyest. 2014 februárban vettem 70ezerért egy telekomos 4S-t 1 évesen. 2017 márciusig használtam, azaz mintegy 3 évet, a készülék 4 éves koráig. A frissítgetések által azért megkopott a fénye ekkorra erőteljesen. Igazából csak azért engedtem el a kezét, mert szolgáltatót váltottam illetve egyszerre lett volna aktuális akksi és főkapcsoló csere. Az első évemben hihetetlenül elégedett voltam vele, de aztán kezdett kissé bizonytalanná válni. De élhető maradt, csak nem felhőtlenül.
2018. júl. 8. 11:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne azt számold, hogy mikor vetted, hanem, hogy az Iphone 4S 2011 végi vas. A 2013 végi Iphone 6s meg még évekig kompromisszum mentesen lesz használható. 4-szer annyi a memóriája mint 4S-nek, ugyanannyi mint 8-asnak, annyi csak a fő különbség hogy 6S-nél kétszer több pontot ér el a 8-as proci és videógyorsító tesztekben. Nem is a hardver a lényeg benne, hanem az hogy szoftvere minőségileg, de főleg etikailag teljesen más szint mint az Android. (A Google minden személyes adatodat bányássza, ez az egyik fő tevékenysége.)


Nekem Iphone se-m van, ez is teljesen jó.

2018. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
SE-t érdemes ma még venni?
2018. júl. 8. 13:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól függ kinek, én mostanában is megvenném. 1-2 héten belül bejelentik az új olcsó Iphone-t (az is lesz legalább 150 ezer), akkor még lejjebb megy az SE 32 Gb mostani 80 ezres ára (ez már tök jó).

Nem szelfizni való, meg nem is órákig netezni.

De szuper, hogy nem húzza a zsebed, meg nagyon logikus rajta minden. Valakinek azt tetszik, hogy mindent saját izlése szerint finomhangol órákig egy telefonon, nekem meg az, hogy ezen alapban minden tök esztétikus, logikus, kényelmes. Röviden iparművészeti remeknek érzem.

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy az elmúlt 30 évben hány elektronikus eszközt éreztem hasonlóan jól eltaláltnak.

2018. júl. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!