Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » NFC-ről tapasztalatok?

NFC-ről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hogy érdemes használni? Akkor is tudok vele fuzetni,ha nem lépek be az app-ba ? Mire figyeljek oda,hogy biztonságos maradjon? Annak a tapasztalataira lennék kíváncsi,aki használja már egy ideje

2018. szept. 4. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:

" Akkor is tudok vele fuzetni,ha nem lépek be az app-ba ? "

Nem.

2018. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

"Hogy érdemes használni?"

Bekapcsolod, azt van. Nagyon elenyésző a fogyasztása.


"Akkor is tudok vele fuzetni,ha nem lépek be az app-ba ?"

Milyen appba? Az NFC az nem egy alkalmazás.

[link]


"Mire figyeljek oda,hogy biztonságos maradjon?"

Szerintem ez miatt nagyon nem kell aggódnod, a nevében is benne van(Near field), hogy pár centiméterig tud kapcsolatot létesíteni.

2018. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

App alatt a Simple-t értem például,én azt használom fizetéshez.

Viszont akkor jól értem, nem működik,se lezárt képernyőnél,se akkor,ha nem vagyok belépve a Simple-be (Tehát nem elég,ha csak az NFC van bekapcsolva)?


Olvatam régen olyan esetről,amikor hackerek valami terminálfélékkel jártak forgalmas helyeken,és az emberekhez közel menve szívták le a pénzt a kártyájukról,telefonukról (tehát ami épp a zsebükben volt). Illetve láttam is anno,hogy reklámoznak olyan telefontokot,ami blokkolja ezt a lopásos funkciót.

2018. szept. 4. 18:42
 4/9 anonim ***** válasza:

"ha nem vagyok belépve a Simple-be"


Nem kell megnyitni a Simple-t. Ha be van kapcsolva az NFC, akkor a képernyőzár feloldását követő 1 percben aktív az érintéses fizetés, függetlenül attól hogy megnyitod-e az appot vagy sem.

2018. szept. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előző írta.

A Simple-nél biztos nem kell belépni az appba, csak felnyitni a képernyőzárat, és van 1-2 perced odaérinteni a terminálhoz, ha ennél több idő telt el, akkor kérni fogja ismét.

2018. szept. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor "kell" csak megnyitni az appot, hogyha több bankkártyád van, és nem az alapértelmezettel akarsz fizetni.
2018. szept. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Olvatam régen olyan esetről,amikor hackerek valami terminálfélékkel jártak forgalmas helyeken,és az emberekhez közel menve szívták le a pénzt a kártyájukról,telefonukról (tehát ami épp a zsebükben volt). Illetve láttam is anno,hogy reklámoznak olyan telefontokot,ami blokkolja ezt a lopásos funkciót.


"

Telefonról biztos nem "szivják" le a pénzt.

A fizetés csak akkor megy (előttem már leirták), hogy csak feloldott kijelzővel és bizonyos ideig működik.

+ Az NFC-t ki lehet kapcsolni.

Ennyivel is biztonságosabb a bankkártyánál.

Szerintem kártyáról se lehet nagyon "leszivni, mert elég közel kellene lennie a terminálnak és tudni is kellene, hogy hol van pontosan a kártya.


Hogy mire ügyeljél?

A telefonodra.

2018. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor az a telefontok csak marketingfogás lehetett... :| :D


Köszi a válaszokat mindenkinek !

2018. szept. 5. 11:37
 9/9 anonim ***** válasza:

"Akkor az a telefontok csak marketingfogás lehetett... :| :D"

Csak megneheziti a dolgodat, mivel ki kell venni a tokból fizetéskor. :D

2018. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!