Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az lehetséges, hogy egy...

Az lehetséges, hogy egy telefonhoz csak gyorstöltőt küldenek?

Figyelt kérdés

Nemrég rendeltem egy samsung galaxy a8 telefont a b-tel nevű oldalról, és először csak egy olyan töltőfej volt hozzá, ami magyar konnektorba nem jó, ezért felhívtuk őket, és azt mondták kimaradt a csomagból, és utólag küldtek egy átalakítót. Így lehet tölteni és minden oké, csak nemrég jöttem rá, mikor jobban megnéztem, hogy ez gyorstöltő, mert mikor a telefont töltöttem kijelezte, hogy azt csatlakoztattam hozzá. És nem teljesen értem, hogy akkor most rendes hagyományos töltő nem is jár a telefonhoz? Vagy ezt is "kifelejtették"?

Alapból engem ez nem is zavarna, csak utánaolvastam, hogy állítólag hosszútávon nem tesz jót az akksinak a folytonos gyorstöltés.



2018. aug. 19. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

baromság, semmi kárt nem okoz a gyorstöltő... csak urban legend. minden le van szabályozva benne.

és csak 1 töltő jár hozzá, ha az a gyorstöltő, akkor az.

2018. aug. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Ha a telefon támogatja a gyorstöltést, akkor általában gyorstöltőt adnak hozzá.
2018. aug. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egy olyan töltő, ami alkalmas a gyorstöltésre IS.

A töltés típusát a készülékben választhatod ki. Ha zavar a gyorstöltés, kapcsold ki.


[link]

2018. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! :)
2018. aug. 19. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:

"baromság, semmi kárt nem okoz a gyorstöltő... csak urban legend. minden le van szabályozva benne."


A töltésszabályzásnak megvan a maga standard technikája, de a tényen nem változtat, hogy az akku jobban melegszik a gyorstöltéstől, ami minden bizonnyal fokozza az elhasználódást, a kímélőbb töltéshez képest.

Gyorstöltésnek pont az a lényege, hogy megpróbálják "kicentizni" azt a fizikai tűréshatárt, amitől még nem romlik le nagyon az élettartam. Meg a hőfokot is figyelni kell. Ha túl nagy lenne a töltőáram, a hőfokvédelem túl gyakran állítaná le a töltést, várni kellene, míg lehűl, annak sincs sok értelme.

Ezzel egyik gyártó sem fog dicsekedni, hogy kisebb töltőáram --> alacsonyabb hőmérséklet --> várható nagyobb élettartam.

Laikusoknak nem fontos azt tudni.

2018. aug. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!