Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android belső tárhelyet mi...

Android belső tárhelyet mi foglalja?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves Samsung Galaxy A7 telefonom, esztétikailag kiváló állapotban, szeretem, meg vagyok vele elégedve.

Azonban nagyjából egy éve van ami miatt mégis szenvedés használni, ez pedig a belső tárhelye állandó foglaltsága.

16 gb a belső memória, amit egy 16 gigas SD kártyával egészítettem ki, minden média tartalom az utóbbin található.

Nagyon kevés alkalmazás van a mobilon, már messenger, számológép és ébresztő is szortírozásra került.

Gyorsítótárat rendszeresen ürítem.

Mégis így fest a belső memória helyzete:

-Rendszer memória : 4,43 gb - jó ideje nem frissíti magát a rendszer egyébként

-"Foglalt hely: 4,4 gb, őszintén azon a maradék pár appon nem tudom mi lehet még ami ezt terheli, max sms-ek, hivasnaplo es jegyzetek lehetnek.

-Egyéb : 5,89 gb ebben sem tudom mi lehet ennyire sok.

Az utóbbi két kategória mappáit rendszeresen átböngészem gépen is,és mindössze néhány kb csont sovány mappa lenne kb 10 gb.


Tudtommal nem egyedi a problémám, sok helyen olvasok róla, de igazán jó megoldást sehol nem találtam.


Mit tudnátok javasolni? Van szerviz ahol ilyennel foglalkoznak? Csináljak egy "gyári beállítások visszaállítása ergo újra telepítés történetet? Vagy van ezek között a memóriám tisztító, pl Clean master nevű app-ok között valami működőképes verzió?


Előre is köszönöm a válaszokat.

Szeretném leszögezni, hogy nem vagyok se mobil szakértő, sem infós zseni, ha valamit rosszul fogalmaztam, félre értek elnézését kérek , és kérem a válaszok se menjenek odáig, hogy pl én törjem fel a rendszert, nem fog menni. :D



2018. aug. 17. 07:27
 1/2 anonim ***** válasza:

" Csináljak egy "gyári beállítások visszaállítása ergo újra telepítés történetet?"


Már rég megtehetted volna.

2018. aug. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyanítom, a letöltött reklámok foglalnak qrva sok helyet. Minden app letöltheti ugyanazt a reklámot saját tárhelybe, ráadásúl ezek lehetnek kis videók is (pl.: játékoknál). Ismerős szitu volt sokáig, de a "Blokada" megfogja a reklámokat (pár saját szabály hozzáadása után mindent).

SD Maid (Pro) -val takarítom a telót ha szükségét érzem.

2018. aug. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!