Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan másolhatom át maradékta...

Brummee kérdése:

Hogyan másolhatom át maradéktalanul androidos telefonomhoz a régi microSD kártya tartalmát egy új MicroSD kártyára? Egy mappa képeit a PC nem látja és így nem is másolja.

Figyelt kérdés

Régi 8gb mikro kártyámat 32gb-ra cserélném. Egyszerű és logikus módon az új kártyát kártyaolvasóba dugtam a telefonomat pedig USBvel csatakoztattam a PC-mhez, majd CRTR C/V-vel másoltam. A legtöbb kép át is jött de nem mind.

Van egy darab mappám az SD kártyán 160 képpel amelynek a mappáját átmásolta ugyan, de képek nélkül. Gondoltam megoldom manuálisan, ekkor jött a meglepetés, akárhogy próbálom a PC-n sehogysem látom a mappában lévő képeket, üresnek tűnik, pedig előttem a telefonon itt a mappa megnyitva tele képekkel.


A telefonon 'USB használati módja' átállítása Médiafájlok átviteléről Képek átvitelére sem használ. Nem értem mi lehet a gond mikor az összes képet azon kívül simán látja és kezeli, de azt az albumot nem.


1. Miért nem látja azokat a képeket és csak azokat

2. hogy tudom hiánytalanul klónozni a két kártyát hogy végre használhassam a nagyobbat??


Samsung J5 (2016) SM-J510FN

Android 6.0.1 KNOX 2.6

PC: Windows 7 Ultimate 64bites



2018. aug. 30. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Eleve nem kártyán kéne tárolni az ilyesmit, hanem minimum online valamelyik felhőszolgáltatás tárhelyén, mert 2 hét múlva jössz sírni hogy jajj, tönkrement, hogy szerezzem vissza a képeket... Amíg átmásolod az új kártáyra meg tedd vissza a belső tárhelyre, majd onnan az új sd-re, ennyi.
2018. aug. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

tuti hogy az a mappa az sd kártyán van?? nem a telefon??


azt a mappát helyezd át a telefon memóriára, akár másolással

majd az új sd re rakd át


ha az az sd kártya nem a kártyaolvasóba van hanem a telefonban, úgy se ismeri fel a gép?


másik telefonba, ha bele rakod a kártyát és átküldöd (egyszerre nem tudom hányat lehet)

2018. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
az 1. válaszról jutotz még ez eszembe, feltöltöd felhőbe, majd vissza le az új kártyára
2018. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Egy, nem jöttem személy szerint senkihez sem! Minden segítséget természetesen megköszönök, de a trollkodásra nincs szükségem! Örülök hogy te úgy gondolod az összes oldalra érkező kérdés személy szerint neked érkezik és hozzád szólnak, ám ez nem hiszem hogy így lenne.


Kettő, nincs nekem arra se időm se annyi adatforgalmam hogy 5000 képet/gifet még a telefonom rendszerezett mappáiból felhőbe is átmozgassak. Kinek lenne erre elég adaforgalma???


Három, nincs ennyi hely a belső memórián,


Négy, másik kérdésnél segítően rámutattak hogy ez nem oldja meg a fontosabb kérdést: a hiánytalanul való klónozást, mert a PC a felét se látja annak ami a kártyámon van.

2018. aug. 30. 16:55
 5/17 A kérdező kommentje:

2/4 Igen, én hoztam létre a mappát és az a kártyán van, viseli az SD kártya monogramját is a sarokban.


Sajnos nincs ennyi belső memóriám.


Sehogy se látni PC-n, se telefonról se kártyaolvasóból, ez a bajom nekem is.


Sajna nincs másik telefonom ;D

2018. aug. 30. 16:57
 6/17 A kérdező kommentje:
# 2/5 Igen, ha csak ennyiről lenne szó ez jó ötlet lenne de a másik kérdésnél segítően rámutattak hogy ez nem oldja meg a fontosabb kérdést: a hiánytalanul való klónozást, mert a PC a felét se látja annak ami a kártyámon van, tehát emiatt nem hiánytalan a másolás sem. Ki tudja mi maradt még le?
2018. aug. 30. 17:00
 7/17 anonim ***** válasza:

baráttól, rokontol nem tudsz segítséget kérni míg átküldöd?? :D

még gondolkozok alternatíván, ha addig valaki ki nem mondja a tutit

van aki jobban érti és a megoldást keresi, nem pedig kötekedni akar

2018. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Két megoldást is írtam, az, hogy nem működnek, egyéni szociális probléma.
2018. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

ha leszednél egy tömörítő alkalmazást (mint egy winrar) és a telefonodon tömöríted azt a mappát, majd a rar fájt rakod át a gépre??


amúgy a mappa nem írás védett vagy valami??


ha az sd kártyán belül másik mappába rakod át azokat a képeket??

2018. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
A fényképek (nyilvánvalóan JPEG) már eleve tömörítettek, további "tömörítés" semmit sem ér.
2018. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!