Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Viberen meg lehet változtatni...

Viberen meg lehet változtatni az üzenetek dátumát utólag?

Figyelt kérdés

2018. aug. 13. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
No
2018. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
persze, törlöd és elküldöd újra
2018. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alex Fly ***** válasza:
Nem. Minek?
2018. aug. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Reszben. De ehhez eleg sok dologhoz kell erteni. Es az eredmeny is felemas lesz.


Androidra tudom csak az elmeleti megoldast.


A Viber a kuldott es fogadott uzeneteket egy helyi adatbazisban tarolja telefonodon.



Elso korben root jogot kell szerezni a telefonodra hogy az applikaciok adatbazisahoz hozzaferj.


A Viber is az uzeneteket egy SQLite3 adatbazosban tarolja. Azt letoltod.. megfejted a tablaszerkezetet es a kerdeses bejegyzes datumat atirod. Majd visszatoltod az adatbazist.


De ez csak a Te telefonodon fog latszani, a masik felnel minden marad a regiben.

2022. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meg esetleg azzal lehet trukkozni, hogy ha root jogot a telefonon nem tudsz aktivalni. Hogy a Viber biutonsagi mentes/helyreallitas funkcioval atkoltozteted a Viber fiokot egy olyan Androidra ahol van root jogod. Pl egy virtualis Android gep. Aztan azzal mokolsz, majd visszakoltozteted a Vibert a telefonra.
2022. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:

@5: és a Viber az első indításkor szinkronizálja az üzeneteket a szerverrel; majd az inkonzisztenciát jobb esetben kijavítja, rosszabb esetben az egész adatbázist korruptnak tekinti...

Ha egyáltalán hajlandó használni a berhelt adatbázist.

2022. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7:

Ha amig ki nem probalja valaki addig nem lehet tudni....:) Vagy Te 100% biztos vagy benne? :) Mert en nem...ezert is irtam hogy elvi lehetoseg.


Egyebkent meg hogy a szerverrel szinkronizalja magat szerintem azert nem letezik, mert miota Viber a Viber, mindig magadnak kell gondolkodni a biztonsagi mentesrol. Ha nem teszi meg valaki bukta a beszelgeteseit. Szerintem ha lenne szerver "szinkron" mi ertelme lenne ugyan a biztonsagi mentesnek (pl. Viber koltoztetesnel)... csak hogy szivassak a jonepet? :)


De most mar ki fogom probalni amit irtam, kivancsi vagyok... :)

2022. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Na kozben ezt talaltam, ami alatamasztja a kovetkeztetesem:

"Viber does not store any of your conversations on its servers once it has been delivered. "


Forras:

[link]


Most ha a Viber nem hazudik, akkor az azt jelenti, hogy a Viber a kikezbesitett uzeneteket NEM tarolja a szerverein. Ergo ez azt jelenti hogy nincs is mivel szinkronizalni a helyi adatbazist... Max inditasnal a meg ki nem kezbesitett uzenetek jonnek at... de a regiekhez mar nem nyul.


Az mas kerdes, hogy azt eszre veszi-e hogy buheraltak-e az adatbazisban. De ez mar ugye proba cseresznye kerdese...


De bizom benne, hogy a szerver szinkron tema igy megnyugtato..

2022. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

@9: attól még a partnerednél levő adatokkal összehasonlíthatja a nálad levőket, hogy ugyanaz a beszélgetés jelenjen meg mindkettőtöknél.


Az adatbázis esetében pedig biztos, hogy van valami ellenőrzés az épségének a megállapítására, pl. egy ellenőrzőösszeg. És ha a buherálásnál nem generálod újra a változásnak megfelelően, akkor egyből detektálja, hogy a adatbázisod korrupt.

Ez persze nem száz százalék, de jobb helyeken az adatbázis épsége lényeges szempont.

2022. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!