Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudnék XLS file részlet...

Hogyan tudnék XLS file részletet androidos telóra másolni valami szöveg formátumban?

Figyelt kérdés

Igen hülye vagyok ezen dolgokhoz.

Tehát ténylegesen csak szövegesek a cellák.

Nem kell, hogy a telefonon XLS-ként tárolódjon.

A telefonon van egy olyan, hogy Colornote, azaz egy notesz alkalmazás.

Ebben lenne a legjobb számomra eltárolni.

HELP PLÍÍÍZ.


2018. júl. 14. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Áalakítod olyan formátumba, amit a colornote kezelni tud. (Nem ismerem az alkalmazást, fogalmam sincs, hogy milyen formátumot tud megnyitni)
2018. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vakarom a fejem erősen....

Annyira kezdő okostelefonos vagyok, hogy még szoknom kell a dolgot.

Fogalmam sincs, hogy a Colornote egyáltalán hol tárolja az adatait.

Ugyanúgy látnom kell, mint egy PC-n mondjuk a free-commanderben ?

Persze, ha lenne fent a telefonon ilyen..

2018. júl. 14. 14:05
 3/8 A kérdező kommentje:

Bakker, most látom, hogy valaki rakott ide nekem total commandert...

Mondom, hogy gyík vagyok a témához...

2018. júl. 14. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha felteszel a telefonra egy ingyenes office alkalmazást és azzal megnyitod az excel táblát.

[link]

A legjobb a Planmaker:

[link]


(még mielőtt: a tartalom Colornote-al történő megnyitáshoz jóval több szájbarágás és részedről jóval több "ó én ehhez hülye vagyok" szitkozódás kellene)


A telefonra meg tegyél fel egy jó fájlkezelőt, pl, ezt:

[link]

2018. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam ezt a colornote-t. Én nem találtam benne semmiféle importálási lehetőséget.

Szóval annyit tudsz csinálni, hogy kimásolod az xls-ből, nyitsz egy jegyzetet és beilleszted.

Persze így nem rendezett táblázatként fog viselkedni, hanem szövegként.


Miért nem jó, ha xls-ben hagyod?

2018. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hallgatok a nagyobbakra.

Elvetem a colornote-t.


Megpróbálkozom az instrukciók alapján valamit kihozni.


Ez az egész már csak azért is kellemetlen, mert, anno az ősidőkben ZX Spekrum gépeket javítottam, assemblerben programoztam. A PC-k DOS-os korszakában naprakész voltam mindenben. Már mindenki rég a Windowst nyomta, én meg csak 10 éve váltottam át. Most, hogy nagyjából ismerem a PC-k lelki világát, sikerült kimosnom egy régi Nokia telefont, amit a mai napig nem cseréltem volna okosra. Vannak előnyei ennek is jócskán, de ezt már nem akarom alaposan kiismerni, mert az ember későn jön rá, hogy azzal mennek el az évek, hogy a gombokat nyomogatja. Döbbenetesen sok időt elcsesztem azzal, hogy mindent tudjak a számítógépekről.

2018. júl. 14. 14:33
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
Már megbocsáss, de miért kellene ragaszkodni az xls-hez? Miért nem mented a táblázatot egyszerűen csv-be, azt még a legegyszerűbb szövegnézegető is olvasható formában adja vissza (sima szöveg pontosvesszovel tagolva)?
2018. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A CSV volt a legelső gondolatom, de még odáig sem jutottam el, hogy a gépről a telóra másoljak egy legegyszerűbb file-t.


Egyelőre ott tartok, hogy azon is elcsodálkozom, hogy a telefon zseblámpa funkciójához is külön program kell.

2018. júl. 15. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!