Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » MIért tesznek a mobilgyártók...

MIért tesznek a mobilgyártók a jó telefonokba 3000 mAH akkumulátort, mikor az kb semmire nem elég?

Figyelt kérdés
HTC u11, Xiaomi Mi a1 és még sorolhatnám. A redmi 4x-emben 4100 mAH van és stock androiddal 8.5 óra SOT-ot produkál. Vennék egy erősebb telót, erre degradálják a prefijeit holmi gyatra teljesítményű akksikkal. Oké kisebb fogyasztású a proci elvileg, de többet fogyasztanak a kijelzők, mivel már lassan csak tepsifónok lesznek. A kérdést egy villamosmérnök úr igazán megválaszolhatná.

2018. szept. 4. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Én pont villamosmérnök vagyok.

Azért tesznek bele kisebb akksikat, mert:

-akku technológia nem fejlődik, de a felhasználók vékonyabb telefont akarnak

- újabb proci lehet nem csak erősebb, hanem kisebb fogyasztású.


Amúgy minek neked jobb proci? Valami nagyon brutál játékot akarsz futtatni? Mert ha nem érdekelne a proci, akkor simán kapnál jó telót. Ha tényleg valami erőgéo kell, akkor pedig vegyél tabletet. De ez csak az én meglátásom.

2018. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi #1 a választ! Nem kell erőgép, nem akarok játszani. Nekem egy Snapdragon 625 is bőven elég lenne, de normális akksival, megbizható márka és ne tepsifon, max 5.5'. Hiába kezdtek el linkelgetni már végignéztem az összes lehetséges variációt az árukeresőn. Sztem üzleti szempontok miatt nem raknak bele 4000-től nagyobbat. Nem igazán szeretnék powerbankot meg töltőt magammal húzgálni minden alkalommal, ha megyek valahová.
2018. szept. 4. 20:58
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

1. Az igényeidnek pont megfelel egy Meizu M6 Note (abban épp 4000-es akku van, Snapdragon 625-el, 5.5"-ös kijelzővel). Vagy azt már nézted? Amúgy Eustockon akciósan most nagyon jó árban van.

2. Nekem is 3000-es akku van a telómban. Mikor megvettem olyan sz.r volt az üzemideje, hogy root-olnom kellett, hogy egy csomó felesleges alkalmazást le tudjak róla törölni, amik szívták az akkut. Ezzel 6 óra körüli SOT-ot sikerült belőle kihozni. Ez van.. Az okát nem tudom, miért ekkora akkukat tesznek a telefonokba, de az is benne lehet, hogy hamarabb legyenek cserélve a készülékek újra. De majd nálam jobban hozzáértők (mint pl. az 1-es válaszoló) leírják, mi lehet az ok.

2018. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem most galaxy a3-am van. Az akksija "kicsi", asszem 2000 mahos, de ennek ellenére 2 napot kibír minimális használattal, sok használattal is egy napot. A telefon 4.7 col, ami nekem tökéletes, nem kell tepsi. Csak ajánlani tudom: [link]
2018. szept. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mit értünk az alatt, hogy semmire nem elég?


Egy átlag telefon kibír 1 napot, este meg töltőre teszi az ember. Vagy manapság a legtöbb csúcs telefon gyors töltős, 10-20 perc alatt kap annyit enni, hogy kibírjon még fél napot.


Na meg azért elgondolkozom, hogy mennyire egészséges dolog egy apró kijelzőt bámulni 6-8 órán át.


Másrészt én is inkább áldoznám fel a vékonyságot és kijelzőméretet a bitang üzemidő oltárán.

2018. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Melyiket részesíted előnyben 4000mAh akksi+lassab töltés vagy gyors töltés+3000mAh akksi?
2018. szept. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Pedig árulnak nagyon sok telefont ami már jóval nagyobb akksival rendelkezik.

Oukitel, Ulefone is 6000 mAh akkuval van.

2018. szept. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Tulajdonképpen minek tegyenek bele egyes telefongyártók nagyobbat amikor így is megveszik aranyárban. Mert így vesznek hozzá plusz kiegészítőket.

Töltőket, power bankot, töltő kábel. És nem is sokára akku csere jön.

Nejem az első telefonom volt ilyen vacak, utána már tudtam mit kell nézni egy telefon vásárlásnál.

Na nem az emblémát!

2018. szept. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ulefont és barátait azért nem venném szivesen, mert nincs normális szervizháttere, alkatrészek kínából több hét. Az MI A2 tetszene, de természetesen 3000 mAh. A lite verziója bezzeg 4000 mAh. Őrület... :D
2018. szept. 5. 09:51
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Ami neked "semmire nem elég", az az átlagembernek egy napra bőven elég. Éjjelre meg felrakja tölteni. A telefonokat átlagembernek tervezik.


Akinek meg 6 órán át bámulni a telefont az "semmi", az vegyen külső akkut, vagy menjen el addiktológushoz.

2018. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!