Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudok a mobilrol...

David2014 kérdése:

Hogyan tudok a mobilrol hotspotot csinalni ha a gepem a routerhez kabellel van csatlakoztatva?

Figyelt kérdés
Egy router van a hazban, de a gepem az adapterhez kabellel , jon, ilyenkor hogy csinalok netkapcsolatot? Bocs a hulye kerdesekert...

2018. szept. 17. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a géped nem laptop (amiben van wifi egység), hanem asztali gép, és nincs külön eszközöd a wifi jelek vételére, akkor hiába csinálsz hotspotot, nincs mivel fognod a jelet...
2018. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég zavaros kérdés. Most mit is akarsz pontosan?

A mobilnetedet megosztani gépedre?

Vagy az otthoni netedet megosztani a mobilodra?

2018. szept. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Wifi-AP -ként konfigurálod a router -t a telefonhoz. Illetve "extender" funkció néven is előfordul ez vagy jelismétlés/hatótáv növelés vagy hasonló elnevezésekkel lehet ez benne a router -ekben.

Az alternatíva a wds bridge (régebbi router -ekben).


Persze van olyan router, amiben nincs benne a WIFI-AP mód sem és a WDS mód sem (nekem is van egy ilyen). Ilyen esetben vagy veszel egy olcsó router -t, ami tudja ezt vagy egy (viszonylag drágább) wifi extender -t.

2018. szept. 18. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Masodik hozzaszolonak irom :

A mobilnetet szeretnem megosztani , hogy az asztali geppel tudjam vetelezni ( nem laptop).

Valami regebbi wireless usb stickem van, azzal megoldhato lenne ?


Az utolso valaszolonak :

Koszi a segitseget de annyira szakszeru a magyarazatod hogy nekem az magas, szoval semmit nem ertek belole.

Annyit tudok hogy regebbi fajta routerem van valami msi de hogy milyen funkcioi vannak az jo kerdes.

2018. szept. 18. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:

2-ee vagyok.


Értem.

Igen megoldható a wlan stickel, de akár egy usb kábellel is.


Beállítások aton belül hálózat és internet megosztás.

Ha össze van kötve a géppel usb kábellel, akkor : usb megosztás.


Ha wlan stickel akarod akkor : wifi hotspotot kell beállítani és bekapcsolni.

Majd gépen rákapcsolódni a hotspotra.

2018. szept. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!