Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri Asus Zenfone 4 max...

Megéri Asus Zenfone 4 max CZ520KL telefont venni? Mik a tapasztalatok? Van jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


M4 aquámat cserélném talán Asus Zenfone 4 maxra. Van valakinek? Milyen telefon? Mert a mobilarénán megoszlanak a vélemények.

Az M4 aquámat alapvetően szeretem, csak a telefon az alapvető funkcióit nem látja el. Nem csörög ha hívnak, a semmitől hirtelen lemerül, lefagy, elég gyakran lassú, a belső tárhely meg rettenetesen kevés. Szervíz semmit sem segített rajta. A képek minőségével nincs bajom, amikor épp jó kedve van a kamerának. A méretét megszoktam, bár jobban örültem volna egy kisebbnek. Hangszóróval semmi bajom, zenehallgatásra tökéletes.

A következőt is zenehallgatásra, fényképezésre, néha sorozatnézésre, ppt-k megnyitására és közösségi oldalak (Facebook, Insta) böngészésére használnám. Persze a telefonálni lehessen vele és csörögjön, ha hívnak. Annak is örülnék, ha nem sülne hozzá a kezem és egy ujjlenyomatolvasó is jól jönne. Játszani nem szeretnék rajta. Esetleg miket tudtok ajánlani az Asuson kívül hasonló vagy jobb tudással? Nem szeretnék nagy, tégla telefont és max 50e-t szánnék rá.Válaszokat előre is köszönöm!



2018. szept. 9. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt az Asus telefont ... Én Xiaomi MI A1-est vettem a gyermekeimnek (15 és 12 éves lányok) és ők rettenetesen meg vannak elégedve vele. Később betojt az én LG G3-asom, így magamnak is ezt vettem. A véleményem az, hogy bár picit 50 ezer felett van, de nagyon megéri! A 4GB/64GB memóriával vettem és hiába van fent nekik közel 100 alkalmazás, mind videóvágásra, mint képszerkesztésre kiválóan megfelel. Elég gyors és teszi a dolgát hiba nélkül. A lányok imádják! Én csak alapdolgokra (a fent felsoroltakra is) használom, szóval nekem nagyon is megfelel. Az akkumulátora nem merül gyorsan, ha használod egész nap, akkor azért estére talán rá kell tenned a töltőre. Ha alig nézel rá, akkor este is 80% felett jár. A kamerája is hasonló, jól kezelhető.


A problémám az volt az LG G3-assal, hogy UHD kijelzője volt és akkumulátora ezért gyorsan melegedett és emiatt le is merült. Szerintem ha FullHD a kijelző és kb 4000 mAH-s akksi van benne, akkor hosszú ideig használhatod napi szinten. A hangszórója alul van, ami hasznos, ha leteszed és kihangosítod (szemben az LG-vel, aminek hátul volt).


Amit még fontosnak találok, az a RAM! Az legyen minél nagyobb, mert az appok oda vannak kötve, onnan nyílnak meg, oda szórják a szemetet. Az első okostelefonomon 380MB hely volt és alig 10 programot volt képes hiba nélkül ellátni! Válaszz minél nagyobb RAM-osat, annál biztosabban és gyorsabban fog működni a telefon!


Az ujjlenyomat olvasó hasznos. Egy csomó app azzal is működik és nem kell jelszavakat írogatnom állandóan. Főleg a bankos applikációk miatt sokkal gyorsabb. Az, hogy melyik telefon hogyan ismeri fel vagy véti el az ujjlenyomatot, ki másét tartja ugyanolyannak, az engem nem érdekel. Az enyém az esetek többségében érzékeli. Ha nem, mert pl kicsit oldalról tartom az ujjamat, akkor nyilván beleköt.


Mellesleg mindig találsz majd hasonló telefont esetleg jobb árban és picit jobbat drágábban. Ez mindennel így van. Ha egy picivel jobb, akkor az pénzbe kerül. Csak kérdés, hogy melyik márkánál mennyivel többe. Ponte ezen a téren nehéz tanácsot adni, mert köztudott, hogy a telefonok havonta változnak, évről évre sokkal többet tudnak. Tartani a lépést velük lehetetlen. Vagyis lehet, de szerintem nem sok értelme van. Egy-két funkcióval többet tud valami és sokszorosába kerül. Mezei embernek felesleges kiadás.

2018. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönön a válaszokat!
2018. szept. 13. 16:37
 3/3 Főni válasza:
Na most már lecserélték, ZenFone4-ek már nincsenek rajta, csak a ZenFone 5, az a legújabb ASUS család.
2018. okt. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!