Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vírus sms a telefonra?

Vírus sms a telefonra?

Figyelt kérdés
Mai nap kaptam egy sms-t,hogy előfizettem egy olyan dologra amit nem is akartam.íme az sms:"Heti 1000Ft-os dijert elofizettel a Gameloft Clubra.Toltsd le jatekaidat innen......"Miután megnéztem az üzenetet a telefonomat teleszórta minden szarral,amit nem lehetett eltávolítani csak törölni.Bementem a telenorhoz és a csaj fellépett a telefonomról erre kibas**** oldalra és ott a leiratkozásra ráment.Beírta a tel.számomat meg az email címemet.a chrome tele van flugró oldalakkal,néha nem jön elő.nos ebben az esetben mit tudok tenni? Gyári visszaállítást csinálok majd ha egyáltwlán használ.

2018. aug. 1. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet ,hogy te (vagy valaki) kuldtetek sms-t ilyen netes "gratulalok nyertel egy iphone x-et" hulyesegre? Mert ott le vannak irva apro betukkel,hogy bombaznak sms-ekkel ,amikert te fizetsz (mivel az ,hogy sms-t kuldenek egy szolgaltatas).

Egyebkent az is lehet ,hogy lekalozkodtal valamit,amiben virus volt,amit megnyitottal es engedelyt adtal neki,hogy hozzaferjen az uzenetekhez.

Vannak eleg makacs virusok/kartevok amiket eleg nehez eltuntetni ,a gyari visszaallitas a legbiztosabb.

2018. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
így van, én is arra tippelnék, hogy valami warez cuccot leszedtél, és engedélyt adtál arra, hogy akár sms-t is küldhessen...:D
2018. aug. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Más nem használja a telefonomat és semmilyen sms-t nem küldtem.AZ ilyen "Nyertél egy Iphone X-et" meg hasonló dolgokkal nem tudnak átba**ni,azért annyira hülye nem vagyok :).Nem warezoltam semmit sem.,Szimplán kaptam egy sms-t és én süger rákattintottam,aztán megkergült a telefonom.Csináltam egy gyári visszaállítást azóta nincs probléma,remélem nem lesz a számlám 200ezer (előfizetéses vagyok) .
2018. aug. 2. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami akkor sem kerek. Virust nem kaphatsz attol,ha megnyitsz egy linket,maximum elougro ablakokat. Ha mar valamit letoltesz (az is lehet ,hogy magatol toltott le valamit,de azt is jelzi az ertesitesi fulon) akkor is meg kell nyitnod ,de minimum engedelyt kell neki adnod ,hogy hozzaferjen bizonyos dolgokhoz.
2018. aug. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Miután rámentem az sms-ben szereplő linkre semmilyen engedélyt nem kért és az értesítési fülön sem jelzett semmit.
2018. aug. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!