Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tablet android reinstall nem...

Tablet android reinstall nem működik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy Prestigio multipad 4 (PMP5297C_QUAD) tablet.

Előtörténetét nem igazán tudom. A lényeg az, hogy a gép működik, bekapcsol, viszont az android már nem tölt be csak egy sötét képernyő fogad.

A recovery menübe beenged. Ott nyomtam egy hard resetet, de nem oldotta meg a problémát. Letöltöttem a cég honlapjáról a legfrissebb framework-öt. Azt kitömörítem és a benne lévő img fájlt átmásolom egy micro sd kártyára.


A kártyát berakom a tabletbe és rámegyek az rkimage from external storage-ra. Viszont kiírja, hogy can not firmware imagr or invalid image.


Aztán próbálkoztam, hogy magát az egész zip fájlt rámásolom a kártyára és rámegyek a menüben az update from external storage-ra. Ott kiválasztom a zip-et, de ott meg Verifying update package után Installation aborted-et ír.


Mit csináljak?



2018. aug. 31. 04:01
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kell hozzá firmware is.
2018. aug. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem ertem. Oda irtam hogy ramasoltam.
2018. aug. 31. 11:09
 3/9 A kérdező kommentje:
Elírtam. Nem frameworkot tettem rá hanem firmware-t.
2018. aug. 31. 11:12
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
zip-et csomagold ki.
2018. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Vagy kell keresni másik firmware-t.
2018. aug. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most ezzel az rkbatch tool-lal próbálkozok, de ez meg nem ismeri fel az eszközt. Pedig az eszközkezelő felismeri.


Már több fw-vel is próbálkoztam de semmi. Mindegyiknél ugynazokat a hibákat dobja ki.

2018. aug. 31. 13:24
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Na az a gond akkor. Rossz, vagy nincs driver hozzá. Mert ugye ilyenkor az eszközt nem csak simán rá kell dugni, hanem miközben a gépre dugod nyomva kell tartani a bekapcsoló gombot vagy valami, hogy a romot elérje a program. Ugye az a baj, hogy nem tudod befejezni és pont az utolsó lépés marad ki. Nekem anno a könyvolvasó volt ilyen, nem ismerte fel és emiatt pont a firmware-t nem tudtam rárakni, de közben meg már a másik két lépés sikerült. Azt hiszem, hogy 3 lépésből áll a dolog, ha jól emlékszem. Addig kell próbálkozni míg a program fel nem ismeri.
2018. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerült közben. Egyébként az volt a probléma, hogy a program nem volt kompatiblis a windows 10-zel, de windows 7-ben sikerült újraraknom.
2018. szept. 1. 00:32
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ennek örülök, akkor megoldódott.
2018. szept. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!