Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire szabad egy eredeti...

Mennyire szabad egy eredeti iPhone adapternek töltés közben melegednie?

Figyelt kérdés
Mostanában vettem észre, hogy az adapter nagyon forró lesz töltés közben, de más nem. Nincs még agyonhasználva sem, mert csak az elmúlt 3 hónapban kezdtem használni, de így is kímélem, amennyire lehet. Eddig nagyrészt kikapcsolva volt, mert másik telefont használtam, most is csak heti 1-2 alkalommal kell töltőre tenni. Valahogy az adaptert nem szoktam figyelni, a már tönkrement mobilomnál se figyeltem soha. Lehet a konnektor/hosszabbító hibája esetleg, hogy nem ugyanaz a teljesítmény? De amúgy rendesen tölt, meg elég gyorsan, csak ez a forrósodás nem tudom, nem fogja-e idővel szétvágni.

2018. aug. 30. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális ha az adapter melegedik.

Ha már egy 5V/1A adapter annyira melegedik, akkor képzelj el egy gyors töltőt (Dash charge, VOOC), amik 5V/4A-t is képesek leadni.

2018. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is észrevettem, hogy milyen meleg tud lenni, de sosem aggódtam, hogy esetleg nem kéne neki ennyire.

A monitor meg a router tápja is melegszik bár, ennyire nem. Gondolom más a terheltsége.


Itt az én töltőm: [link]

2018. aug. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azzal tisztában vagyok, hogy működés közben minden készülék melegszik, de hogy minél meddig a normális, azt nem tudom. De majd legközelebb, ha a power bankot töltöm az LG-s adapterrel, megnézem, az hogy reagál (bár jobb lenne mobillal kipróbálni és összevetni, de az már megunta az életét teljesen). Azért figyeltem, ahogy teljesen feltöltött, azonnal lehűlt, szinte már hideg volt, pedig még nem vettem le a hálózatról.
2018. aug. 31. 00:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek a kapcsolóüzemű dugasztápok terhelés nélkül olyan jelentéktelen áramot vesznek fel, ami egy mechanikus fogyasztásmérő (villanyóra) tárcsáját önmagában meg sem bírja mozdítani.

Még szép, hogy lehűlt, nem is szabad melegednie, ebben a kategóriában legalábbis.

Az üzemi melegedés viszont mással összevetve lehet eltérő, mint ahogy eltérő a terhelés is.

2018. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!