Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonon keresztül adategyezt...

Telefonon keresztül adategyeztetés mennyire megbízható? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Az előbb felhívott egy nő a szolgáltatómtól (eleve gyanús hogy "Magántelefonszám" volt a hívó, nem szám vagy név), elmondott valami sablon szöveget hogy hatályos jogszabály értelmében rögzítik a beszélgetést meg mittudomén, nem is ez a lényeg, hanem hogy felajánlotta hogy telefonon keresztül is el lehet végezni az adategyeztetés nevű komédiát. Ez nagyon jó is lenne, ha nem kéne évente besétálnom erre a nettó baromságra (egyértelmű hogy csak a kormány megfigyelési programjának a része, más haszna nincs, eddig is jól megvoltunk nélküle), de nekem bűzlik ez, tavaly még a neten sem tudtam megcsinálni, most meg már telefonon is lehet? Nem igazán szeretnék semmilyen hackerek, adathalászok meg besurranó tolvajok csapdájába belesétálni, hogy a személyi adataimmal, lakcímemmel visszaélve lenyúzzák a bankkártyám vagy éjjel kirámolják a házat. Szerintetek ez valóban a Telenor volt és tényleg lehet ilyet telefonon keresztül? Van itt olyan aki csinálta már így? Mit javasoltok, tanácsoltok? Bármi egyéb tapasztalat ezzel?

2018. júl. 19. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A kezdetektől fogva lehet weboldalon, telefonon és személyesen is egyeztetni az adataidat. Az üldözési mániáddal pedig szakemberhez kell fordulni.
2018. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ha rejtett szám volt, akkor tuti kamuzott, az adataidat akarta
2018. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában személyes dolgokat nem szoktak telefonon keresztül intézni. Egyszer próbáltam banknál érdeklődni számlámmal kapcsolatban (tudom, nem ugyanaz a két szitu, de talán hasonló), csak annyi választ kaptam, hogy kizárólag személyesen informálhatnak. Nem tartom valószínűnek, hogy másképp működne ez egy szolgáltatónál, esetleg megmondják, hogy "legyen szíves befáradni adategyeztetésre ilyen meg olyan okokból". Az első válaszolóra ne hallgass, jobb óvatosnak lenni, a hozzá hasonló "ugyanmá, mitparázó" hozzáállású emberek kerülnek este a híradóba, telefonos, vagy egyéb csalás áldozataként. Bár az az "egyértelmű hogy csak a kormány megfigyelési programjának a része" tényleg túlzás, de talán ebbe már ne menjünk bele :D
2018. júl. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"a hozzá hasonló "ugyanmá, mitparázó" hozzáállású emberek kerülnek este a híradóba"


Tévedsz, elég nagyot. Ráadásul teljes mértékben igaz hozzászólás. Az erste (banknál maradva) megfelelő azonosítás után bizony segít telefonon, ha kell. Ha pedig ennyire összeszarja magát a kérdező, hívja fel az ügyfélszolgálatot, hogy ők keresték-e.

2018. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!